Pesti Srácok

Őrjöngve petícióznak a záróévad újraforgatásáért a Trónok harca rajongói

Több százezren írták már alá azt a petíciót, amelyben a Trónok harca utolsó évadának újraírását és újraforgatását követelik minden idők legnézettebb és legjobban hájpolt tévésorozatának rajongói.

061.hu

Szerda délutánra több mint 400 ezren írták alá azt az online petíciót, amelyet a záróévad váratlan fordulataival, a legnépszerűbb, hét évadon keresztül építgetett, sok esetben végletekig árnyalt karakterek legyilkolása vagy lenullázása, a logikai bakikkal és következetlenségekkel tűzdelt epizódok miatt indítottak a sorozat csalódott rajongói. Szerintük a 8. évad nem méltó az előzményekhez, ezért arra kérik az HBO-t, hogy írassa és forgattassa újra az utolsó részeket.

PestiSracok facebook image

A sorozatért felelős showrunnerek, a DB Weiss és David Benioff alkotta író-, producer- és rendezőpáros már korábban, a leginkább inkriminált ötödik, Harangok című rész előtt rengeteg kritikát kapott amiatt, hogy az utolsó két és fél évad nem méltó a korábbiak, azaz a regényfolyammal időközben lemaradt George R. R. Martin történetszövésének hű adaptációjaként elkészített, a kritikusok és a nézők tetszését is maximálisan elnyert epizódok színvonalához.

Miután elfogyott az irodalmi alapanyag, a Weiss-Benioff duó keze nyomán, a kezdetben százfelé széthúzott történetszál újraegyesítésével, a sorozat színvonala (legalábbis a rajongók többsége szerint) meredeken zuhanni kezdett. A petíciónak természetesen semmi értelme, hiszen nincs az pénz, amiért a részenként hollywoodi blockbuster-költségvetéssel legyártott epizódokot újraforgatnák, mindez azonban nem érinti a páros karrierjét, akikre időközben a Disney rábízta a Star Wars-saga következő trilógiájának elkészítését.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!