Nemcsak az antifák veszélyeztetik az amerikai társadalmat, de egyre brutálisabb tempóban terjed az úgynevezett New Age Movement, vagyis az “Új Kor Mozgalom”, ami hamarosan ledöntheti a kereszténység bástyáit az Egyesült Államokban. Bár a mozgalom nem egységes és nem is új keletű, napjaink vallásellenes megmozdulásai ismét felszínre hozták a problémát. Allie Beth Stuckey legújabb vlog-videójában Steven Bancarz, a mozgalom korábbi követője beszélt a jelenség veszélyeiről. Kifejtette: az egyházaknak és a keresztény hívőknek nagyon résen kell lenniük. A mozgalom egyébként nincs is annyira távol az antifáktól, mint azt elsőre gondolnánk.
A “New Age” kifejezés szellemi vagy vallási hiedelmek és gyakorlatok körére vonatkozik, amelyek elképesztő sebességgel terjedtek el a nyugati világban az 1970-es években, legalább annyira gyorsan, mint manapság az Antifa mozgalom. A New Age pontos tudományos meghatározása a hiedelmek rendkívül eklektikus felépítése miatt nem tisztázott, de valójában mindenki felismeri, ha ilyet lát.
A Pew Research Center tanulmánya nemrég megállapította, hogy az amerikai lakosság hatvanegy százaléka magáénak érez legalább egy “New Age-hiedelmet”. Steven Bancarz kifejtette: ez a szám már önmagában is ijesztő, de még kiábrándítóbb, ha belegondolunk, hogy csak négy darab hiedelemre végezték el a tesztet. Ezek a következők:
- a médiumok valamilyen megbízható jóslattal rendelkeznek a jövőről;
- a fizikai testben lakozó spirituális energia létezése;
- az asztrológiába vetett hit;
- a reinkarnáció.
Kiábrándító az is, hogy a megkérdezett keresztények 62 százaléka is azt mondta, hogy ezek közül legalább egyben hisz. Bancarz kifejtette: nem kérdeztek rá arra, hogy “eredendően szent-e az ember”, arra, hogy “a meditáció és a jóga spirituálisan gyógyító erejű-e”, de arra sem, hogy hányan hisznek a karmában. Bancarz szerint ha ezen hiedelmekre is vonatkozott volna a felmérés, akkor az jött volna ki, hogy a lakosság 80 százaléka vallja ezeket a dolgokat.
A New Movement a legnagyobb fenyegetés a keresztényekre nézve és a legnagyobb veszély az egyházra. Az amerikai lakosság 27 százaléka vallja azt magáról, hogy “spirituális”, de nem vallásos a Pew Research felmérése szerint
– mondta Bancarz. Kifejtette, hogy olyan népszerű emberek is terjesztik ezeket a hiedelmeket, mint Jim Carrey, Oprah Winfrey, de a társadalom legmagasabb és legbefolyásosabb szintjeiről is szisztematikusan érkeznek ezek a sugallatok.
Nem arról van már tehát szó, hogy néhány hippi bedrogozva a társadalom szélén ilyenekről beszélget, hiszen már a legbefolyásosabb írók is ezt kommunikálják
– tette hozzá. A jelenségre azért is érdemes figyelni, mert az USA-ban kitört polgárháborús helyzetben a keresztény szimbólumok és szentek szobrai sincsenek biztonságban, ahogy azt az alábbi videó is bizonyítja. Ezen kívül a tüntetések legelején a történelmi jelentőségű washingtoni Szent János-templomot is felgyújtották, amelyben a XIX. század kezdete óta kivétel nélkül az összes amerikai elnök imádkozott.
A Chilében folyó szélsőbaloldali tüntetések is új ellenséget találtak maguknak: a főváros, Santiago de Chile egyik templomát gyújtották fel. Az antifák a templom belsejét is feldúlták, ikonokat, szobrokat tettek tönkre, törtek össze.
Érdemes a kommunista/antifa akciók kapcsán erre is odafigyelni.
Vezető kép: AP/Esteban Felix
Facebook
Twitter
YouTube
RSS