Ezen a héten is jelentkezünk a külföldi influenszer barátaink legszaftosabb témáival. Ezúttal Huth Gergő, a PerstiSrácok.hu főszerkesztője Dezse Balázs vendége, aki nagyon szeret a rasszizmusról, a transzneműekről, meleg rajzfilmfigurákról beszélgetni. Témánk pedig van bőven, hiszen az Afroamerikai Történelmi Nemzeti Múzeum a “fehérséget” elemzi egy új kiadványában, mivel szerintük még mindig a fehérek által meghatározott életmód dominál az USA-ban, miközben a népszerű Scooby-Doo című rajzfilm egyik főhőse leszbikus lett, illetve megindult a balhézás azzal kapcsolatban, hogy az amerikai jelzőlámpák emberfigurája fehér a gyalogos-átkelőhelyeknél. Ha már itt tartunk, akkor kibeszéljük azt is, heteroszexuális-e az, aki férfiként egy transznemű nővel jár.
Az Afroamerikai Történelmi Nemzeti Múzeum nem viccel, az intézmény honlapján igen izgalmas dolgok szerepelnek. Úgy gondolják, hogy a fehérek által dominált kultúra kizárólag a fehéreknek biztosít előnyöket azért, mert a saját közegükben ők azok, akik normálisnak érzik magukat és akiket normálisnak látnak. A fehérség és az ezzel kapcsolatos normalitás szerintük egy mikroagresszió a színesbőrű lakosság irányába.
Közben David Kaufma a New York Times újságírója arról panaszkodott, hogy miért fehér az a jelzőlámpa a gyalogosátkelőknél, ami a szabad jelzést jelenti. A férfi szerint a fehérek az élet minden területét ki akarják sajátítani, így többek között azt is, hogy az ember átkelhessen az úton.
Újabb rajzfilmről bizonyosodott be, hogy meleg, nyitott, haladó mert az egyik karakteréről kiderült, hogy meleg. Ezúttal a Scooby-Doo főszereplője: Velma lett leszbikus, Hunter Avallon pedig elő is vette a témát. Korábban már Spongya Bobról is kiderült, hogy meleg, de az új Kacsamesékben is van ilyen karakter. Mennyire veszélyes ez a gyerekekre nézve?
Egyes transzneműek fel vannak háborodva azon, hogy miért nem tudnak heteroszexuális férfiakkal randizni. Az emberiség ezen legnagyobb problémájáról Blaire White beszél az egyik új videójában. Blaire White egyébként maga is transznemű.
A Videót készítette: Tihanyi Rita, Huth Gergely és Dezse Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS