Pesti Srácok

A törvénysértést is vállalva nem nyújtott be költségvetést Érd polgármestere

A törvénysértést is vállalva nem nyújtott be költségvetést Érd polgármestere

A városi költségvetés törvény által előírt benyújtási határideje február 15. volt. Ma február 16. van, az érdi polgármester nem nyújtott be költségvetést – erről adott hírt Facebook-oldalán az Érdioldal.hu. A hírt megerősítette az érdi Fidesz–KDNP frakcióvezetője. Simó Károly a Magyar Nemzetnek elmondta: a mulasztás oka az lehet, hogy Csőzik László balliberális polgármester pénteken tárgyal Gulyás Gergellyel, a Miniszterelnökséget vezető miniszterrel.

– írja a Magyar Nemzet.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott Simó Károly. A kormánypárti politikus úgy véli, Csőzik László igyekszik ismét politikai feszültségkeltésre használni az ügyet.

– hangsúlyozta a Fidesz–KDNP-s frakcióvezető. Hozzátette: azzal egyetértenek, hogy a működéshez feltétlen szükséges pénzt az államnak kellene biztosítania az önkormányzatnak. Szavai szerint ugyanakkor tekintettel kellene lenni arra is, hogy az állam az elmúlt években soha nem látott mértékű, hatvanötmilliárd forintos fejlesztési támogatást adott már Érdnek.

– mutatott rá Simó Károly.

A PestiSrácok.hu korábban beszámolt róla: a történtek ismeretében nem volt véletlen, hogy a közelmúltban a város polgármestere nem tájékoztatta őt a település pénzügyi helyzetéről, valamint hogy egyes cég- és intézményvezetők nem reagáltak a megkeresésére.

– mondta Simó Károly.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.