Az 56. Müncheni Biztonságpolitikai Konferencia (MSC), a biztonságpolitika első számú nemzetközi fóruma, amelyre mintegy 500 politikai, katonai, gazdasági vezetőt, szakértőt vártak. A meghívottak között szerepelt számos külügyminiszter, Sebastian Kurz osztrák kancellár, Mark Rutte holland miniszterelnök, Asraf Gáni afgán és Ilham Aliyev azeri elnök, és további 30 állam-, illetve kormányfő. És természetesen nem hiányozhatott a Soros-klán sem, George és Alexander Soros is részt vett a konferencián. Így talán már nem is annyira meglepő, hogy a tanácskozásról készült jelentésben külön kitérnek a magyar miniszterelnök személyére is -név szerint említve őt -, míg Macron francia elnököt a független Európa fő védelmezőjeként aposztrofálják.
Név szerint említette az MSC jelentése Orbán Viktort, akiről azt írták:
a magyar miniszterelnök szereti magát a nyugati liberalizmus elleni harc úttörőjének bemutatni, ez otthon azt jelenti, hogy meg akarja védeni a hagyományos értékeket a „dekadens liberalizmustól”, míg a nemzetközi színtéren Orbán azt hangoztatja, hogy küzdeni kell azok ellen, akik a nyitott társadalmak és egy nemzetek fölötti kormány létrehozását tekintik céljuknak
Az, hogy ekkora figyelmet kapott a magyar miniszterelnök, talán nem is meglepő annak tudatában, hogy a világ vezető politikusai mellett – nyilván véletlenül – ott feltűnősködött George és Alexander Soros üzletemberek is, akik elkötelezetten támadják a nemzetállamok szuverenitását megőrizni kívánó magyar kormányt, kiemelt figyelmet fordítva Orbán Viktor személyére. A jelentésben megállapítják azt is: a Nyugat egységének megbomlásához az vezet, hogy kialakulóban van egy illiberális és nacionalista tábor, amelynek vezetői szerint a Nyugatot most más vallást és kultúrát képviselő külső erők támadják és az „öngyilkos hajlamú” nyugati közösség a liberalizmussal, a nők szerepének növelésével és a migráció lehetővé tételével a saját sírját ássa meg. A jelentés szerint egyre mélyülnek az USA és a nyugat-európai országok közötti együttműködést akadályozó árkok, s a nézeteltérések a hétvégén tartott konferencián is egyértelművé váltak.
A résztvevők szerint csak az a biztos, hogy jó ideig nem áll helyre a kiváló transzatlanti viszony, ám abban már komoly nézeteltérések alakultak ki, hogy mi a teendő – írja a hvg. A lap szerint a konferencia résztvevői ugyanakkor abban egyetértettek, hogy a „független Európa” fő védelmezője, Emmanuel Macron francia államfő volt az, aki lendületet adott az unió jövőjéről szóló vitának. A konferencián az EU-s ügyek és a transzatlanti kapcsolatok mellett napirendre kerültek a nemzetközi biztonságot leginkább fenyegető kihívások is. Ezek közül a müncheni tanulmány a mediterrán térség elhúzódó válságát emelte ki: a térségben már nyolc éve tart a válság, ám a nyugati államok egyelőre képtelennek bizonyulnak arra, hogy stabilizálják a helyzetet, és kezeljék a krízis mellékhatásait: a szervezett bűnözés megerősödését, a terrorizmust, és a migráció kérdéseit. Arra azonban nem térnek ki, hogy ebben bizonyos üzleti köröknek és/vagy ngo-knak milyen szerepe is van. Pedig megkérdezhették volna erről – ha már úgyis éppen jelen van – Soros Györgyöt is, aki úgy tűnik nem unatkozott és kedélyes tárgyalásokat folytatott a világ vezető elitjével.
Érdekes, hogy nem készült közös fotó a konferenciára előadóként meghívott Mark Zuckerberggel. Elképzelhető, hogy zokon vették, amit a Facebook atyja mondott: nem a közösségi média miatt válnak megosztottá a társadalmak, és az sem helytálló megállapítás, hogy a közösségi média révén csökken az emberekhez eljutó hírek és vélemények sokszínűsége.
Végignéztük Alexander Soros Twitter-oldalát, a látottak alapján egyáltalán nem unatkozik a milliárdos. Itt éppen azzal a Mark Rutte-val pózol, akivel a momentumos sztárpár, Cseh Katka és Berg Dániel is jó kapcsolatot ápol.
Ez már egy másik fontos konferencia januárban, ahol Koszovó és Horvátország elnökével pózol:
Alexander természetesen Afrika reformjaiért is aggódik. Paul Kagame-mal, Ruanda elnökével ki is vesézte a helyzetet…
Ez csak egy bónuszkép, Myanmarból.
Ha kedvet kaptak figyelemmel követni a kis Alexander útjait, a Twitteren megtehetik: Soros fia ugyanis lelkesen posztolja az utazásait és megbeszéléseit.
Fotó: Twitter
Facebook
Twitter
YouTube
RSS