Vlagyimir Putyin kormányzásának egyik jellegzetessége egy meglehetősen egyszerű propagandahúzás: az elnöktől bárki kérdezhet, ő pedig válaszol. Az ötlet lényegesen nagyobbat dobott a népszerűségén, mint egy átlagos sajtótájékoztató, különösen akkor, amikor például egy fizetése miatt panaszkodó nő főnökeit másnapra kirúgatta és a hölgyet emelte a helyére. Idén a tanévkezdés idejére időzítették a kérdezz-feleleket, ahol a háború és a szankciók mellett az orosz elnök egy iskolás fiúval is elbeszélgetett az “öt kézfogás elméletéről”. És megtudtuk, mi a közös Putyinban és Bidenben.
Amint arról portálunk is beszámolt, Vlagyimir Putyin Kalinyingrádban tartott egy órás, hagyományos kérdezz-felelekjével indította a tanévet. A beszélgetés természetesen a háborúval kezdődött, ahol az elnök felidézte a 2014-es ukrajnai eseményeket, és leszögezte, hogy ezt a háborút Ukrajna kezdte a “törvényes kormány megdöntésével” (azon független tényellenőrök figyelmébe ajánlanánk ezt a részt, akik szerint Oroszországban azonnal főbelövik azt, aki háborút mond különleges katonai hadművelet helyett, Kalinyingrádban ugyanis az elnök is ezt a szót használta).
A mi feladatunk, küldetésünk, katonáink, a donbászi milíciák küldetése, hogy megállítsuk ezt a háborút, megvédjük az embereket és természetesen magát Oroszországot, mert a területen elkezdődött egy országunkat fenyegető oroszellenes enklávé kialakítása. Támogatnunk kell a Donbász és az anyaország lakóinak védelméért harcolókat. Ez nagyon fontos, mert az ott harcoló fiúk az életüket kockáztatják, sokan meg is halnak. Meg kell érteniük, miért adják életüket: Oroszországért és a Donbászban élőkért
– hangsúlyozta. Kitért arra is, hogy az ukránok meghamisítják a történelmet, és oroszellenességre nevelik az iskolásokat. Mint mondta, az oktatási miniszterrel konzultálva meglepődött, amikor megtudta, hogy a donbászi gyerekek azt sem tudták, hogy Oroszország és Ukrajna egy állam volt. Putyin szerint a sikerek eléréséhez elsősorban fegyelemre van szükség.
Belső motivációra van szükség a cél eléréséhez, a problémák és feladatok átlátására, valamint érzelmi erőre, felelősségérzetre. De szükség van arra is, hogy kreatívan álljunk hozzá az előttünk álló feladatokhoz
– magyarázta az elnök, kiemelve a nemzeti egység szerepét, ami szerinte az állampolgárok személyes sikereiből építkezik. A szankciókkal és az ország önállóságával kapcsolatban kijelentette, hogy Oroszországot nem lehet “elvágni” a világtól. Mint mondta, a globális információáramlás korában nem lehet kizárni egy országot a tudományos és gazdasági életből. Példaként az űrkutatást említette, amelyben a szankciókat leghangosabban követelő államok is Oroszország segítségét kérik.
Zárásként azért nem maradhatott ki egy a leginkább a cári időket idéző propagandahúzás, amelyben a cáratyuska kezet fogott a “nép gyermekével”. Egy kisfiú ugyanis azt kérte az elnöktől, hogy az öt kézfogás elméletének jegyében rázzon vele kezet, hogy ő otthon kezet foghasson apjával, aki így elmondhatja, hogy két kézfogáson keresztül eljutott az orosz elnökhöz. A jelenet azért elég erősen emlékeztet arra is, amikor Biden beiktatásán egy limonádéárus kislány jelentkezett be, hogy gratuláljon az amerikai elnöknek.
Az öt kézfogás elmélete értelmében legfeljebb öt ember ismeretségén keresztül a világon bárkivel kapcsolatba kerülhetünk. Példának okáért e sorok írója kezet fogott már valakivel, aki kezet fogott Orbán Viktorral, ezen keresztül szerény személyem már kezet rázott Donald Trumppal, Vlagyimir Putyinnal, sőt, Ferenc pápával is.
Forrás: Ria Novosztyi; Fotók: Képernyőkép
Facebook
Twitter
YouTube
RSS