Micsoda véletlen, hogy Soros György több mint egymilliárd dollárt kaszált idén az orosz-ukrán háborúból annak köszönhetően, hogy jó érzékkel invesztált az amerikai cseppfolyós gázágazatba, amely azóta szárnyal, hogy Brüsszel elkezdte bevezetni a szankciókat. A Magyar Nemzet pénteki cikke mutat rá arra, Soros György és hálózata azért lobbizik Brüsszelben, hogy minél hamarabb szankcionálják az orosz energiahordozókat, ezzel ugyanis az amerikai cégek révén tetemes haszonra tehetnek szert. Arról pedig Orbán Viktor a Kossuth Rádióban beszélt, a brüsszeli politikusoknak hat havonta van lehetősége arra, hogy felülbírálják elhibázott szankciós döntéseiket, amelyeket az emberek nyögnek, és amelyek mégsem hozták el a békét. Csak a spekulánsok dörzsölik a tenyerüket…
Orbán Viktor pénteki, a Kossuth Rádiónak adott szokásos interjújában tért ki arra, Brüsszel lényegében hazudott az európai embereknek, amikor azt állították, a szankciók nem terjednek majd ki az energiára. Miután ez mégis megtörtént, az elhúzódó energiaárak miatt az emberek nehéz helyzetbe kerültek, és a háború gyors lezárásának lehetősége is semmivé lett. Az árak az egekben, ez gyötri az embereket, a spekulánsok eközben dörzsölik a tenyerüket – fogalmazott a miniszterelnök, hozzátéve, óriási gazdasági erők mozdulnak meg, hogy folyamatosan alkalmazkodni tudjanak az emelkedő árakhoz, mindeközben „a spekulánsok súlyos extra milliárdokra tesznek szert, csörög a kassza és gyűjtik be a pénzt”. Orbán Viktor kitért arra, azért is lenne hiba, ha a kormány az ellenzékkel való együttműködésre alapozná saját politikáját, mert az Amerikából kampánytámogatás címén érkező közel kétmilliárd forint rámutatott arra, a baloldal nem ura saját magának, aki fizet nekik, „az rendeli a nótát is”. Hasonló aggodalmát fogalmazta meg még csütörtökön Gulyás Gergely a Kormányinfón, amikor arról beszélt, az elmúlt harminc év példátlan botránya a külföldről érkező kampányfinanszírozás, mert eszerint Magyarországon olyan „dollárbaloldal” működik, amellyel kapcsolatban nem lehet tudni, mit ígért az óriási támogatás fejében, és főleg, hogy kinek is tette ezt az ígéretet.
A jóságos filantróp Soros György egymilliárd dollárt kaszált eddig a háborún
A Magyar Nemzet pénteki számában írt arról, a jóságos filantrópnak beállított Soros György vagyona, valamint az általa birtokolt részvények egyértelműen azt bizonyítják, a tőzsdespekuláns nyerészkedik a háborún és az EU által bevezetett gazdasági szankciókon. Mint a cikk kifejti, Soros nem véletlenül a különböző energetikai cégekben szerzett részvényein keresztül jut kiemelkedő profithoz – a Bloomberg számításai szerint idén ez meghaladta az egymilliárd dollárt -, amelynek tetemes hányadát teszi ki a cseppfolyós gázágazatból befolyó profit. Sorosnak 12 energiavállalatban van részvénye, ebből nyolc cégnek jelentős nyeresége származott az idei év elejétől számítva, júniusig további három energiacégben is voltak részvényei, ezek eladásából is szépen profitált. A cikkben külön kitérnek arra, Soros idei nyereségének több mint ötven százaléka származott az amerikai cseppfolyós gáz (LNG) szállításával foglalkozó Energy Transfer LP nevű cégből, de az LNG-kitermeléssel foglalkozó Total Energies energiavállalat részvényei is szépen hoztak a spekulánsnak. Az LNG kitermelés és szállítás mellett Soros az LNG tárolásból is hasznot húzott a Williams vállalaton keresztül. Ebben a vállalatban is volt érdekeltsége, innen is rengeteg pénzt vett ki. Mint a cikkben kiemelik,
az orosz–ukrán konfliktus egyik legnagyobb nyertesei az LNG-cégek, hiszen az Egyesült Államok ezzel helyettesítené Európában az elmaradó orosz gázt. A Forbes áprilisban arról számolt be, hogy az Oroszországból Európába érkező gáz pótlásának igénye miatt az egekbe szökött az amerikai LNG-vállalatok nyeresége.
A Magyar Nemzet arról is ír, Soros a nagyobb, globálisan működő olajcégeknek is kiemelt figyelmet szentelt az orosz–ukrán konfliktus kezdete óta, ezért is invesztált Shell részvényekbe, amelyeknek eladásával 22 százalékos nyereségre tett szert. A cikk szerint nem is véletlen, hogy
Soros György és hálózata azért lobbizik Brüsszelben, hogy minél hamarabb szankcionálják az orosz energiahordozókat, ezzel ugyanis az amerikai cégek révén tetemes haszonra tehetnek szert.
A külföldi kampányfinanszírozás a spekulánsok befolyásvásárlása
Visszakanyarodva Orbán Viktor pénteki interjújához és a Gulyás Gergely által megfogalmazott aggodalmakhoz, feltehető, hogy az Amerikából érkező kampánypénzen különböző gazdasági körök lényegében gazdasági befolyást próbáltak vásárolni az EU-ban a magyar baloldal révén, amely elkötelezett híve a szankcióknak. A magyar választók ugyanakkor döntésükkel lényegében megakadályozták egy újabb európai ország behódolását a globális pénzügyi érdekkörnek, nem is véletlen az Európai Parlament és a brüsszeli bürokraták, külföldi befolyás alatt álló pártok dühe. Ettől függetlenül a szankciók lebegtetése csak újabb és újabb lehetőséget nyújt a piacnak, hogy egyre feljebb srófolja az árakat, Brüsszel minden egyes ilyen bejelentése tehát a spekulánsok pénztárcáját gazdagítja. Orbán Viktor pénteki interjújában többek közt ezért is hangsúlyozta, az EU politikusainak hat havonta van lehetősége arra, hogy felülbírálják elhibázott szankciós döntéseiket, amelyeket az emberek nyögnek, és amelyek mégsem hozták el a békét. Csak a spekulánsok dörzsölik a tenyerüket…
Vezetőkép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS