Nem meglepő, hogy a Soros-hálózat minden eszközt bevetett a felsőoktatási törvény 2017-es módosításával szemben, hiszen Soros György a közép-európai befolyásszerzésének egyik ékköveként tekintett a Közép-európai Egyetemre – mondta Deák Dániel legújabb videoelemzésében.
A XXI. Század Intézet vezető elemzője kiemelte: a Soros Alapítvány vezetői a ’90-es évek elején nyíltan beszéltek arról, hogy egy olyan politikai elitet akarnak létrehozni, amely szembeszáll a nacionalizmussal, a nemzeti alapú felfogással.
Soros György egyebek mellett a CEU-nak köszönhetően a politika közvetett vagy akár közvetlen befolyásolására nagyszerűen alkalmas kultúra területén kulcspozíciókat szerzett, illetőleg biztosított a „nyílt társadalom” helyi támogatói számára
– tette hozzá Deák Dániel. Elmondta: az Európai Unió Bíróságának döntése ellenére nem várható, hogy a Soros-birodalom befolyása ismét növekedésnek indulna Magyarországon.
Soros György egy olyan, demokratikus felhatalmazással nem rendelkező milliárdos, aki a kiterjedt hálózatán keresztül beleszól számos ország belpolitikájába, kormányokat dönt meg és sok ember kárára a bizonytalan helyzeteken spekulál
– mondta Deák Dániel videoelemzésében, hozzátéve: a ’80-as évek közepe óta épülő hálózata mára közel 40 országban van jelen és 140 országban folytat aktív tevékenységet. Elmondta: a közép-európai tevékenységének központja kétségkívül Magyarország volt a rendszerváltoztatás után, emellett az elmúlt harminc évben a környező országokban is folyamatosnak mondható.
Bár Csehország, Lengyelország és Szlovákia esetében Soros tevékenysége nem olyan látványos, mint például Ukrajnában és Észak-Macedóniában, a kiépített szervezeti hálóján keresztül a milliárdos rendre beavatkozik az említett országok politikai folyamataiba
– mondta Deák Dániel. Mint fogalmazott, Soros a szervezetein keresztül alkalmazott indirekt befolyásszerzési akciónak köszönhetően sikeresen tudta elfoglalni a kulcspozíciókat.
Ennek a hatalomszerzésnek az egyik kulcseleme a CEU, amelyre a Soros-birodalom ékköveként tekintettek
– folytatta Deák Dániel.
Soros kezdetben öt éven át 25 millió dollárt tervezett biztosítani az egyetem működésére, amelyet hamarosan megtízszerezett. Miután Václav Klaus miniszterelnök – Václav Havel köztársasági elnök erőteljes támogatása ellenére – 1992-ben elérte, hogy a CEU távozzék Prágából, hamarosan csak Budapesten tartotta fenn kampuszát, egészen 2018 végéig, amikor is Bécsbe költözött tovább
– idézte fel Deák Dániel, tanulmányát idézve. Emlékeztetett: az egyetem kuratóriumi elnöke 2007-ig maga Soros volt, aki 1990 és 1993 között Közép- és Kelet-Európában összesen egymilliárd dollárt költött el, amelynek negyedrésze a CEU finanszírozására ment.
Soros ezt az egyetemet azért hozta létre, hogy egy olyan új generációt neveljen ki, amely a „nyílt társadalom” prototípusa lesz
– mondta Deák Dániel, hozzátéve: Orbán Viktor vezette kabinet számos kérdésben szembeszállt az amerikai tőzsdespekuláns akaratával, ami a 2015-ös migrációs válság kirobbanása után vált mindenki számára egyértelművé.
