Pesti Srácok

"A szerződés érvénytelen, Bősz Anettnak jó étvágyat" - Hiller kifakadt az ATV stúdiójában, indulatait sem fogta vissza

"A szerződés érvénytelen, Bősz Anettnak jó étvágyat" - Hiller kifakadt az ATV stúdiójában, indulatait sem fogta vissza
Hiller István mszp 2016.12.16. Fotó: Horváth Péter Gyula

Sem az MSZP választmányi elnöke, sem a párt vezetői, sem a lemondott elnökség nem tudott arról a Liberálisokkal kötött szerződésről, ami a múlt héten látott napvilágot, és ami gyakorlatilag egy újabb lavinát indított el a baloldalon. Erről beszélt Hiller István az ATV Egyenes beszéd című műsorában. A szocialisták választmányi elnöke, aki a téma taglalása közben szemmel láthatóan indulatait is alig írta visszatartani, azt is mondta, hogy a Liberálisok pedig maguk kérték a listás helyet, nem ők mondtak le egy csomó mindenről a megállapodásért cserébe.

Molnár Gyula a párt szabályzata alapján nem írhatta volna alá azt a szerződést a Párbeszéddel és a Liberálisokkal, maximum egy tervezetét és azt be kellett volna mutatnia az elnökségnek, ők dönthettek volna róla. Ugyanakkor az elnök szándéka jó volt, hogy minél szélesebb körű legyen az együttműködés, és politikai felelősséget is vállalja - hangsúlyozta Hiller.

A politikus szerint a kialakult helyzetben Bősz Anettnek vissza kellene adnia a mandátumát. Ugyanis, ha nincs a Liberálisok együttműködése az MSZP-vel, ma nem ülne képviselőjük a parlamentben.

Hiller István felidézte, hogy a választmányi ülésen, ahol Fodorék delegációval képviseltették magukat, azt mondták, úgy látják, a liberális értékek képviseletére kizárólag az MSZP-vel együttműködve van lehetőség, ezért tisztelettel kérnek a listán egy hozzávetőlegesen befutó helyet. Megkapták.

PestiSracok facebook image

A műsorvezető felidézte, hogy a stúdióban Fodor Gábor éppen az ellenkezőjét mondta. Vagyis, hogy ők voltak azok, akik az együttműködés miatt lemondtak egy csomó mindenről. Hiller erre úgy reagált, hogy fegyelmezett embernek tartja magát, de ezek az állítások arra késztették, hogy az asztalon lévő poharat odébb tegye pár centivel, ami csak a legritkább esetben szokott vele előfordulni.

Azt is megjegyezte, hogy szerinte a Liberálisok az elmúlt 5-8 évben soha, még csak meg sem közelítették a parlamenti szintet támogatottságban. És ha a választmányi ülésen a pénz kérdést szóba hozták volna, ő maga teszi ki őket.

Az aláírt szerződésről szólva hangsúlyozta, hogy az érvénytelen, mivel nincs mögötte testületi határozat. Majd "jó étvágyat" kívánt Bősz Anettnek a független képviselői léthez.

ATV, Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!