Pesti Srácok

A mozik passzolták, az HBO most levetíti 2016 legjobb filmjét

Az HBOpénteken este, március 17-én levetíti atavalyi év talán legütősebb hollywoodi alkotását, a 4 Oscar-díjra jelölt A préri urai (Hell or High Water) című filmet. Előtte pedig szinkronosan is elindul a csatornán Tom Hardy sikersorozata, a Tabu.

061.hu

David Mackenzie filmje - amely jelenleg 98 százalékos értékelésen áll a Rotten Tomatoes oldalán – olyan sztárokat vonultat fel izgalmas szocio-neowesternjében, mint Ben Foster, Chris Pine vagy az alakításáért Oscar-díjra jelölt Jeff Bridges. A történet szerint Toby, az elvált texasi apa jobb életet szeretne a fiának, az indulatos Tanner viszont most szabadult a börtönből. A két testvér összefog, hogy megmentsék a családi gazdaságot, amire egy lejáró követelés miatt a bank rá akarja tenni a kezét. Toby és Tanner sajátos és veszélyes módját választják a pénzszerzésnek, rablásokból akarják megszerezni a hiányzó pénzt. Hamarosan nyomukba ered egy makacs Texas Ranger.

PestiSracok facebook image

A tavalyi év egyik legerősebb filmalkotása itthon sajnos nem került hazai mozis forgalomba, így az HBO-n lesz először látható péntek este 21 órától. Előtte, este 8-kor Tom Hardy (Mad Max – A harag napja, Legenda, A visszatérő) sikersorozatát, a Tabut vetíti le szinkronosan a filmcsatorna. Hardy az apjával karöltve, részben saját produkciós cégével valósította meg ötletét. A történet James Keziah Delaneyről szól, aki bejárta a világot, utazása örökre megváltoztatta életét. Otthon már halottnak hitték, amikor Afrikából visszatér Londonba, és átveszi apja tönkrement hajózási vállalatát. Szeretné talpra állítani, de hamarosan szembe találja magát a nagyhatalmú Kelet-indiai Társasággal. A teljes első évad már elérhető az HBO GO-n.

Fotó: HBO

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!