Soros György nemzetellenes politikai törekvései, a migrációt támogató álláspontja az idáig fedve volt a „jótékony filantróp” álcájával, 2015-ben azonban ez a lepel lehullott, miután Soros György kijött a fényre és már nyíltan támadta a demokratikusan megválasztott magyar kormányt; saját maga adott számos olyan interjút, amelyben politikai elképzeléseit hangoztatta
– emlékeztetett Deák Dániel. Hozzátette: a felsőoktatási törvény 2017-es módosításának a Soros-egyetem nem akart megfelelni, míg a többi külföldi kézben lévő egyetem minden politikai ellenállás nélkül megállapodást kötött a kormánnyal. Ez is azt mutatta, hogy a Soros-hálózat egy olyan politikai lehetőséget látott a CEU-ügyében, amellyel igyekezett rombolni a magyar kormány nemzetközi megítélését.
Hazánk elleni próbaperre szólította fel az EU-t Soros
Miután az Európai Bíróság elmarasztalta hazánkat a Soros-egyetem kivételezett státuszának és lehetőségeinek felszámolása miatt, a milliárdos spekuláns nem tétlenkedett: közleményt adott ki. Ebben Soros György amellett, hogy tovább propagálja azt a szemenszedett hazugságot, miszerint a CEU elköltözött volna Budapestről, egészen véletlenül értekezik a Színház- és Filmművészeti Egyetemről is. A jéghegy csúcsát azonban alighanem az a tény jelenti, hogy az üzletember profán egyszerűséggel felszólította az EU-t egy hazánk elleni próbaper végrehajtására – írja az index.hu. Soros az alábbi közlemény adta ki az Európai Bíróság döntése után:
Az Európai Bíróság döntése, miszerint Magyarország megsérti az európai jogot, az Európai Unió alapértékeinek győzelme. A döntés túl későn jött a CEU számára. Nem térhetünk vissza Magyarországra, mert a jelenlegi törvények nem felelnek meg az akadémiai szabadság követelményeinek. A magyar kormány továbbra is lábbal tiporja az uniós jogot, a legújabb áldozat a világhírű Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE). Az EU jelenleg azon tanakodik, hogyan biztosítható, hogy pénzeszközeit a jogállamiságnak megfelelően használják fel. Felszólítom az EU-t, hogy indítson próbapert Magyarországgal szemben.
Magyarország nem enged Soros fenyegetéseinek
Soros fenyegetéseire Hollik István reagált, aki budapesti sajtótájékoztatóján beszélt Soros újabb, magasabb fokozatba kapcsolt támadásairól. A Fidesz kommunikációs igazgatója kijelentette: ahogy eddig, úgy ezentúl sem engednek semmilyen Soros György irányából érkező zsarolásnak és fenyegetésnek; a magyar emberek akaratát érvényesítik, ők pedig többször egyértelműen kifejezték, hogy nem kérnek Soros tervéből. Hollik István rámutatott: az elmúlt napokban, amióta az Európai Bizottság letette a legújabb migrációs javaslatát az asztalra, megszaporodtak a Magyarországgal szembeni támadások. Most folytatódott a támadássorozat, de nem csupán Soros emberei támadták Magyarországot, beszállt a nagyfőnök, Soros György is. Megjegyezte: azt eddig is tudták, hogy Soros György behálózta Brüsszelt; számos olyan alkalmazott dolgozik európai intézményekben, aki vagy támogatást kapott tőle, vagy egyenesen egyik alapítványánál, illetve az általa finanszírozott szervezetnél tevékenykedett. Most azonban már Soros György maga is nyíltan beszállt a Magyarország elleni támadássorozatba, személyesen parancsokat osztogatva Brüsszelnek. Hollik István idézte a közleményt, amelyben Soros György felszólította az Európai Uniót, hogy legyen Magyarország tesztalany, és indítsanak próbapert ellene.
A spekuláns ezzel gyakorlatilag arra adott megrendelést Brüsszelnek, hogy statuáljanak példát Magyarországgal, és politikailag, pénzügyileg büntessék meg hazánkat
– fogalmazott Hollik. Kiemelte továbbá, hogy Soros György ezzel újabb fokozatba emelte a Magyarország elleni támadásokat, és ahogy számtalanszor látták, brüsszeli embereinek közreműködésével hajtja végre ezeket a támadásokat.
Forrás: XXI. Század Intézet/PS; Fotó: MTI/EPA/Clemens Bilan
Facebook
Twitter
YouTube
RSS