Pesti Srácok

Karigeri szerint majdnem olyan nehéz Budapestnek, mint a háborús Kijevnek

Bájos ember ez a Karácsony Gergely, hat éve mindig mindent másra fog, most pedig elmondta, hogy a háborús Kijev polgármesterének, Vitalij Klicskónak csak egy kicsit nagyobb a terhe, mint neki Budapesttel. Karigeri újratöltve.

A Karantén kibeszélőben is régen került már szóba Karácsony Gergely, a méltatlanul mellőzött elvtárs, Budapest szégyenteljes csinovnyikja. A főpolgármesternek nehezen nevezhető Karigeri ugyanis megpróbált vicceskedni és közben megint siránkozott egyet. Természetesen a főváros ki van véreztetve, ezt szögezzük le az elején, hiszen Karácsony Gergely nem tud mással takarózni hat év semmittevést követően. Mert bizony nagyon megy az idő, a baloldal 2019 októberében nyerte meg az önkormányzati választást Budapesten, ahol - ugyan nem sokkal - de Tarlós István maradt alul. Azóta tudjuk, hogy a be nem fejezett, vagy csökkentett műszaki tartalommal, késve és több pénzért összetákolt beruházások mellett semmi újat nem hozott ez az hat év. A korábbi projekteket sem Karácsonyék kezdték, csak elbaltázni tudták, nekik maradt a darázsgarázs, méhlegelő, kerékpártámasz, graffitifal, utcazenepontok és párakapuk világa.

Karigeri épp munkában.
Karigeri épp munkában. 
Fotó: Hatlaczki Balazs

Karigeri és Klicsko

A főpolgármester persze mindig menekül, ezt teszi hat éve Budapest élén, de azért a Kijev főpolgármesterével készített közös fotóhoz képes volt kiírni, hogy Klicsko magasabb nála, ami ritkaság, valamint hozzátette azt is, hogy Kijevnek valamivel több a terhe, mint Budapestnek. Tudjuk, hogy Karácsony magasságban méri a polgármesteri hozzáértést, de egy háborúban álló ország fővárosára azt mondani, hogy kicsit több csak a terhe, mint Budapesté, az különösen derék gondolat volt. Igaz, Budapestet nem lövik drónokkal, tüzérséggel, de itt van nekünk a baloldal, akik legalább akkor kárt csinálnak, mint a háborús eszközök, élükön a vicceskedő Karigerivel.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!