Nemzetközi az ellenfél, a Soros György által támogatott erők mindenhol tüntetéseket szerveznek a jobboldali, bevándorlásellenes kormányok ellen, ez így lesz a jövőben is, de mi is nemzetköziek, nagyok szeretnénk lenni – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a PestiSrácok.hu azon kérdésére, hogy lát-e parancsszóra ugrást abban, hogy a közelmúltban Belgrádban, Varsóban, Bécsben, Rómában és Budapesten is egyszerre robbantak ki kormányellenes tüntetések, ráadásul mind az öt országban jobboldali, migránsellenes kormányok vannak hatalmon. “A lengyel-olasz kapcsolatot és szövetséget üdvözlöm, a legjobb hír, ami az év elején történhetett, az éppen a Róma-Varsó tengely erősödése és a Varsó-Budapest tengely régi szövetsége” – mondta portálunknak Orbán Viktor. A kormányfő a Kormányinfón elárulta, nem érti az Európai Néppárt hozzáállását.
Torkig vagyok azzal, hogy az Európai Néppárt, ha szövetségest keres, akkor azt mindig a bevándorláspártiak irányába teszi. A lengyel-olasz kapcsolat nagyszerű fejlemény. A migráció olyannyira átalakította és befolyásolja az európai politikát, hogy már a hagyományos jobb- és baloldali szembenállás is eltűnőben van, inkább bevándorlásellenes és bevándorláspárti erők küzdelméről beszélhetünk már. Mindegy, milyen egy politikai erő színezete, ha bevándorlásellenes
– fogalmazott Orbán Viktor.
A PestiSrácok.hu azt is megkérdezte Orbán Viktortól, hogy milyen Kárpát-medencei, nemzeti politikát tesz lehetővé az, hogy Magyarország nemzetközi súlya jelentősen nőtt, bizonyos környező országokban pedig felütötte a fejét a politikai instabilitás. A tények ismeretében változott-e a korábbi véleménye, amely szerint “az autonómiát támogatom, pont, jobb híján, pont” – kérdeztük a miniszterelnöktől.
Orbán Viktor szerint a 100 év magyar magány korszaka volt a mögöttünk álló. “Szomszédaink fenyegetést láttak bennünk. Ma eljutottunk odáig, hogy ez megváltozott. A 100 év magyar magány véget ér. Magyarország készen áll az együttműködésre a szomszéd országokkal, én komolyan és őszintén mondtam azt, és őszintén hiszek abban, hogy aki Magyarországgal együttműködik, azok az országok jól járnak. Mindenki jól jár, aki velünk működik együtt. Mi itt, Közép-Európában stabilitást adunk Európának. A Kárpát-medencei politika tekintetében biztatónak látom a helyzetet” – válaszolta a PestiSrácok.hu kérdésére Orbán Viktor.
Bevándorlásellenes többség a cél
A miniszterelnök szerint sorsdöntő lehet a májusi európai parlamenti választás. Orbán Viktor hangsúlyozta: eddig csak Magyarországon mondhatták el az emberek a véleményüket a bevándorlásról, a többi európai országban erre nem volt mód. Ezért a májusi voksolás nagy lehetőség az európaiaknak, hogy elmondják véleményüket – mutatott rá. Közölte: Magyarország célja, hogy az EU minden intézményrendszerén belül, minden intézményben kerüljenek többségbe a bevándorlásellenes erők, az EP-ben, utána az Európai Bizottságban, majd a nemzeti parlamenti választások eredményeként az Európai Tanácsban. Az is cél, hogy az EP-választás eredményeként “mi legyünk a legsikeresebb párt” Európában és az Európai Néppártban – magyarázta a kormányfő.
A migráció nem egyszerűen az európai parlamenti választás fő kérdése lesz, egy olyan témáról van szó ugyanis, amely mélységében alakítja át a teljes európai politikát – mondta Orbán Viktor. A pártok hagyományos jobb- és baloldali felosztása átadja a helyét a bevándorláspárti-bevándorlásellenes dimenziónak, továbbá a migrációs vita újraértelmezi a kereszténységhez való viszonyt is, a keresztény kultúra védelmét szinte politikai kötelezettséggé teszi – ismételte meg a kormányfő. Szerinte a bevándorlásról szóló vita újraértelmezi a szuverenitásvitát is, a bevándorláspártiak ugyanis nem tartják tiszteletben azoknak a döntését, akik nem akarnak migránsokat befogadni. Orbán Viktor arról is beszélt, hogy az eddigi egységes európai civilizáció helyett két külön civilizáció lesz: egy vegyes, amely az iszlám és a kereszténység együttélésére építi a jövőjét, és a közép-európaiak, “akik továbbra is keresztény civilizációként” képzelik el Európát.
Salvini egy hős
A miniszterelnök szerint a migráció lesz a következő 15-20 év legnagyobb sorskérdése Európában, ugyanis Afrika és Ázsia népességmegtartó ereje nem nő olyan gyorsan, mint a népessége. Orbán Viktor csütörtöki sajtótájékoztatóján közölte: Magyarország azzal büszkélkedhet, hogy először adott bizonyítékot arról, hogy a migrációt meg lehet állítani a szárazföldön, és hosszú ideig egy tengeri ország sem vállalkozott hasonlóra. Matteo Salvini olasz belügyminiszter mondta először, hogy ez lehetséges, ez tette hőssé az ő szemében – mutatott rá a miniszterelnök, sok sikert kívánva az olasz tárcavezetőnek. A kormányfő kitért rá: a migráció már most is mély változásokat hozott Európa jövője tekintetében. Van, ahol már eldőlt, hogy kevert civilizáció lesz, és csak az együttélés kérdéséről tudnak már beszélni. A migráció Nyugat-Európában együttélési kérdés, Közép-Európában azonban még nem, itt a vita arról szól, hogyan akadályozzuk meg annak a helyzetnek a kialakítását, amely Nyugat-Európában már látható – magyarázta. Orbán Viktor hangsúlyozta: “egészen más kérdéseik vannak nekik és nekünk”, a migráció messzire vitte egymástól Európa két részét, és az a kérdés, hogy tudnak egységesek maradni, ha ennyire különböző jövőt választottak maguknak.
Kampány van, tüntetnek
Európai parlamenti (EP-) választási kampány van – reagált Orbán Viktor a Kormányinfón a legutóbbi brüsszeli ellenzéki – Judith Sargentini holland zöldpárti EP-képviselő részvételével rendezett – tüntetést firtató kérdésre. “Megkezdődött a kampány, tüntetések vannak, pontokat fogalmaznak meg (…), kampányszakaszban vagyunk, és ez egészen májusig biztosan így lesz” – mondta a kormányfő. A kampányban az az újszerű – folytatta -, hogy nemzetközi: van egy kiemelkedő téma, a bevándorlás, amely maga köré rendezi az egész európai politikai arénát, erről fognak dönteni az európai választók. A baloldal és a Jobbik összefogását firtató felvetésre azt a kérdést tette fel a baloldalnak a kormányfő, hogy szabad-e rövid távú pártpolitikai érdekből antiszemitizmust képviselőket legitimálni.
Ha az ellenzék arra az útra lép, hogy közös EP-listája lesz, akkor megássa a saját sírját, nekem pedig nem kötelességem megakadályozni őket ebben
– nyomatékosította a miniszterelnök.
Fontosabb témák és kormányfői válaszok címszavakban
A liberálisokról: A liberálisok a szabadság első számú ellenségei Európában. Verhofstadt és társai már nemcsak azt akarják megmondani, hogy kik ők, hanem azt is, hogy kik a kereszténydemokraták.
A túlóráról: Eddig stiklikkel lehetett túlórázni, most ez az akadály elhárult, a törvény jó és helyes, hiába mondják el többször is ennek az ellenkezőjét egyesek, az attól még nem lesz igaz.
Tiborcz Istvánról és Mészáros Lőrincről, egyáltalán a gazdagodásról: Üzleti kérdésekkel eddig sem foglalkoztam, ezután sem fogok. Magyarországon a politika és az üzlet egymástól el van választva: egy politikus politizál, az üzletember üzletel, ha utóbbi politikával akarna foglalkozni, akkor arra nem lesz lehetősége.
A jobboldali médiaholdingról: Ami összeadódik, az az arányokon még nem változtat. Minden nap ellenszélben dolgozom, dolgozunk, többen vannak ellenem, mint velem, önök közül is. Emiatt nem átkozódom, de az én nézőpontomból ez unfair.
Korrupcióról: A korrupciónak nincs elfogadható szintje. A politikának nincs szüksége pénzre, mert a pártok a költségvetésből kapnak támogatást. Nincs szükség üzleti életből érkező forrásokra ahhoz, hogy választást nyerjen egy párt Magyarországon.
A CEU-ról: Felmentem a Soros-egyetem honlapjára és azt olvastam ott, hogy az intézmény magyar egyetem, semmilyen másik országban nem végez oktatási tevékenységet. Erre mondjuk azt, hogy a beismerés az eljárás királynője!
A CEU miatt a Sargentini-jelentést megszavazó Manfred Weberről: Van úgy, hogy az ember barátját bepalizzák.
Illiberalizmusról: A magyar emberek a három legfontosabb kérdésben illiberális álláspontot foglalnak el. A migrációban, a család fogalmában és a kultúra védelmében is. A magyarok és mi egy férfi és egy nő kapcsolatában hiszünk, a liberálisok mindenféle együttélésben. A keresztény kultúrát mi meg akarjuk védeni, a magyarok is, míg a liberálisok szerint a kultúrák egyenrangúak.
A tüntetésekről: A tüntetők hangjára is figyelek, kihámozom belőle, hogy mit szeretnének.
Hogy miért nem ad interjút ellenzéki újságíróknak?: Az interjúnak nem az az értelme, hogy bikaviadalt vívjak egy újságíróval. Köszönöm, nincs szükségem arra, hogy egy rosszindulatú ember feltegye az előítéletes kérdéseit. Abban partner vagyok, ha egy helyzetet több oldalról körül járunk és megvitatunk, annak van értelme.
A Várba költözésről: A világ legszebb munkahelyéről jövök el, hogy beköltözzek egy kolostorba. Ráadásul nincs még egy olyan ország, ahol a törvényhozás és a végrehajtó hatalom egy épületben dolgozzon, működjön; ez kommunista örökség, amelytől végre megszabadulunk.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS