Pesti Srácok

Világsztárokkal indul szerdán a Sziget Fesztivál

Szerdán a mínusz egyedik nappal megkezdődik a Sziget fesztivál. Idén Rihanna koncertjét övezi a legnagyobb érdeklődés, mellette Manu Chao, a Muse, David Guetta, Sia, a Chemical Brothers, valamint Noel Gallagher tartozik a legnagyobb sztárok közé a felhozatalban.

MTI

A Sziget nagyszínpada idén a fesztivál közelmúltban elhunyt nemzetközi booking menedzsere, Dan Panaitescu nevét viseli: a szakember húsz éven át dolgozott a rendezvény stábjában.

PestiSracok facebook image

Az idei Sziget első koncertjét egy hazai csapat, az Ozone Mama adja a mínusz egyedik napon, augusztus 10-én szerdán 15 órakor a Petőfi Rádió-Telekom VOLT Fesztivál színpadon. A nagyszínpadon egy órával később Marky Ramone, a Ramones egykori legendás dobosa az első fellépő zenekarával, a Blitzkrieggel.

Szintén a mínusz egyedik napon játszik a nagyszínpadon a Skunk Anansie, a dél-afrikai Die Antwoord és a brit elektronikus zenei alapvetés, a Chemical Brothers. Utóbbi, Tom Rowlands és Ed Simons duója eddig nyolc stúdióalbumot készített és a mostani lesz az ötödik magyarországi fellépése. A Chemical Brothers-höz olyan nagy slágerek fűződnek, mint a Star Guitar, a Hey Boy Hey Girl, az Out of Control, a Setting Sun vagy a Block Rockin' Beats. Aznap este a Magic Mirror sátorban az év elején elhunyt David Bowie-ra emlékeznek ismert hazai zenészek és színészek az Ashes to Ashes című koncerten.

A barbadosi születésű énekesnő, Rihanna nulladik napi, augusztus 11-i fellépésére már nem lehet jegyet kapni. Eddig tizennégy alkalommal vezette az amerikai Billboard listát, több mint 54 millió albumot adott el világszerte, nyolc Grammyt és ugyanennyi American Music Awardot söpört be, dalait már több mint nyolcmilliárdszor játszották le a YouTube-on.

A csütörtöki, mínusz egyedik napon már valamennyi helyszínen beindulnak a koncertek. Rihanna mellett a nagyszínpadon lép fel ezen a napon Jake Bugg, a brit folkrock üdvöskéje és az osztrák Parov Stelar, az OTP Bank-A38 színpadon lesz látható mások mellett Naughty Boy, a Movits! és Travis Scott, a Telekom Arenában Apster és Afrojack, a világzenei színpadon pedig Buika, a varázslatos hangú spanyol énekesnőé a fő koncert.

A pénteki Sziget-nap legnagyobb attrakciójának Manu Chao produkciója ígérkezik a nagyszínpadon. A baszk-spanyol származású, Franciaországban született, szociális elkötelezettségéről, kozmopolita voltáról és harciasságáról ismert 55 éves dalszerző, előadóművész a három társával alkotott La Ventura című produkciójával ad koncertet. Manu Chao negyedszázada a világ könnyűzenéjének befolyásos előadója.

Pénteken lesz John Newman és a Bastille is a nagyszínpadon, az A38 sátorban például a remek holland énekesnő, Kovacs, az Editors és az UNKLE, az Arenában a Vinai, a világzenein Goran Bregovic és csapata.

Szombaton az idén 25 éves Quimby és a Bring Me the Horizon melegít be a nagyszínpadon a Sigur Rós és a Muse előtt. A kultikus izlandi poszt-rock zenekar, a Sigur Rós először lép fel Magyarországon és különleges koncertet ígér. A világ egyik legjobb koncertzenekarának tartott brit trió, a Muse Matt Bellamy vezetésével harmadszor zenél a Szigeten, 2002-ben viszonylag ismeretlenként, nyolc évvel később már főzenekarként játszottak, akárcsak most. A szombati programban az A38 sátorban lép színpadra az ír Roisín Murphy, az Arenában a holland Dyro, a világzenein pedig a finn Värttinä és az orosz Leningrad.

Vasárnap a nagyszínpadon a foci Eb himnuszát is megalkotó francia dj-sztár, David Guetta gondoskodik a hangulatról a nagyszínpad környékén, az A38 helyszín legnagyobb durranása ezen a napon a brit Bloc Party, az Arenáé a holland Jay Hardway, a világzeneié pedig az algériai-francia Rachid Taha koncertje.

Augusztus 15-én hétfőn a brit Years & Years, valamint Kaiser Chiefs után a kultikus britpop szenzáció, az Oasis egykori gitáros-dalszerzője, Noel Gallagher mutatkozik be a Sziget színpadán mostani formációjával, a High Flying Birdsszel. Az Oasis 2000-ben járt a Szigeten, de akkor Noel nélkül. Gallagher után a tehetséges ausztrál dalszerző-énekesnő, Sia (Sia Kate Isobelle Furler) is zenél ezen a napon a nagyszínpadon, míg az A38-on a brit CHVRCHES, az M83, az Arenában Nicky Romero, a világzenei színpadon az egyaránt kolumbiai LA-33 és Systema Solar játszik, utánuk Lajkó Félix zár kollaborációban az Óperentzia zenekarral.

A záró keddi napon az amerikai Lumineers és a brit Last Shadow Puppets után az End Show-t Hardwell holland dj szolgáltatja a nagyszínpadon. Az A38-on a brit Bullet For My Valentine és a kanadai Crystal Castles hasít a színpadon, az Arenában Benelux dj-k (2empress, Fedde La Grand és Laidback Luke), a világzenei színpadon a tüzes francia Les Hurlements d'Léo, a magyar PASO és a román Fanfare Ciocarlia zenél.

A hazai könnyűzenei színtér fő helyszíne idén is a Petőfi Rádió színpada, ahol az egy hét alatt megfordul mások mellett a Bin-Jip, a Budapest Bár, a Magashegyi Underground, Szabó Balázs Bandája, az Ivan & The Parazol, a Middlemist Red, a Hiperkarma, az Anna and the Barbies, a Margaret Island, a Marge, a Biebers, a Mary PopKids, az Irie Maffia, a Vad Fruttik, a Kiscsillag, a Péterfy Bori & Love Band, a Wellhello, Freddie, az Anima Sound System, a 30Y, a Tudósok, a Bëlga, a Szigetzáró bulit pedig Müller Péter Sziámi tartja AndFriends formációjával. Idén a nagyszínpadon mutatkozhat be a Punnany Massif, a Nagy-Szín-Pad! tehetségmutató győzteseként a Bohemian Betyars és a Halott Pénz is.

A feltörekvő és hazájukban már nagyobb népszerűségnek örvendő zenekarokat bemutató Európa Színpad az olasz kemping mellől a Sziget közepére költözik, a fellépők között lesz a milánói I Ministri és a francia Deluxe. A Klasszikus, Opera és Jazz Színpad sztárja lesz pénteken és szombaton Gabriel Prokofjev, Szergej Prokofjev orosz zeneszerző Londonban élő unokája, aki időnként klasszikus zenei dj-ként is fellép.

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.