Svédországban a labdarúgóklubok felemelték a hangjukat az egészségügyi hatóságokkal szemben, mivel szerintük azok akadályozzák őket hivatásuk gyakorlásában.
Az élvonal (Allsvenskan) június 14-ére tűzte ki a pontvadászat folytatását, ám ehhez még zöld jelzésre van szükség a népegészségügyi hatóság részéről, amely aggodalmát fejezte ki, hogy a szurkolók a stadionok környékén és sportbárokban verődnének össze, hogy közösen nézzék a mérkőzéseket. A vezető svéd járványügyi szakértő nincs meggyőződve arról, hogy az élvonal küzdelmei folytatódhatnak a járvány továbbterjedésének kockázata nélkül.
Bizonyos tevékenységeknek korlátozniuk kell a működésüket, mivel a fertőzés terjedésének nagy kockázatát hordozzák magukban
– mondta Anders Tegnell, megerősítve: a labdarúgók szempontjából kevésbé rizikós a folytatás, a nézőkre gyakorolt hatása miatt viszont mérlegelni kell.
Hiszünk benne, hogy nagy felelősséggel vállaltuk azt: a járvány továbbterjesztése nélkül végezzünk a feladatunkat. Nem látjuk be, hogyan hatna ez például a sportbárokra, amelyeknek megvan a saját felelősségük, és követniük kell a rájuk vonatkozó előírásokat
– közölte a két legfelsőbb osztály klubjait tömörítő érdekvédelmi szervezet. A skandináv ország a saját útját járta a koronavírus-járványban. A labdarúgókkal kapcsolatos terv az, hogy nem tesztelik a játékosokat a meccsek előtt, csak testhőmérsékletet mérnek. Svédországban több, mint 29 ezren betegedtek meg a SARS-CoV-2-vírus okozta Covid-19 betegségben, amelynek eddig több, mint 3600 halálos áldozata van már az országban. A környező országok közül a Feröer-szigeteken múlt szombaton rajtolt az új idény, míg Norvégiában, Finnországban és Dániában is kijelölték a folytatás konkrét időpontját. A svéd klubok eközben továbbra is bizonytalanok abban, hogy a megnevezett dátumtól folytatódhat-e a bajnokság. A csapatok a sportoláshoz való biztonságos visszatérés érdekében két különböző eljárásrendet is elfogadtak, egyet az edzésekre, egyet pedig a nézők nélküli találkozókra vonatkozóan, miközben a svéd társadalom más részeiben az élet közel a megszokotthoz folyik.
A bevásárlóközpontok és éttermek nyitva tarthatnak mindaddig, míg követik a hatóságok előírásait, a profi labdarúgók viszont nem játszhatnak 11 a 11 ellen az üres stadionokban?
– tették fel a kérdést a klubok.
Forrás: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS