Pesti Srácok

Hét Kossuth-díjas művész is fellép az idei Debreceni Tavaszi Fesztiválon

A 28. Debreceni Tavaszi Fesztivál programjaira a sokszínűség és az élményközpontúság mellett a műfajgazdagság a jellemző. Ennek szellemében a fesztivál április 15. és 25. között több művészeti ágban kínál minőségi programot. A komolyzenei, dzsessz- és könnyűzenei koncertek mellett a képző-, a film-, a színház- és a táncművészet is megjelenik a programsorban. A Debreceni Tavaszi Fesztiválon öt Kossuth-díjas színész, többek között Udvaros Dorottya és Gálfi László, illetve két Kossuth-díjas zeneművész, Bogányi Gergely és Szakcsi Lakatos Béla is fellép.

061.hu

Az idei fesztivál is hagyományosan a 27. Debreceni Tavaszi Tárlat megnyitójával kezdődik, április 15-én a Kölcsey Központban. A Bényi Árpád kiállítóteremben Debrecen és Hajdú-Bihar megye hivatásos képzőművészei mutatkoznak be. A tavalyi újítás szerint a festészet és a grafika/fotográfia kétévenkénti váltásban mutatkozik be, idén a grafika és a fotográfia van soron. A fesztivál folytatásában többek mellett a legnagyobbak szövetkeztek arra, hogy Cseh Tamás legendás dalait éltessék és továbbéltessék, és ebben a szellemiségben elevenednek meg április 20-án Leonard Cohen dalai is. A komolyzene terén is igazi csemege vár minden érdeklődőre április 24-én, amikor új korszak kezdődik a világszínvonalú Bogányi-zongora átadásával. Az estén közreműködik a Kodály Filharmonikusok mellett Bogányi Gergely is.

A fesztivál a dzsessz frontján is különleges eseményt kínál, mégpedig a Rákfogó koncertet, ahol az idén 75 éves Szakcsi Lakatos Béla előtt is tisztelegnek. Óriási fegyvertény, hogy sikerült két produkció erejéig is Debrecenbe csábítani az Örkény István színház művészeit is. Debrecen büszkeségei, a Fölszállott a páva döntős csoportjai hazai pályán pedig együtt lépnek színpadra: a Pendely Énekegyüttes és a Debreceni Hajdú Táncegyüttes április 23-án gálaesttel köszönti közönségét. A fesztivál kínálatához az Apolló mozi csatlakozik, két tematikus programmal: a Bergman 100 és a Skandináv Filmnapokkal. A Természettár a közelgő Föld Napja alkalmából a családoknak szóló tartalmas programot is kínál. Április 22-én egy bogaras nap hívja fel a figyelmet a természet iránti felelősségünkre. A Makám zenekar Bogárbál koncertje mellett a Turbó Méhek is muzsikálnak, és a Természettár ezen a napon beköltözik a Kölcsey Központba.

Fotó: C. Kiss Ilona

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Dobrev Klára, az orléans-i szűz? – Gav Duncan, Szalai Szilárd, Stefka István és Huth Gergely a Polbeatben (visszanézhető)

‎Polbeat 2023 május 13.
"És azt hallottad, hogy Gyurcsányné Dobrev Klára fehér ruhában tüntetett a rendőri erőszak ellen?" – hullámzik végig a közösségi médián a pesti vicc múlt vasárnap óta, amikor is az ország közéleti témákra és balos valóságshow-kra fogékony része a Karmelita előtt készült fotókon szembesülhetett a nem mindennapi látvánnyal. Közben az is kiderült, hogy a guruló dollároknak is van "ára", hiszen David Pressman és az USA nagykövetsége most olyan pályázatot írt ki magyarországi "független" szerkesztőségek számára, amelyben a támogatási összeg attól függően módosulhat, hogy a szerkesztőség mennyiben szolgálja az Egyesült Államok érdekét. Mondhatni, szerződésbe foglalják a hazaárulást. Minderről a momentumos őrjöngő tüntetők támadását elszenvedő Szalai Szilárd kollégánkkal és a patrióta médiatér legmagyarabb skótjával, azaz Gav Duncannal beszélgetett a Polbeatben Huth Gergely és Stefka István.

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?