Pesti Srácok

Filmpályázat a romák kreatív és méltó ábrázolásáért

Filmpályázat a romák kreatív és méltó ábrázolásáért

Roma/képmás - Cigány/másképp címmel hirdet filmpályázatot a romák kreatív és méltó ábrázolásáért a Cine-Fest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál és a Dikh Tv. A pályázatokat augusztus 9-ig várják.

MTI

A felhívásra mindenki, kortól, nemtől, nemzetiségtől függetlenül jelentkezhet, a nyertes alkotások értékes díjazásban részesülnek, és bemutatja őket a CineFest és a Dikh Tv (Első Roma Televízió) - olvasható a miskolci Polgármesteri Hivatal MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében. Mint írják, a pályázatra olyan filmeket várnak, amelyekben vizuálisan, kreatívan, új és méltó köntösben mutatják be a sokszínű roma kultúrát, a roma hagyományokat, az identitást, a roma történelmet, képzőművészetet, vagy akár néprajzot. A filmes műfaj lehet játékfilm, mini dokumentumfilm, etűd, kísérleti film, animáció, vagy zenei klip, vagy ezek keveréke is. A megvalósítás történhet hagyományosan kamerával, vagy mobiltelefonnal is. Minden stílus és technika megengedett, az egyedüli feltétel, hogy az elkészült alkotás megfeleljen a pályázat céljának, vagyis ötletes, újfajta, kreatív, a romák emberi méltóságát megtartó és emelő legyen - áll a közleményben.

PestiSracok facebook image

A pályázók maximum 5 perces alkotásokkal nevezhetnek. Ha a beküldött produkció elnyeri a szakmai zsűri tetszését, beválogatják a fesztivál versenyprogramjába, valamint a Dikh Tv-ben és a Dikh Tv Youtube-csatornáján is levetítik.

A legjobb filmnek járó fődíj 500 ezer forint, a legjobb ötletet 200 ezer forinttal, a legszebb képi világot 200 ezer forinttal díjazzák, és a közönségdíjjal elismert alkotás is 200 ezer forintos díjazásban részesül.

Fotó: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!