A németországi Szabad Demokraták Pártja (FDP) politikai nyomás alá helyezte Karl Lauterbach egészségügyi minisztert. A liberálisok azt követelik, hogy a lehető leggyorsabban készítsen a kormány egy törvénytervezetet a kannabisz legalizálásáról. Nem zavarja őket az Egyesült Államokban kialakult helyzet, hogy városok, mint San Francisco, Honolulu vagy Denver több kerülete gyakorlatilag élhetetlenné vált az odaköltöző drogosok miatt. Abba sem gondoltak bele, hogy azok, akik szilveszterkor vandál módon randalíroztak, vajon mennyire érzik felbátorodva magukat akkor, ha legálisan füvezhetnek? Magyarországon a múlt héten történt tragikus rendőrgyilkosság elkövetője is tudatmódosító szerek hatása alatt állt.
Az FDP meggyorsítaná az ún. “könnyű drogok” használatának engedélyezését Németországban. „Már a koalíciós szerződésben is célként neveztük meg a kannabisz élvezeti célra való engedélyezését”- nyilatkozta a párt egészségpolitikai szóvivője, Andrew Ullmann a „Tagesspiegel” című napilapnak. Egy héttel ezelőtt már a Zöldpárt (Die Grünen) egészségügyi szakértője, Kirsten Kappert-Gonther is gyors legalizálást sürgetett.
„Nem várhatunk egy örökkévalóságig arra, hogy megerősítést kapjunk más európai országoktól, és csak akkor kezdjük meg a törvényalkotást”– tette hozzá Ullmann, aki azt is közölte:
A kormánypárti koalíció döntése legális, valamint legitim és Európa el fogja fogadni.
A Szociáldemokrata Párt (SPD), a Zöldpárt (Die Grünen) és a Szabad Demokraták (FDP) a koalíciós szerződésben lefektették, hogy 18 éven felüli személyeknek, ellenőrzötten, engedéllyel ellátott üzletekben, élvezeti cikként legalizálják a kannabiszt. Karl Lauterbach (SPD) egészségügyi miniszter ősszel mutatta be erre vonatkozó terveit. A következő lépés egy törvénytervezet elkészítése lenne. Azonban nem kizárt, hogy Brüsszel megvétózza a német kormány terveit, ha úgy ítélik meg, hogy ez szembe megy a nemzetközi joggyakorlattal. Ebben bízik a Kereszténydemokrata-Keresztényszociális Unió (CDU/CSU), amely ellenzi a drog legalizálását.
Döbbenet olvasni, hogy már a koalíciós szerződésbe lefektették ezt a tervet. A liberálisok azzal érvelnek, hogy a fű „csak” érzelmileg tesz függővé. Azonban sok fiatalnak a fű “kapudrog”. Egy idő után már nem okoz kielégülést a hatása és ki akar próbálni valami keményebbet, például a szintetikus metamfetamint, amit „kristálynak” is becéznek. (A metamfetamin egy erősen addiktív stimuláns, amely hatással van a központi idegrendszerre.) Ezzel pedig elindul egy sokszor megállíthatatlan folyamat: a szerhasználók egyre durvább drogokat kezdenek használni. Rendőrként hallgattam ki olyan fiatal lányt, aki heroinfüggő lett és napi 200 euróba (80.000 forintba) került a napi adagja. Ennyi pénzt már csak prostitúcióval tudott összeszedni.
Hamis az az állítás, hogy a könnyű drogok legalizálása csökkenti a bűnözést, mivel a bűnszervezetek terjesztői ott igyekeznek a legjobban a keményebb anyagokra rábeszélni a fiatalokat, ahol a fű legális. Eleinte gyakorlatilag ingyen osztogatják a drogokat, hogy kialakuljon a függőség, majd miután ez megtörtént, akkor már pénzt kérnek érte. Kalifornia állam az egyik legjobb példája annak, hogy hova vezet a könnyű drogok legalizálása, a kannabisz engedélyezése. Ott ugyanis nem sokkal azután, hogy ezt engedélyezték, megjelentek a keménydrogok is, és ma már a belvárosi metrómegállókban nyíltan árulják a „cuccot”. A crack, a heroin és az LSD pedig szedi az áldozatait. Sok drogos költözik azokba az államokba, ahol nem büntetik a könnyű drogok használatát, ez azonban élhetetlenné teszi őket hosszútávon. Denver vagy Los Angeles közparkjai mára drogtanyákká változtak a demokraták liberális gondolkodása miatt. Szomorú látni, hogy Németország is ezt az utat választja.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS