Pesti Srácok

Az oroszok nem fogadják el a nekik felajánlott teljes kapitulációt

Az oroszok nem fogadják el a nekik felajánlott teljes kapitulációt

Az önbizalom egy fontos dolog, és bár Ukrajnában jelenleg hiány van lőszerből, emberanyagból és energiából is, ebből soha nem fognak kifogyni. Mihajlo Podoljak most például felháborodott, hogy Moszkva nem hajlandó elfogadni az ukránok békefeltételeit – igaz, hogy ilyen nagyvonalú kritériumokat legutoljára 1945-ban szabtak a szövetségesek Németországnak, miután már Hitler bunkerét is elfoglalták, de nem is ez a lényeg. Azért nem mondhatjuk, hogy az ukránok nem kompromisszumkészek: az Orosz Föderáció feloszlatásáról, és az orosz nyelv globális betiltásáról már például lemondtak. A közös ukrán–japán határt sem emlegetik már egy ideje.

– idézte Mihajlo Podoljakot, az ukrán elnöki hivatal vezetőjének tanácsadóját az Index.

December 22-én Vlagyimir Putyin ismét kijelentette, hogy az Orosz Föderáció kész tárgyalni a háború befejezéséről, de Kijev és nyugati szövetségesei állítólag nem hajlandók részt venni a tárgyalásokon. Mint mondta, geopolitikai ellenfelei így kívánnak nyomást gyakorolni országára. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök még novemberben bejelentette az Oroszországgal folytatott tárgyalások feltételeit:

PestiSracok facebook image

  • Ukrajna területi integritásának helyreállítása;
  • az ENSZ Alapokmányában foglaltak betartása;
  • a háború által okozott összes veszteség megtérítése;
  • minden háborús bűnös megbüntetése;
  • és biztonsági garanciák a béke betartására.

Mihajlo Podoljak, az ukrán elnöki hivatal vezetőjének tanácsadója kétli, hogy ezekkel a feltételekkel Moszkva belemenne a fegyverletételbe.

Forrás: Index; Fotó: fortune.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!