Pesti Srácok

A BAFTA-gálán is feketében lesznek a filmsztárok

A hollywoodi Golden Globe-gála után a londoni BAFTA-gála is feketébe borul: a brit filmsztárok szintén feketébe öltöznek majd a munkahelyi szexuális zaklatások áldozataival való szolidaritás jegyében.

MTI

Emma Thompson és Keira Knigthley már támogatásukról biztosította a nyílt levél íróit, akik arra szólították fel a filmipar befolyásos személyiségeit, hogy viseljenek feketét a ceremónián - mondta el Kate Kinninmont, a Nők a Filmben és a Televízióban szervezet brit csoportjának vezetője. "Az ágazatot szakszerűbbé, befogadóbbá kell tenni, több női vezetőt kell kinevezni és véget kell vetni a fizetésbeli egyenlőtlenségeknek. Lejárt az idő!" - jelentette ki Kinninmont.

PestiSracok facebook image

A filmipart megszólító levél a Deadline.com portálon jelent meg. A felhíváshoz már Gemma Arterton, Emma Watson, Gugu Mbatha-Raw, Daisy Ridley, Felicity Jones és Emilia Clarke is csatlakozott.

"A fekete öltözék erős, egyesítő és egyszerű kiáltvány. Reméljük, hogy azok, akik közülünk elég kivételezettek ahhoz, hogy szóhoz jussanak, ezt arra használják, hogy az iparág hátterében álló nőkre irányítsák a figyelmet, akiket sokszor elhallgattatnak vagy marginalizálnak" - fogalmaztak a szervezők.

A Brit Filmművészeti és Televíziós Akadémia (BAFTA) február 18-án osztja ki díjait Londonban, a Royal Albert Hallban megrendezett ceremónián.

fotó: Filmsztárok feketében a Golden Globe díjátadón. Forrás: slate.com

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.