A rendőrség dolgozóinak mulasztása miatt nem vették fel a nyilvántartásba azt a mobiltelefont, amelyet annak a börtönbüntetését töltő férfinak a letétben lévő holmijai között találtak meg nemrég, akit az öt esztendeje Soroksáron meggyilkolt futónő elleni támadással gyanúsítanak. Bár az áldozat férje a hatóságnak megadta a készülék adatait, az a fentiek miatt nem került be a rendszerbe, pedig az információk alapján az elkövetőt öt év helyett akár napok alatt azonosíthatták volna – írta a Blikk.
A Blikk úgy tudja, abban az esetben, ha a rendőrség közvetlenül a harminchat évesen elhunyt Gyurik Krisztina megölése után körözni kezdi a családanya telefonját, egy hónapon belül a feltételezett tettest is elkaphatták volna, de mivel ez nem történt meg, az ügy végére csak öt évvel később kerülhet pont. A nőt futás közben érte támadás, a tettes a Soroksár és Pesterzsébet közötti bicikliútról egy közeli erdős részre vonszolta a nőt, ahol bántalmazta, majd egy kötéllel megfojtotta. A tettes a nő ruháját és telefonját is elvitte a helyszínről. A készülék papírjait, többek között a gyári számot az áldozat férje még a nyomozás elején átadta a rendőrségnek, ám az ilyenkor szokásos rutin elmaradt, vagyis az arra illetékes dolgozó nem vitte be az adatokat a rendszerbe. Így, amikor egy hónappal a bűncselekmény után a nő meggyilkolásával öt évvel később meggyanúsított R. Szilveszter betörés közben lebukott Siófokon, az ügyben eljáró rendőr hiába ütötte be a központi nyilvántartásba a férfinál talált telefonok számát, ott semmiféle egyezést nem talált. Épp ezért teljesen szabályosan kerültek a mobilok a börtönbe, amikor a sorozatbetörések miatt bevonult a rácsok mögé, és letétbe helyezte a személyes holmijait.
Miután kiderült számomra, hogy az áldozat telefonját találták meg védencem letétjében, azt hittem, Siófokon hibáztak, mert nem futtatták át a gyári számokat a központi nyilvántartásban. Múlt héten azonban bent jártam R. Szilveszternél a börtönben, és ő elmondta, hogy Siófokon szabályszerűen jártak el, csak éppen a gép semmit sem jelzett. Ebből arra következtetek, hogy Krisztina mobiljának adatai nem voltak rögzítve a rendőrségen. Nemcsak erről beszéltem az ügyfelemmel, abban is megállapodtunk, hogy továbbra sem tesz vallomást. Ha azonban bebizonyosodik, hogy valóban nála volt az áldozat telefonja, erre vonatkozólag beszélni akar a nyomozóknak
– mondta el a Blikknek a gyanúsított védője, Lichy József. R. Szilveszter DNS-ét megtalálták a helyszínen, mire ő saját verzióval állt elő, és azt állította, látta, amikor egy férfi bántalmazza a nőt, ezért segíteni próbált, összeverekedett a támadóval, majd továbbállt. A nyomozók szerint azonban Szilveszter DNS-mintája olyan helyekről, többek között a nő megfojtásához használt kötélről került elő, ami kizárja, hogy bárki más is jelen lett volna a helyszínen.
Forrás: Blikk; Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS