Pesti Srácok

Rambo megharagudott...

Csalással, szerződésszegéssel és tisztességtelen üzleti praktikákkal vádolja a Warners Bros. filmstúdiót Sylvester Stallone. A 70 éves filmsztár bírósági keresetet nyújtott be szerdán Los Angelesben a filmstúdió ellen, amely szerinte szándékosan elhallgatta A pusztító című 1993-as scifi-akciófilm bevételeit, hogy ne kelljen részesedést fizetnie a színésznek a haszonból.

MTI

A szerződés szerint az akciósztárt 15 százalék illette volna meg a Stallone által legalább 125 millió dollárra becsült bevételből, de a színész csak 2,82 millió dollárt kapott 2015-ben, amikor Stallone menedzsereinek nyomására a stúdió végül rászánta magát a fizetésre. A szerdai keresetben Sylvester Stallone további, meg nem nevezett összegű részesedést követel a profitból - olvasható a Hollywood Reporter filmes hírportálon.

PestiSracok facebook image

A színész szerint a Warner Bros. szándékosan olyan könyvelési praktikákat alkalmaz, amelyek elrejtik a bevételt a szerződéses partnerek elől. A keresetben Stallone követeli a bevételből őt megillető teljes összeget kamattal és kártérítéssel együtt, magyarázatot a történtekre és azt, hogy a cég vessen véget a "tisztességtelen üzleti praktikáknak".

A filmsztár reméli, hogy fellépése nyomán "javul más kihasznált hollywoodi tehetségek helyzete" is. Sylvester Stallone oldalán Wesley Snipes és Sandra Bullock alakította a főbb szerepeket A pusztítóban.

fotó:deadline.com

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.