Pesti Srácok

A dél-koreai elnök kijelentette, hogy nem fizetnek Észak-Koreának, ha Phenjan tovább növeli nukleáris fegyverkészletét

A dél-koreai elnök kijelentette, hogy nem fizetnek Észak-Koreának, ha Phenjan tovább növeli nukleáris fegyverkészletét

Dél-Korea a jövőben "egy vasat sem fog adni" Észak-Koreának, amennyiben Phenjan tovább növeli nukleáris fegyverkészletét – jelentette ki Jun Szogjol dél-koreai elnök kedden, Szöulban, a dél-koreai kormány ülésén. Azt is bejelentette, hogy Szöul most először felmérést készít Észak-Korea emberi jogi helyzetéről.

A dél-koreai támogatás megvonásával kapcsolatos államfői megjegyzés csupán órákkal azután hangzott el, hogy Kim Dzsongun észak-koreai vezető a nukleáris arzenál "exponenciális" méretű kibővítésére szólította fel országának tudósait, és kijelentette, hogy fel kell gyorsítani a bombák előállításához szükséges üzemanyaggyártást is. Jun Szogjol az észak-koreai emberi jogi visszaélésekről is beszélt.

– fogalmazott a kabinetülésen. A 2016-ban Szöulban elfogadott észak-koreai emberi jogi törvény értelmében a dél-koreai országegyesítési miniszternek minden évben jelentést kell írnia Észak-Korea emberi jogi helyzetéről. A törvény előírja egy emberi jogi alapítvány létrehozását is, de ez évek óta késik, mert az ellenzéki Demokrata Párt nem hajlandó az igazgatótanács tagjait illetően javaslatokat tenni.

PestiSracok facebook image

– mondta Jun Szogjol. Hozzátette: azt reméli, hogy Észak-Korea emberi jogi helyzete széles körben ismertté válik a szerdán az Egyesült Államok kezdeményezésére tartandó demokráciacsúcs alkalmával és az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának folyamatban lévő genfi ülésszakán is.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/AFP/Dzsung Jon Je

Ajánljuk még

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.

Pákh Imre a PS-nek: „Kimentem a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy a turul újra visszaszáll” (Videó)

Exkluzív 2022 október 21.
Nem a várárokban fekszik, hanem a munkácsi múzeum egyik termében, ponyvával letakarva őrzik az október 13-án a várfokon álló obeliszkről barbár módon levágott turulmadár darabjait – tudta meg a PestiSrácok.hu Pákh Imrétől, aki lapunknak azt mondta: nem nyugszik, míg vissza nem kerül rendeltetési helyére a magyarok eredetét, Kárpát-medencei ezeréves múltját szimbolizáló szobor. A New Yorkban élő magyar üzletember Kárpátaljáról, Munkácsról származik. Édesapja, Pákh Sándor élete egyik legfőbb küldetésének tekintette a munkácsi vár felújítását és a csehszlovákok által 1924-ben ledöntött turul helyreállítását. A vár felújítását és a 25 méter magas obeliszk, rajta a turul elkészítését és felállítását is a Pákh család finanszírozta. Pákh Imrét akkor az ukrán államfő ki is tüntette a kulturális értékmentésért, sőt, mi több, az akkori polgármester díszpolgári címet is adományozott neki. 14 évre rá, 2022 október 13-án másodjára is ledöntötték a turulmaradat. „Aznap kimentem a temetőbe a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy újra visszaszáll a turul” – mondta lapunknak Pákh Imre, aki, mint cikkünkből megtudják, nagy valószínűséggel a szobor és az obeliszk jogos tulajdonosa lehet. A szobordöntés számtalan jogsértés lehetőségét felveti, az üzletember mégis a probléma igencsak gáláns megoldását javasolja és magyar jogászokkal vág neki a turul megmentésének.

Egyszerű, buta embereknek titulálja a választókat egy hangfelvételen Balatonalmádi jegyzője

Exkluzív 2022 március 7.
Egyszerű, buta embereknek titulálja a választókat egy nyilvánosságra került hangfelvételen Balatonalmádi alig két hete kinevezett jegyzője. A mindössze 25 másodperces hanganyag egy hacker által üzemeltetett online blogfelületen bukkant fel hétfőn délután, amit – a címzés szerint – több szerkesztőségnek is elküldtek. Az üzenetből az is kiderül, hogy több felvétel is létezik, ezek alapján pedig igencsak megkérdőjelezhető a helyi választási irodát is vezető Gáspár-Fekete Judit függetlensége, illetve az, hogy vajon miként lehet felelősséget vállalni az április 3-i választás szabályos lebonyolításáért...?