Ha elég erősen kéred az univerzumtól, akkor meg fogod kapni – erről szól legalábbis egy új trend, ami a közösségi médiában terjed, nyilván a fiatal, főleg huszonévesek körében, a személy szintjén pedig brutálisan veszélyes. Az úgynevezett “manifestation”, vagyis magyarul nagyjából úgy lehetne fordítani, hogy “valósággá válás” lényege, hogy a Z generációs fiatal otthon ül, vagy egy kávézóban, és nagyon koncentrál valamire, amit szeretne, és abban reménykedik, hogy azt a valamit, a gondolatok és pozitív energiák következtében az kozmosz majd megadja, valósággá váltja. A téboly a nyugati fiatalok körében annyira elterjedt, hogy már cikkekben és kutatásokban próbálják felhívni a figyelmet arra, hogy ennek bizony anyagi csőd, sikertelenség és hajléktalanság lesz a vége, ja és még több depresszió. Ez már önmagában jó ok lenne, hogy betiltsuk a legfőbb közvetítőt, a TikTokot, de ez még nem minden.
Manifestation: egy olyan megnyilvánulást, vagy talán inkább meggyőződés, mely szerint ha az ember úgy tesz, mintha egy adott cél már megvalósult volna, vagy hogy valami már létezik, akkor az tulajdonképpen már valóban van. Így lehetne talán leírni azt, amiről itt szó van – egy olyan brutálisan káros trend, ami főleg a Z generációt érinti a nyugati világban. Valahogy úgy lehetne ezt lefordítani magyarra, hogy “valósággá válás”, amely a kozmoszban örvénylő pozitív energiákon keresztül működik… vagy valami ilyesmi. Ha nem érthető, nem baj, sőt, úgy a legjobb.
A helyzet azonban az, hogy egyetlen egy dolgot válthat ez az új “mozgalom” valóra: azt, hogy az ember tönkremegy. Ezt többféleképpen is össze lehet kéregetni az univerzumtól, például úgy, hogy az ember munka híján földönfutó lesz előbb-utóbb, esetleg addig lehet koncentrálni, amíg az embert kirúgják a munkahelyéről, de érintheti ezt a szociális kapcsolatainkat is, amennyiben az ember nem többen egyszerre akar koncentrálni arra, hogy valami a semmiből előterem.
De ne vicceljük el, a dolog már mérhető károkat okoz egy egész generáció életében, erről ír többek között a New York Post és a Guardian is.
Gyors siker, munka nélkül
Ismerjük a Z generációt, nagyon sok olyan divatos tevékenység van náluk, amiről azt gondolják, hogy gyors pénzforrást jelent, ráadásul még dolgozni sem kell érte: ilyen az influenszerkedés, az OnlyFans (kvázi szexmunka), a videojátékok streamelése, az aktivistáskodás valamelyik NGO-nál, és a többi. De ez a mostani őrület talán a még inkább ösztönzőleg hat arra, hogy az ember tényleg ki se keljen az ágyból reggelente, mert tulajdonképpen ez egy főállás.
A munkakerülés egyébként statisztikailag is mérhető probléma a Z generációba tartozó fiatalok körében: a friss kutatások szerint ugyanis a legfiatalabb dolgozó korosztály, a Z generáció tagjai rendkívül stresszesek a munkájuk miatt, emiatt pedig jóval hamarabb kiégnek, és felmondanak idősebb társaiknál. Vagyis nem bírják a tempót, szórakozni akarnak leginkább a munkahelyükön is, tisztelet persze a kivételnek.
Nem kell oknyomozó riporternek lenni, hogy az ember ezek után kinyomozza, hogy valószínűleg kapcsolat van a dolgok között, ezért van az, hogy az univerzumba révedés elsősorban ezeknek a fiataloknak a kedvenc elfoglaltsága, egy 30-as éveiben járó családapa, vagy családanya már sokkal ritkábban gondolja úgy, hogy a megkéri inkább a tejút rendszert, hogy intézze el, hogy a gyereke egyetemre mehessen és gondtalan körülmények között tanulhasson.
Mindig kifelejtik azt a “fránya valóságot”
De beszéljünk egy rövid gondolat erejéig a valóságról is: mert az a szomorú helyzet, hogy az univerzum nem azt váltja valóra, amit szerintünk megérdemlünk, hanem azt, amiért megdolgozunk első körben.
Az univerzumban való bizakodás egyébként felfogható egyébként egy lépésnek is a hit felé, amivel alapvetően semmi baj nincsen, de hogy egy klisével is éljek: “segíts magadon és isten is megsegít”, tehát érdemes egy hívő embernek azért tisztában lenni azzal, hogy a Jóistentől (nekik Kozmosz) nem véletlenül kaptunk szabad akaratot, így az egész nem csak az üdvözülés kiváltáságával (adott esetben kenyérrel az asztalon), de ugyanakkor kötelezettségekkel is jár, amik általában tettek, az ágyban maradást pedig tartsuk meg nyugodtan vasárnapra (az Istentisztelet után).
Képzeljük csak el azt, hogy kiül az ember a tornácra korgó gyomorral imádkozni kezd, hogy legyen már kukorica, ha nem vetette el, nem gondozta, és egész nap csak reménykedett a kozmoszban, akkor éhen fog halni. Persze bízhat még a szomszédokban, akik hátha nem reménykedtek, hanem csináltak is valamit.
Vicces és sokkoló adat, hogy a TikTokon a #manifestation-re ezidáig 45 milliárd kattintás érkezett. Igen, 45 MILLIÁRD.
Az ausztrál Queenslandi Egyetem kutatói azt is megállapították, hogy az “álmodozás” híveit nagyobb valószínűséggel csábítják kockázatos befektetésekbe, és hajlamosabbak azt feltételezni, hogy rövid időn belül irreális szintű sikereket érhetnek el.
Ki gondolta volna…
Kedves gyerekek! Munka, kitartás, hit, támogató közösség… ez a pakk a siker titka.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS