Pesti Srácok

A Joker és Az ír az év filmjei között

A Joker, Az ír és a Házassági történet is az év legjobb filmjei között szerepel az Amerikai Filmintézet (AFI) idei tízes toplistáján. A tévéműsorok közül a Csernobil és a Trónok harca is díjazott lett.

MTI

Az Amerikai Filmintézet szerdán hirdette ki az idei nyerteseket. A szervezet filmes és televíziós kategóriában választotta ki az idén bemutatott produkciókból tízes toplistáit. A listákon szereplő filmek és televíziós műsorok között azonban szokásához híven nem állított fel rangsort.

PestiSracok facebook image

A The Hollywood Reporterben ismertetett díjazottak a filmes mezőnyben: az 1917, a The Farewell, Az ír, a Jojo Rabbit, a Joker, a Tőrbe ejtve, a Kisasszonyok, a Házassági történet, a Volt egyszer egy Hollywood és a Richard Jewell.

A tévés mezőnyből az AFI a Csernobil, A korona, a Fosse/Verdon, a Trónok harca, a Póz, az Utódlás, a Hihetelen, Az alelnök, a Watchmen és a When They See Us című sorozatokat díjazta.

A testület különdíjban részesítette az Élősködők című dél-koreai filmet és Phoebe Waller-Bridge sorozatát, a Fleabaget, amelyek nem kerülhettek a toplistára, mivel nem amerikai produkciók.

A díjazottak listáját idén már 20. alkalommal az alkotások kulturális és művészi jelentősége alapján állította össze az AFI-tagokból, tudósokból és kritikusokból álló zsűri. A díjazottakat a január 3-án Los Angelesben megrendezett fogadáson ünneplik meg.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.