A polgárháború veszélye - Az Öreg vendége Thürmer Gyula, a Magyar Munkáspárt elnöke
A polgárháború veszélye valós – jelentette ki Thürmer Gyula, aki szerint a Tisza Párt erőszak politizálása, megvalósíthatatlan ígéretei, Brüsszel bábjának netán hatalomba kerülése a polgárháború kitörésének veszélyét hordozhatja magában.
Ugyanis legkevesebb hárommillió nemzeti érzelmű ember – szögezte le Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke – nem fogja hagyni, hogy Magyar Péterék felszámolják azokat a kedvezményeket, amit az Orbán- kormány hozott létre 15 év alatt. Polgárháborús rombolásnak tekinthető így együtt a rezsicsökkentés, a családi- és nyugdíjas kedvezmények eltörlése, az adózási rendszer megváltoztatása (gyermekes anyák örökös személyi jövedelem adó eltörlése), három százalékos építési-, lakásvásárlási kölcsön megszüntetése, a kerítés lebontása, migránsok beözönlése, az ukrajnai háborúban való részvételünk, az lmbtq, a gender érzékenyítés kiterjesztése az óvodákban, iskolákban. Brüsszel parancsainak végrehajtása az ország szuverenitását veszélyezteti.

Thürmer Gyula: a polgárháború veszélye
Thürmer szerint az elmúlt másfél évtized bizonyította, hogy a Fidesz-KDNP pártszövetség az ország érdekeit nézi és nem a külföldi hatalmak érdekeit. Magyar Péterék a politikájukat az erőszakra építik (lásd Ruszin Szendi Romulusz pisztollyal megy előadást tartani, politikusokat, újságírókat akasztással fenyegetik...), nem érdekli őket a társadalom véleménye, gyakorlatilag az EU, Ursula von der Leyen parancsainak végrehajtói. A Munkáspárt elnöke felhívta az interjúban arra is a figyelmet, hogy Magyar Péterék minden szempontból a megszorításokra építenek. Mert honnan is vennének pénzt? - mivel az Európai Unió minden pénzét Ukrajnára költi, fegyverekre, a háború életben tartására..
Thürmer Gyulával még beszélgettünk arról is, hogy miért tartja a liberalizmust, korunk fasizmusának – ezt képviseli a Tisza – és miért gondolja, hogy ha Magyar Péterék hatalomba kerülnének az súlyosabb helyzetet hozna Magyarország számára, mint a szovjet megszállás.
Beszélgetésünk végén az elnök mindenkit arra biztat, hogy a jövő évi választásokon sokan szavazzanak a Munkáspártra, ne a Tiszára, mert ami az ő pártjához kerül, az nem elveszett szavazat.