Pesti Srácok

Pandúrból lett rabló - lecsaptak rá a Nemzeti Védelmi Szolgálat tisztjei, majd a nyomozó ügyészek (videó)

A Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) derítette fel, hogy egy a Győr-Sopron-Mosony vármegyei rendőrfőkapitányságon dolgozó rendőr a nyilvantartási rendszerekből illetéktelenül információkat töltött le és adott át bűnözőknek, majd rablás előkészületében is részt vett. A Győri Regionális Nyomozó Ügyészség indítványára a bíróság letartóztatta a hivatali visszaélés bűntettével, továbbá rablás elkészületének vétségével meggyanúsított rendőrt.

A Nemzeti Védelmi Szolgálat felderítése alapján indult ügy lényege szerint egy vármegyei rendőrfőkapitányságon dolgozó rendőr az új szolgálati helyén a rendőrségi nyilvántartási rendszerekhez korábban biztosított hozzáférési jogosultságát továbbra is használta, és több esetben, a szolgálati feladataival össze nem egyeztethető lekérdezéseket hajtott végre.

Pandúrból rabló - elfogták a rendőrök (Forrás: Magyarország Ügyészsége)
PestiSracok facebook image

A két férfi a bűncselekmény útján megszerzett elektromos cigarettákat tovább akarta értékesíteni – ezzel több százezer forint bevételre szert téve –, majd azt is elhatározták, hogy a sikeres akció után, a többi elektromos cigarettával kereskedő személlyel szemben is hasonlóan járnak el, számítva arra, hogy a sértettek nem tesznek feljelentést.

A nyomozó ügyészség sikeresen indítványozta a rendőr letartóztatásának elrendelését. A bíróság döntése végleges, a végzést minden érintett tudomásul vette.

A rendőr szolgálati jogviszonya megszűnt.

A rendőr elkövetőtársát a nyomozó ügyészség által átadott bűnügyi információk alapján, más büntetőeljárásban tartóztatták le.

Kiemelt kép: A gyanúsított rendőr elfogása (Forrás: Magyarország Ügyészsége)

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.