Három héttel az orosz–ukrán háború kirobbanása előtt derült égből villámcsapásként érkezett Fekete-Győr András, aki egy hosszas publicisztikát írt arról, hogyan kéne hazánknak felfegyverezni Ukrajnát. Fontos megjegyezni: itt még szó sem volt fegyveres konfliktusról, a felek csak nyilatkozatok szintjén támadták egymást. Vlagyimir Putyin ekkor még el sem fogadta Donyeck és Luhanszk függetlenségét, ami a háborút megelőző legfontosabb lépés volt. A baloldal elképzelése azóta sem változott, ők fegyvereket küldenének és elzárnák a gázcsapot, a kormány viszont a békét szeretné megőrizni, ezért sem akar katonákat és fegyvereket szállítani Ukrajnába.
Szinte napra pontosan egy hónapja robbant ki az orosz–ukrán háború, amely hosszas diplomáciai csörték után robbant ki. Szakértők azt sejtették korábban, hogy legrosszabb esetben egy, a 2014-es eseményekhez hasonló konfliktus ismétlődhet meg újra. Arra azonban senki nem gondolt, hogy Vlagyimir Putyin lerohanja szomszédját. Hazai viszonylatban egy dologra világított rá remekül a szomszédunkban zajló harc: a honi baloldal legszívesebben a nyakánál fogva ráncigálná bele Magyarországot a háborúba.
Békefegyver á la Fegyőr
Óriásit robbant a Momentum volt elnökének publicisztikája, aki február elsején, három héttel a háború kirobbanása előtt már döntött: fegyvereket küldene Ukrajnába most azonnal, mert úgy lesz béke. A bukott pártelnökből lett biztonságpolitikai szakértő alaposan meg is indokolta, miért kéne a NATO-tag Magyarországnak beavatkozna a szomszédunk ügyeibe. Itt ismételnénk meg: ekkor még szó sem volt háborúról!
A hazánk biztonságát is érintő orosz ultimátum kapcsán a kormány képtelen határozottan fogalmazni, mert az szembe menne az orosz elvárásokkal. Ehelyett miniszterelnöki látogatással legitimálja Putyin követeléseit
– írta Fegyőr a Magyar Hang hasábjain, arról amúgy elfeledkezve, hogy Európa vezető jobboldali politikusaival egyetemben a miniszterelnök is szignózta azt a dokumentumot, amely elítéli az orosz katonai akciót az ukrán határ mellett. Arról nem is beszélve, hogy Orbán Viktor is nemegyszer elítélte az orosz agressziót és kiállt Ukrajna szuverenitása mellett. De mikor zavarták a tények utoljára a baloldalt?
Fegyvereket és humanitárius segítséget kell felajánlani az ukrán kormány számára, hogy ezzel is hozzájáruljunk a kárpátaljai magyar kisebbségek védelméhez
– okoskodott két hónapja a Momentum “tanácsadója”.
Gyurcsány: TÁMADÁS, az olyan trendi!
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a napokban személyesen címzett videoüzenetet Európa vezetőihez, közülük külön Orbán Viktorhoz, akit arra kért, hogy szálljon be oldalán a háborúba. Az Origo megjegyzi: mostanra teljesen világos lett, hogy a magyar baloldal gondolkodás nélkül elfogadná azokat a Zelenszkij által szorgalmazott lépéseket, miszerint Magyarország sodródjon bele a háborúba, engedjen katonákat a konfliktusba és ne “hezitáljon” szankciókat bevezetni. Az ukrán vezető azt akarta, hogy Magyarország teljesen függetlenedjen az orosz energiahordozóktól, amire értelemszerűen nem hajlandó a kormány, mert így sérülne hazánk energiabiztonsága.
Gyurcsány Ferenc egyből repült is a témára. Fletó pocsék embernek nevezte azokat, akik nem hajlandóak belesodorni hazánkat a háborúba. Karácsony Gergely sem maradt szótlan: a főpolgármester mindenben egyetértett a színészből lett ukrán elnökkel. Márki-Zay is megszólalt: az ellenzék miniszterelnök-jelöltje úgy fogalmazott, Orbán Viktor azért szégyenült meg, mert nem engedelmeskedett az ukrán elnöknek, illetve nem szállít fegyvereket és nem blokkolja az orosz energiahordozókat. De Kocsis-Cake Olivio sem maradt az ügyben csendben.
Tudom, Oroszország egy energia-nagyhatalom, abból van pénze háborúzni. Ezt a forrást el kell tekerni, el kell zárni. (…) Hogyha ehhez az kell, hogy szankciók sújtsák az energiahordozókat, ezt a lépést is meg kell lépni
– mondta korábban Kocsis-Cake Olivio párbeszédes politikus.
Kiemelt kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS