Pesti Srácok

Budapesten lép fel a Rolling Stones szaxofonosa

Tim Ries, a Rolling Stones turnéinak állandó szaxofonosa hétfőn az Oláh Kálmán Quartettel lép színpadra a Budapest Jazz Clubban.

MTI

Tim Ries 1999 óta turnézik a legendás brit rock-bandával és karrierje során olyan sztárokkal dolgozott együtt, mint Stevie Wonder.

PestiSracok facebook image

A zongorista-zeneszerző Oláh Kálmánt régóta foglalkoztatja a zenei műfajokon átívelő sokszínűség. Tim Ries szaxofonossal már összeszokott párost alkotnak, hiszen a Trio Midnight formációval többször is játszottak együtt.

"Kálmánék olyanok, mintha a testvéreim lennének, ezért a különleges alkalomra még egy új dalt is írtam nekik. A koncert pedig, ha minden igaz, egy élő lemezfelvételen köszön majd vissza" - mondta Tim Ries.

"Az érzéseinket, a gondolkodásmódunkat a zenén keresztül tudjuk közvetíteni, és ha játszunk egy pár alkalommal, akkor úgy érezzük, hogy ismerjük egymást. A dzsessz egy fantasztikus nyelv, amelyen keresztül megismerhetjük egymást emberileg is" - fogalmazott Oláh Kálmán.

Fotó: crocus-hotel.gere.hu

Ajánljuk még

A játék ma sem volt igazán jó, de a győzelem végre megvan! – Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Azerbajdzsán–Magyarország 1–2 (1–2)

Exkluzív 2025 június 10.
Megszerezte első idei győzelmét a magyar labdarúgó-válogatott, miután küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen Bakuban legyűrte Azerbajdzsán válogatottját. Csapatunk nem játszott jól, helyzetkihasználásunk ma is csapnivaló volt, de pozitívum, hogy a győzelmet így is meg tudtuk szerezni, Varga Barnabás pedig közel egy év után ismét eredményes tudott lenni a válogatottban.