Pesti Srácok

Kováts Adél kapta idén a Páger Antal-színészdíjat

A makói képviselő-testület döntése alapján Kováts Adél kapta idén a Páger Antal-színészdíjat. A 2001-ben alapított elismerést minden évben az a színész veheti át, aki – a szakmai kuratórium javaslata alapján – a leghűségesebb a makói születésű Páger Antal szellemi örökségéhez, és játékára jellemző a págeri hitelesség, eszköztelenség. A díjat Farkas Éva Erzsébet polgármestertől május 14-én, a makói Hagymaházban vette át a színművész.

061.hu

„Mindig is vallottam, hogy a kontinuitás, a kötődéseink erősítése nagyon fontos. Igenis nagy dolog, hogy egy civil kezdeményezést Makó városa felkarolt, és már több mint húsz éve – nagyon helyesen egy szakmai kuratórium döntése alapján – minden évben átad egy ilyen rangos díjat, amely nem csak a jutalmazott színművészek munkájának elismerése, de Páger Antal emlékét is életben tartja. Ebben a polarizált és agyonpolitizált világunkban, azt gondolom, kifejezetten legalizálja a díj hitelességét, hogy egy városvezetés együttműködve a szakmai bizottsággal hozza meg évről-évre ezt a döntést. Én ezt példaértékűnek tartom ", fogalmazott Kováts Adél.

PestiSracok facebook image

Elmondta továbbá, hogy meglátása szerint ma többet jelent egy díj, mint korábban bármikor, hiszen ebben a felgyorsult, információs zajjal terhes világunkban nehéz meglátni, meghallani azt a típusú munkát, amit ő képvisel. Nehéz látszódni, és ezt nehéz észrevenni a sorozatok és like-ok tengerében, tette hozzá.

"Nem könnyíti meg a helyzetemet, hogy a Radnóti Színház igazgatójaként a hétköznapokban az intézményvezetők szélmalomharcát vívom, amitől a színészi munkám – ami korábban sokoldalúbb, szabadabb vállalásokban tudott kiteljesedni és töltötte ki az életemet – óhatatlanul visszább szorult. Ilyen körülmények között különösen sokat jelent számomra ez az elismerés. Ebben a "Págeri minőségben" jelen lenni, számomra ez a látványos, ez a valós szakmai elismerés. Láthatóvá teszi mindazt, amiért nap mint nap dolgozom"

-fogalmazott Kováts Adél az elismerést átvéve.

Vezető fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!