Pesti Srácok

Kihirdették az MMA ösztöndíj-pályázatának eredményét

Száz fiatal és középgenerációs művész nyert el három évre szóló ösztöndíjat a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) pályázatán, melynek eredményét kedden tették közzé.

MTI

Az MMA átfogó művésztámogatási rendszer kiépítését kezdte meg, amelynek részeként a kormány együttműködésével ebben az évben új alapokra helyezi ösztöndíjprogramját is. Az MMA költségvetéséhez rendelt forrásból szeptember 1-jétől száz fiatal és középgenerációs művész részesül ösztöndíjban.

PestiSracok facebook image

Az MMA minden évben újabb száz-száz 18-50 éves művész részére ítéli meg a három esztendőn keresztül havi bruttó 200 ezer forinttal járó ösztöndíjat, amelyre az akadémia által képviselt minden művészeti ág képviselői pályázhatnak.

Nem kizáró ok, ha valaki más művészeti ösztöndíjban is részesül, ám az MMA akadémikusai, a döntőbizottság tagjai, szakértői, továbbá közeli hozzátartozóik nem jelentkezhetnek. A pályázatnak nem feltétele az egyetemi végzettség - közölte korábban Vashegyi György, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke.

A művészeti ösztöndíj idei nyerteseinek listája a www.mma.hu/az-akademia/-/event/10180/az-mma-muveszeti-osztondij-program-nyertesei honlapon érhető el.

Fotó: Magyar Művészeti Akadémia

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.