Szeretnék meghaladni az ideológiai alapon történő felosztást, és XXI. századi pártként teljesen elvetik a bukott baloldali pártokkal, a DK-val és az MSZP-vel való együttműködést. Az önkormányzati választásokon a Momentummal és a Jobbikkal működnének együtt – mondta Keresztes Lóránt, az LMP társelnöke a Magyar Hírlapnak.
A Magyar Idők mai cikkében arra hívja fel a figyelmet, hogy elég furcsa Keresztes kijelentése azok után, hogy amikor az új társelnök nemrégiben szóba hozta a Jobbikkal történő kooperációt, Szél grimaszolva fejezte ki nemtetszését.
Szintén ambivalenciára, illetve a párton belüli teljes káoszra utal, hogy több politikus kizárását – Hadházy Ákosét, Ábrahám Júliáét és Kassai Dánielét – pont a koordináció irányába tett megmozdulásaikkal – az országgyűlési képviselőjelölti visszalépésükkel – indokolta a párt etikai bizottsága.
Néhány hónap alatt tehát odáig jutott az LMP, amelyik a választások előtt kongresszusi határozatot is hozott arról, hogy nem közösködik senkivel, mert minden más párt a múlt maradványa, ők pedig a nagy korszakváltók, hogy egyik nap még azzal, másnap már másik párttal lengetik be, hogy összebútoroznának… hátha az önkormányzati választáson kisebbet buknak.
Szél Bernadett pártját egyébként egymás után érik a csapások, illetve botrányok az utóbbi hetekben. Először Hadházy Ákos lépett ki a pártból, mert méltatlannak tartotta a vele szemben meghatározott szankciókat. Aztán kiderült, hogy több meghatározó politikusuk ellen is belső vizsgálat folyik, akik ezt ugyancsak nem veszik jónéven. A minap a párt etikai bizottsága saját szellemi vezetőjét, Szél Bernadettet tiltotta el attól, hogy a következő három évben párttisztséget kapjon, igaz, társelnöki posztjától nem fosztották meg.
Kiderült, hogy több tízmillió forinttal tartoznak Ron Werber izraeli kampány tanácsadónak, aki perrel fenyegeti a pártot. A szerződést Ungár Péter írta alá, úgy, hogy erre nem volt jogosultsága. Előkerült egy videofelvétel, amin Ungár azt mondja, azért írta alá a megállapodást az LMP nevében úgy, hogy arra nem volt felhatalmazása, mert azt akarta elérni, hogy a szerződésben foglalt kötelezettségek alól ki lehessen bújni.
A Nézőpont Intézet friss felmérése alapján nem tett jót az LMP-nek a sok botrány, tovább zuhant ugyanis a népszerűségük. Ha ma lennének a választások, nem jutnának be a parlamentbe.
Forrás: Magyar Idők, Vezető kép: MTI/Máthé Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS