Pesti Srácok

Hatalmas hajrával megmentettünk egy pontot és a nyolc közé jutottunk! – Női kézilabda-vb: Magyarország–Japán 26–26 (8–7)

Hatalmas hajrával megmentettünk egy pontot és a nyolc közé jutottunk! – Női kézilabda-vb: Magyarország–Japán 26–26 (8–7)

Bejutott a világbajnokság egyenes kieséses szakaszába a magyar női kézilabda-válogatott, miután elképesztő izgalmakat hozó és számunkra a vártnál jóval nehezebben alakuló mérkőzésen döntetlent játszott Japán ellen. Csapatunk ma nem játszott jól, de hatalmas küzdeni akarással így is begyűjtötte a továbbjutáshoz szükséges egy pontot.

A mai, Japán elleni középdöntős mérkőzés fontosságát az adta válogatottunk számára, hogy tudtuk: győzelem és döntetlen esetén máris ott vagyunk a legjobb nyolc között, és különösebb izgalom nélkül várhatjuk a végső győzelemre is esélyes Dánia elleni vasárnapi utolsó középdöntőt. A feladat tehát adott volt, és nem is tűnt lehetetlen feladatnak győzni, de legalábbis nem kikapni, jóllehet, még véletlenül sem becsülhettük le a távol-keleti alakulatot, hiszen a tornán már borsot törtek a horvátok és a svájciak orra alá is. Igaz, Golovin Vlagyimir alakulata viszont négyből négyet nyert a tornán, azokat a meccseit is behúzta, ahol akadtak mérkőzés közbeni mélypontjai, így összességében egyértelműen nekünk állt a zászló a kezdő sípszó előtt.

Első félidő

Janurik Kingával kezdtünk most a kapuban és neki is volt szerepe abban, hogy teljes gólcsenddel indult a találkozó, sem a mieink, sem a japánok nem tudtak gólt szerezni. Végül az 5. perc végén a piros mezben játszó Japán szerzett vezetést. A második találat is a japánoké volt, majd egy nagyon fontos Janurik-védés után Vámos Petra szerezte első találatunkat. Szaszaki góljával ismét kettővel vezettek a szigetországiak (1–3). Továbbra is idegesen játszottunk sajnos, a 10. percben már négy eladott labdánál jártunk, de továbbra is egy gólnál. Fordítva lett volna ideális… Vámos akcióból, majd Klujber Katrin hetesből szerzett találata után már jobb volt az eredményjelzőre nézni, és a 12. perc végén Vámos harmadik góljával ismét egyenlő volt. Janurik Kinga újabb gyönyörű védése után újfent a vezetéséért támadhattunk. Tóvizi helyzetbe is került beállóban, de kimaradt, majd Kuczora mehetett két percre a padra. A japánoké lett az első emberfór. Josidome be is dobta, megint vezettek (4–5). A 18. percben az újabb elhibázott japán lehetőség után időt kért Morten Soubak, a távol-keletiek dán szövetségi kapitánya. Simon Petra egyenlítő gólja után ismét kimaradt a japán helyzet, majd Albek Anna gyönyörű betörése után emberelőnybe kerültünk. A japánok kilenc percesre nyúló gólcsendjét – amelyben Janurik vastagon benne volt – Albek remekül büntette egy betörés utáni góllal, vezettünk végre-valahára (6–5). Albek kiválóan szállt be a meccsbe, és az ő játéka mutatta meg, hogy mivel lehetne könnyedén előnybe kerülni a japánok ellen. Mert bár az alacsony termetű piros mezesek lábmunkával jócskán kompenzálták magasságbeli hiányosságukat, ám – amint Albek próbálkozásai mutatták – ezt átlövésekkel és betörésekkel fel lehetett volna törni. A 27. percben – ismét emberelőnyben – Márton Gréta is betalált, így először a meccsen hárommal vezettünk (8–5). Kezdett kiegyenesedni a találkozó, igaz, csak bejött ebbe egy kanyar, Simon Petra kiállításával. A japánok be is találtak, ami után – éppen két perccel a játékrész vége előtt – Golovin Vlagyimir időt kért. Támadásunkat ennek ellenére sem sikerült gólra váltani, a japánok viszont lőttek még egyet a lefújás előtt, így egygólos előnnyel mehettünk pihenőre (8–7).

Janurik Kinga komoly szerepet játszott abban, hogy a félidőben vezetni tudtunk Japán ellen. Fotó: a Magyar Kézilabda Szövetség hivatalos Facebook-oldala

Második félidő

Kuczora gólja nyitotta a második játékrészt, kettővel vezettünk, ám a japánok egy pillanatra sem nyugodtak bele a hátrányukba, most is visszakapaszkodtak. Nakajama, majd Vámos volt eredményes (10–10), ám elöl elkövetett hibáink után Szaszaki góljával ismét vezetett Japán sajnos (10–11). A 36. percben Szemerey Zsófi váltotta a kapuban Janurikot, ám ő sem tudta megakadályozni, hogy két gyors góllal a japánok háromgólos előnyt építsenek fel. A japánok remekül felkészültek belőlünk, és ez érződött az egész meccsen, de különösen most, a félidő ezen szakaszában. A szerencse sem állt mellettünk, mert a japán kapus, Kametani szép védése után üres kapus gólt lőtt (13–17). Ijesztő volt az újabb japán gólok után az ötgólos hátrány, de Golovin Vlagyimir érthető időkérése után ismét jött a mieink feltámadása. Gólról-gólra zárkóztunk fel, Szemerey Zsófi „megtámasztotta” a csapatot hátulról, hiszen ziccereket, sőt, hetest is védett. Elöl pedig Kovács Anett állt az élre a gólszerzésben, rövid idő alatt háromszor is eredményes volt. A mérkőzés hajrájára elképesztő izgalmak jöttek, A vezetést már nem sikerült visszavennünk, de egálra visszajöttünk, s bár a japánok újra előnybe kerültek, Márton Gréta az utolsó percben egyenlíteni tudott. Ezt már meg is tartottuk (26-26), ami számunkra ugyanúgy elég volt a hőn áhított nyolc közé jutáshoz.

Csapatunk mai játéka nem volt igazán jó, kapkodva, idegesen kézilabdáztunk, ám a szív és az akarás mindenképpen kiemelendő, hiszen ötgólos hátrányból is visszajöttünk és begyűjtöttük azt a pontot, ami kellett céljaink eléréséhez. Folytatás vasárnap este Dánia ellen, ahol a mainál mindenképpen jobb és összeszedettebb játék kell majd.

Vezető kép: a Magyar Kézilabda Szövetség hivatalos Facebook-oldala

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.