Pesti Srácok

Magyarország akkor oldja fel Ukrajna támogatásának vétóját, ha Brüsszel kifizeti, amivel tartozik

Magyarország akkor oldja fel Ukrajna támogatásának vétóját, ha Brüsszel kifizeti, amivel tartozik

Magyarország kész visszavonni vétóját az Ukrajnának szánt új uniós segélycsomag tekintetében, ha Brüsszel az összes, a jogállamisági aggályok miatt befagyasztott uniós forrás folyósítását lehetővé teszi – fogalmazott Orbán Balázs a Bloomberg hírportálnak adott interjújában. A miniszterelnök politikai igazgatója hozzátette: hazánk uniós finanszírozása és Ukrajna támogatása két külön kérdés, azonban amennyiben az unió ragaszkodik ahhoz, hogy Kijev támogatása egy módosított költségvetésből történjen, akkor a két kérdés összekapcsolódik.

Mint arról beszámoltunk, az Európai Bizottság hamarosan bejelentheti, hogy mintegy tízmilliárd eurót felszabadít a hazánknak járó, zárolt összegekből az igazságügyi reform végrehajtásának köszönhetően. Minden forrást – agrárpénzeket, kohéziós pénzeket és helyreállítási pénzeket összevetve – 15,6 ezer milliárd forinttal tartozik nekünk Brüsszel – írta kedden a Mandiner. Orbán Balázs szerint ennek ugyanakkor Ukrajna uniós csatlakozásához nincs köze, a magyar kormány számára ez továbbra is vörös vonal. A miniszterelnök politikai igazgatója megismételte Orbán Viktor szavait, miszerint inkább stratégiai partnerséget kellene ajánlani Kijevnek, mivel még nem teljesítette a csatlakozási tárgyalások megkezdéséhez szükséges feltételeket.

Az uniós tagállamok állam- és kormányfői december 14–15-én üléseznek, hogy Ukrajna további támogatásáról és uniós tagságáról döntsenek.

Forrás: Bloomberg; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!