Pesti Srácok

A kínos kérdések elől botrányokozásba menekült a Jobbik szóvivője (VIDEÓ)

Sziporkázó stand-up comedy-nek lehettek szem és fültanúi az Echo TV Napi Aktuális című műsorának nézői, amelynek vendége ezúttal Jakab Péter jobbikos országgyűlési képviselő volt. Jakab a műsor elején egy levegővétellel zúdította rá minden frusztráltságát Velkovics Vilmos műsorvezetőre, amely két éves szóvivősége alatt benne ragadt. Személyeskedésektől és vádaskodásoktól sem mentes monológja során ugyanakkor kínosan kerülte a Jobbik belső viszályaira, balra tolódására, valamint a Simicska Lajos pénzügyi támogatására vonatkozó kérdések megválaszolását.

Botrányokozásba menekült a kérdések megválaszolása helyett Jakab Péter, a Jobbik szóvivője az Echo TV Napi Aktuális című műsorában. A képviselő - elsőként magához ragadva a szót - Bayer Zsolt őt minősítő kijelentéseire reagált, egyúttal bocsánatkérésre szólította fel a publicistát. A beszélgetésnek nehezen nevezhető monologizálás során a politikus tagadta Szabó Balázsnak, a feloszlatott szekszárdi Jobbik-alapszervezet egykori elnökének állítását, aki szerint gyanús pénzek kerültek Simicska Lajostól a Jobbik pártkasszájába a kampányban. A CEU-hoz szorosan kötődő Teplán István és a Jobbik közötti kapcsolatról szólva több kitérő válasz után Jakab Péter azt mondta, a Jobbiknak nincs bűnözőkkel kapcsolata. Később ugyanakkor elismerte, hogy Teplán István részt vett a párt több rendezvényén is.

A Jobbik szóvivőjének személyeskedésektől sem mentes kirohanásai között különben többek közt olyanok szerepeltek, miszerint Orbán Viktor rabszolgaként értékesítette a magyar embereket külföldi befektetőknek, majd március 15-én megfenyegette a magyar választókat. Később pedig azt állította, Mészáros Lőrinc elveszi az emberektől a pénzt, ezért nem jut a kórházakra forrás.

Forrás/fotó/videó: Echo TV

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Magyar ugar május 5.
Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

A szerkesztett tartalom felelőssége és az érettségi

Magyar ugar május 5.
Tegnap történt, a Facebookon én is megemlékeztem róla, egy érettségiző lány, akit az Index interjúvolt meg, valami olyasmit mondott (az Index címadása alapján is), hogy a nehéz magyar érettségi a vesztes kormány bosszúja a fiatalokon. Ha valaki odakattint és megnézi a tegnapi posztomat, láthatja, nem az érettségi első napján átesett interjúalanyt bíráltam, hanem az újság címadásán háborodtam fel.