Pesti Srácok

Letöltendő börtönt kér vádiratában az ügyészség az ocsmányságokkal hírhedtté vált Herczeg Zoltán divattervezőre

null
Fotó: Ripost

Vádat emeltek drogbirtoklás miatt az ocsmányságokkal közéleti szereplőként botrányt botrányra halmozó divattervezőre, Herczeg Zoltánra. A vád szerint csekély mennyiséget meghaladó különféle drogokat birtokolt, illetve fogyasztott nem egyszer többedmagával. A Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészség Herczeg bűntársát, egy 61 éves férfit kábítószer kereskedelmével, míg Herczeg Zoltánt kábítószer birtoklásának bűntettével vádolja, velük szemben börtönbüntetést, a 61 éves férfival szemben pénzbüntetést és vagyonelkobzást is indítványozott.Herczeg 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, első bűntényesként 3 évre számíthat – bizonyítottság esetében.

Emlékezetes, a Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozói 2022. október 21-én bűnügyi információk alapján fogtak el két férfit – Herczeg Zoltán, véresszájú baloldali divattervezőt és bűntársát – Budapest IV., valamint XIII. kerületében.

Az egyiküknél, Herczeg Zoltán gépkocsijában és lakásán összesen körülbelül száz gramm növényi törmeléket, az elsődleges adatok szerint marihuánát és 16 gramm kokaingyanús port, a másik férfinél összesen körülbelül 85 gramm növényi törmeléket, valamint egy gramm port, elsődleges adatok szerint kokaint találtak.

A BRFK kábítószer-kereskedelem bűntett megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást az ügyben, januárban befejezte a nyomozást és átadta az iratokat az illetékes ügyészségnek.

PestiSracok facebook image

A magyar jog szerint egyébként az is kereskedelemnek számít, ha valaki másnak, másoknak ellenszolgáltatás nélkül ad kábítószert. Például ha valaki partikat szervez és ott, a hangulatjavítás céljából tudatmódosító szert osztogat, elköveti a kábítószer-kereskedelem bűncselekményt, és alapesetben 2–8 év szabadságvesztésre ítélhetik.

A Fővárosi Főügyészség lapunknak megküldött közleményéből kiderül: Herczeg esetében a kereskedelmet nem, csak a csekély mennyiséget meghaladó, különböző drogok birtoklását és fogyasztását tudták bizonyítani.

A vádirat lényege szerint egy 61 éves budapesti férfi (Herczeg Zoltán bűntársa - a szerző) 2022 tavaszától kezdve több alkalommal marihuánát adott el barátjának, az ügy másik vádlottjának (Herczeg Zoltánnak - a szerző). 2022. október 21-én az eladó 91 gramm marihuánát értékesített társának 350.000 Ft-ért. Az összesen átadott kábítószer mennyisége meghaladja a csekély mennyiség felső határát, azonban nem éri el a jelentős mennyiség alsó határát. A 61 éves férfi csekély mennyiségben maga is fogyasztott marihuánát és kokaint.

Herczeg Zoltán az ocsmány, Orbán Viktorról szóló saját tervezésű pólójában (Forrás: városikurír.hu)

A fővárosi nyomozók a két férfit a 2022. október 21-én végrehajtott akcióban elfogták, kábítószereket, valamint a 61 éves férfi tulajdonát képező, több mint 800 ezer forintot foglaltak le.

A Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészség a 61 éves férfit kábítószer-kereskedelmével, társát kábítószer birtoklásának bűntettével vádolja, velük szemben végrehajtandó börtönbüntetést, a 61 éves férfival szemben pénzbüntetést és vagyonelkobzást is indítványoz.

Herczeg Zoltán véres szájú baloldali gyűlölködő

Herczeg Zoltánról tudni kell, hogy Márki-Zay Péter volt ellenzéki miniszterelnök-jelölt szövetségese, önkormányzati képviselőjelölt is volt Szerencsen. Az O1G pólókat is áruló Herczeg Zoltán segédkezett a Mindenki Magyarországa Mozgalom zászlóbontó eseményén, továbbá Hadházy Ákosnak adott öltözködési tanácsokat.

Nagy Navarro Balázs, Herczeg Zoltán (balról második) Dömsödi Gábor, Hadházy Ákos és Hajnal Miklós megbeszélést tartanak az MTVA előtti tüntetés előtt. (Fotó: Horváth Péter Gyula)

A divatgururól az is tudható, hogy két éve a hódmezővásárhelyi balliberális polgármester egyik fő támogatója, a borsodi időközi választáson elszenvedett kudarc után a vidéki embereket hibáztatta egészen közönséges stílusban. Szerinte a vidéki emberek többsége annyira tájékozatlan, igénytelen és korlátolt – ha tetszik: hülye vagy funkcionális analfabéta –, hogy a balliberális manna helyett arra vágyik, Orbán Viktor „sz…rjon” a szájába, s gőzük sincs arról, hogy az »ürülék« helyett mást is fogyaszthatnának. Mert ezek szerint beérik a fekáliával, ugyanis lövésük sincs a nagy magyar valóságról” – szögezte le Herczeg Zoltán, aki olyan kijelentéseket is tett már, hogy „szégyelli, hogy magyar”.

Kiemelt kép: Herczeg Zoltánt kifeszítették (Fotó: Ripost)