Pesti Srácok

Történetek az ablakból – Karanténművészet egy spanyol street art alkotótól

Történetek az ablakból – Karanténművészet egy spanyol street art alkotótól

Sok művész, ha huzamosabb időt tölt zárt térben, az tölti el megnyugvással, ha másokat ösztönözhet kreativitásra. Ide tartozik Pejac, a neves spanyol street art művész is, aki szereti saját ízlése szerint átalakítani a köztereket, de most, hogy erre nincs lehetősége, a négy fal mögül éli ki kreativitását. A #StayArtHomePejac nevű kihívásával arra ösztönzi az embereket, fessenek az ablakra, mindezt úgy, hogy ábráik, figuráik interaktivitásba kerüljenek a kinti környezettel.

061.hu

Pejac az ablakot is egyfajta vászonnak tekinti, amelyre ugyanúgy lehet festeni, rajzolni, ragasztani, mint egy festővászonra, és most arra kéri az embereket #StayArtHomePejac nevű kihívásával, tegyenek ők is így. A koncepció egyszerű: nézz ki az ablakon, rajzolj rá egy ábrát, amely kölcsönhatásba lép a környezettel. Pejac felhívására a világ minden tájáról érkeznek művek - az elektromos vezetékeken egyensúlyozó balerinától kezdve a trambulinon ugráló gyerekeken át sokféle megoldással találkozunk, amelyek mind-mind elősegítik a kültéri élet és a beltéri kreativitás összekapcsolódását.

PestiSracok facebook image

Hogyan kezdjük el? Először is nézzünk ki az ablakon, és döntsük el, mit szeretnénk alkotni. Majd készítsünk fényképet magunkról vagy valaki másról, aki a kívánt pózt bemutatja. Aztán tegyünk egy darab papírt a telefonra vagy táblagépre, hogy meglegyen a körvonalunk. Miután kivágtuk a figurát, használjuk sablonként az ablakon, és már készen is vagyunk, megvan az interaktív sziluett. Ha az elkészült műveket ellátjuk a #StayArtHomePejac címkével, bárki láthatja remekművünket.

Forrás: mymodernmet.com

Ajánljuk még

Vérrel írt üzenet, fegyverarzenál, eltévedt lövedék – Fokozódik a feszültség a déli határnál

Exkluzív 2023 szeptember 5.
Tovább súlyosbodott a helyzet a déli határunk szerb oldalán azóta, hogy Az Akta bemutatta a terrorista embercsempész bandák táborait, akiknek az egymással folytatott háborúja a helyi magyarok életét veszélyezteti. Ahogy riportunkban bemutattuk, afgán és észak- afrikai terrorista csoportok tanyáznak a Szabadka környéki erdőkben, sorozatlövő, gránátvető fegyverekkel és gránátokkal ellátva, és most már naponta vannak tűzharcok, lőnek és robbantanak, gyakran a lakóházak közelében. Ezek a bandák szervezik a napi több száz, Zágrábból a Délvidékre érkező illegális migráns továbbjuttatását. Az elmúlt napokban fokozódott az amúgy is tarthatatlan helyzet. A lövöldözések maradványait, lőszerhüvelyeket néhány tíz méterre a határtól százával találni – már a határon lőnek, miközben 300–400 fős csoportok invázióját irányítják neki a kerítésnek. És már nem létráznak: végigvágják a kerítést, azon tuszkolják át az embereket az akciót fegyveresekkel fedező embercsempészek. A PestiSrácok.hu számos exkluzív felvételt kapott a terroristákról és a felkutatásukra irányuló akciókról. Megtaláltuk a TikTokon az embercsempész bandák egymásnak szóló hadüzeneteit, különböző üzenetekkel ellátott videóit. Ezek a felvételek is jól mutatják, hogy elit terrorista csoportok háborúja dúl az embercsempész piacért, illetve területekért. A BIRN balkáni oknyomozó portálnak pedig a csoportok vezetőit is sikerült beazonosítania, és belső informátoraik által a területfelosztási harcok eseményeit is feltérképezték. Hat hónapon át tartó kutató-elemző munkájukból az is kiderül, hogy a marokkói és afgán bandák háborújához főleg Koszovóból albán bűnözői körök biztosítják a fegyvereket, méghozzá igencsak borsos áron.

Alsós diákoknak tervezett bemutató órát tart a Labrisz – Országszerte képzik a tanárokat is az LMBTQ-anyagok iskolai terjesztésére

Exkluzív 2023 július 14.
Fittyet hánynak a magyar jogszabályokra, törvényi tiltásra a Soros-hálózat által finanszírozott LMBTQ-lobbiszervezetek, és mindent bevetve dolgoznak azon, hogy általános iskolák alsó tagozatában oktassák a nézeteiket, többek közt arról, hogy "az általános nemi szerepek felcserélődhetnek és kibővülhetnek", álljanak ki a szabadságuk mellett. A Meseország Mindenkié és annak munkafüzete a tananyag, de több felkészítő segédanyagot is készítettek már a pedagógusoknak, akiket éppen egy Európai Bizottság által támogatott kétéves projekt keretében képeznek országszerte. A Pride kísérőrendezvényei között a Labrisz Leszbikus Egyesület három olyan rendezvényt is szervez, amelyen arra ösztönöznek, hogy meséken keresztül hogyan lehet becsempészni az LMBTQ témát az oktatási intézményekbe. Pedagógusoknak, pedagógus hallgatóknak még egy alsós diákoknak tervezett bemutató órát is megtartanak, melynek témája két fiú szerelmét bemutató történet lesz. A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom a Klebersberg Központhoz fordult.

Visszatértek a migránsok és embercsempészek, újra háborús övezet lehet a déli határ

Exkluzív 2024 szeptember 22.
Négy-öt hónapig volt nyugalom a déli határon, miután a szerb kormány egy éve kivezényelte a különleges erőket, köztük a katonaságot, hogy kitakarítsák a Palics és Szabadka környéki erdőt. Embercsempészek és kiképzett tálib terrorista bandák egyaránt tanyáztak itt; felosztották egymás között a déli határ menti sávot. Az erdőkben irdatlan mennyiségű fegyver, gránátok, taposóaknák kerültek elő - melyeket mind ezek a terroristák és embercsempészek rejtettek el. Egy éve ropogtak a fegyverek, olykor már a lakott területeken is, most megint egyre feszültebb a helyzet. Az Akta stábja helyi segítőkkel járta körül az érintett területet, megmutatunk több olyan videófelvételt is, amelyek frissek, s amelyeket a migráns bűnözők töltöttek fel a világhálóra, egymásnak üzengetve. Azt mondják hetek kérdése, és megint háborús övezet lesz a határ szerb oldala.