Mint ismert, a Reuters nemrégiben közölt oknyomozó cikkében bizonyította be, hogy az amerikai védelmi minisztérium titkos kampányt folytatott a Kína által szállított vakcinák és más életmentő segédeszközök ellen. Ebbe a kampányba pedig Magyarországon is becsatlakoztak az olyan dollárokból élő szélsőliberális sajtóorgánumok, mint a Telex vagy a 444.
A portál felidézi, a Reuters oknyomozó anyagából kiderül: a Pentagon 2020-2021 között hamis közösségi profilok segítségével terjesztett álhíreket a kínai vakcina és különböző más termékek ellen.
Az akció hátterében az állt, hogy miközben az Egyesült Államok még a saját állampolgárai beoltására koncentrált, Kína elkezdett vakcinákat adományozni a megszorult országoknak, növelve ezzel befolyását, amit Washington nem nézett jó szemmel
-fogalmaznak. A tényfeltáró cikkben az amerikai program résztvevői is nyilatkoztak, és el is ismerték az akció tényét.
Külön érdekesség, hogy az amerikai pénzügyi támogatást élvező magyarországi médiumok is részt vettek a kampányban a kínai és orosz oltóanyagokkal szemben, de hasonló kritikákat fogalmaztak meg egyes ellenzéki politikusok is, nyilván nem véletlenül. Mindezt tették annak fényében, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) mind a kínai Sinopharm, mind a Sinovac vakcináját hitelesítette, és felvette a Covid-19 elleni védőoltások listájára. A cikkek teljes listáját az Origo-n tekinthetik meg.
Forrás: origo.hu; fotó: MTI
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS