• Home
  • Forró drót
  • Magyar ugar
  • Világugar
  • Az alvilág titkai
  • Eco
  • A Hálózat örök?
  • Sport
  • Vezércikk
  • Huszonötödik óra
  • Arcok
  • Agrárcsászárok
PestiSrácok
  • Forró drót
    • Mianmari puccs – A politikai foglyok szabadon engedését követelték az ASEAN országok
    • Hollandiában a kereskedők, a vendéglátósok és a szexiparban dolgozók tüntetnek a lezárások ellen
    • Szijjártó: a kormány az Autóflex-Knott Kft. kecskeméti és amerikai beruházását is támogatja
    • Elindult az előjegyzési lehetőség a falusi kisboltok támogatása iránt érdeklődők számára
    • Romániában március 15-től bárki feliratkozhat az oltásra
  • Magyar ugar
    • Felcsúti Per név alatt likvidálnák a fideszeseket Fegyőrék
    • Márki-Zay végre megírta, miért lenne jobb ellenzéki miniszterelnök-jelölt Dobrev Kláránál
    • Gyurcsány egykori egészségügyi államtitkára kibökte: mégiscsak jó a kínai vakcina (PestiTV-videó!)
    • Operatív törzs: Versenyt futunk az idővel, a brit mutáns okozza a mostani felfutást
    • A vádlottak nélkül kezdődött el Kecskeméten a Czeglédy-per
  • Világugar
    • Vigyázó szemünket a Sea-Watch 3-ra vessük, ott dől el a Draghi-kormány migrációs politikája
    • Kurz sem vár tovább Brüsszelre, Izraellel tárgyalna nemzetközi a vakcinagyártásról
    • Kötelező lesz a marihuána-fogyasztás?
    • Brüsszel a belső piacokért aggódik és fenyegeti a járvány miatt határzárat alkalmazó tagállamokat
    • Az EU a gyártókat hibáztatja, a tagállamok pedig az Európai Bizottságot a kudarcos vakcinabeszerzés miatt
  • Az alvilág titkai
    • Portik a Fenyő-gyilkosságról: A rendőrök és Drobilich küldött Gyárfásra!
    • Gyárfás után Portik tehet vallomást a Fenyő-gyilkosság büntetőperében
    • Fenyő-gyilkosság: a fegyházban hallgatják meg Portik Tamást
    • Fenyő-gyilkosság – Gyárfás úgy tartott Portiktól, hogy közben nem vette őt komolyan
    • Munkája volt a halál – Nem engedik ki a börtönből a rettegett sorozatgyilkost, Magda Marinkót
  • Eco
    • Közel kétezer milliárd forintnyi hitelt vettek fel kedvező feltételekkel az NHP Hajrában
    • Varga Mihály: a gazdaság hamarabb magára talált, mint a 2008-as válságot követően
    • Stratégiai jelentőségű a magyar vállalatok külföldi térhódítása
    • Százhetvenezer diák pénzügyi tudatosságát fejlesztik az idei PÉNZ7 keretében
    • pénz
      Közel hatezer milliárd forint készpénz van jelenleg a magyar lakosságnál
  • Vezércikk
    • Dobrev és Donáth: végtelen pofátlanság
    • A kereszténység az kereszténység, a valóság az valóság
    • Gyurcsány halálkoalíciója azért küzd, hogy több legyen a hulla
    • Szólni kellene Jókainak, hogy nem jön be Tóth Krisztinának!
    • Tíz javaslat az áldozatokért műkönnyeket hullajtó Apró-Dobrev Klárának
  • Sport
    • Őrizetbe vették, majd szabadon engedték a szerb futballelnököt
    • Ellentétes félidők, igazságos döntetlen az örökrangadón – MTK–FTC 2–2
    • Bolgár cégen keresztül tüntetett el több milliót a Magyar Teniszszövetség előző vezetősége
    • Kubatov Gábor, a Fradi elnöke videobejegyzéssel emlékezett meg a klub elmúlt tíz évéről
    • Szabics Imre április 1-től átveszi a Mol Fehérvár FC irányítását
  • A Hálózat
    • Bacsó Péter, Pelikán és az utolsó médiacár – A New York-palotát végül nem tudták megszerezni
    • Kecskemét, 1945. Péter Gábor és Rákosi Mátyás az MKP fõtitkára érkezik a Magyar Kommunista Párt (MKP) választási gyûlésére. / MTI Fotó/MAFIRT
      A Pszichiáter, a Könyvtáros és az Orvos – Pethő Sándor esszéje az átmentett ÁVH-s brigádról
    • BRÉKING: Dobrev Klára elhatárolódott az Apró-Dobrev klántól – Távlati tervei szerint visszavonul a politikától és kolostorba vonul
    • „Nekünk kommunistából is csak hazaáruló jutott” – Borvendég Zsuzsanna és Schiffer András az átmentett hálózatról (VIDEÓ)
    • A vörös polip csápjai: Berecz János felesége és lánya is szt-tiszt volt, előbbi halála mögött a szovjeteket sejtették, utóbbi ma Brüsszelnek dolgozik
  • Arcok
    • Megjárta a poklot, hogy találkozzon Istennel – Csókay Andrással készített portréinterjút Bohár Dániel a Mi vagyunk a magyarokban (videó)
    • Észre tudjuk venni a sötétségben kínálkozó fényt? – Karácsonyi beszélgetés Gellért atyával (PestiTV-videó)
    • Brüsszelben a szabad Európa győzött a birodalomépítőkkel szemben – Kósa Lajos a Plebejus Polbeatben (PestiTV-videó)
    • Kásler Miklós a PestiTV-nek: „ismernek, hajlamos vagyok mindig a tényeket ismertetni és sosem beszélek bizonytalan dolgokról”
    • Káosz van, de nekik és a haveroknak megéri – interjú Molnár Lászlóval, Újbuda volt alpolgármesterével
  • még több…
    • Arcok
    • Koronavírus
    • Huszonötödik óra
    • Stream-TV
    • Tutiblog
    • Az öreg
    • Modellváltás
    • NullaHatEgy
    • Aristo blogol
    • Erdélyi levelek
    • Ki ette meg?
    • Bezzegnemzetek
    • Vesztegzár
    • Latte
  • Facebook

  • YouTube

  • RSS

Forró drót

Bajba kerülhetnek az anarchiapárti városok Amerikában

Bajba kerülhetnek az anarchiapárti városok Amerikában
PestiSrácok.hu
2020-09-21
  •  
  •  

Úgy tűnik, az USA-ban megelégelték a tüntetők szabadrablásait és rendbontásait, az amerikai igazságügyi tárca ugyanis mérlegeli a szövetségi támogatás megvonását egyes városoktól – derült ki abból a közleményből, amelyet William Barr igazságügyi miniszter hozott nyilvánosságra hétfőn.

A minisztérium közlése szerint New Yorkban például 177 százalékkal emelkedett júliusban a lőfegyverrel elkövetett bűncselekmények aránya a tavalyi hasonló időszakhoz képest. Portlandben több, mint 140 százalékos volt a hasonló bűncselekmények számának növekedése.

Nem engedhetjük meg, hogy az adófizetők dollárjait elvesztegessük, amikor az állampolgárok biztonsága a tét

– fogalmazott a tárcavezető a közleményben.

A minisztérium előzőleg közleményben nyilvánított három nagyvárost – New Yorkot, a Washington államban lévő Seattle-t és az oregoni Portlandet – olyan városokká, ahol a megítélése szerint a városvezetés “lehetővé teszi az anarchiát és a magántulajdon megsemmisítését, és elutasítja, hogy ésszerű intézkedéseket hozzon a bűncselekmények megakadályozására”. William Barr az említett városok vezetőit okolta bizonyos típusú bűncselekmények meredek emelkedéséért. Mindhárom várost demokrata párti polgármester irányítja.

Hétfői sajtóértekezletén Bill De Blasio, New York polgármestere fenyegetésként értékelte William Barr bejelentését.

Ez Trump elnök újabb játéka, tisztán politikai játék, a kampánystratégiájának része

– mondta, hozzátéve, hogy Barr szavai “sértik a New York városában élő embereket. Leszögezte továbbá, hogy a városok támogatásának megvonása szerinte “alkotmányellenes”. Seattle és Portland polgármesterei egyelőre nem reagáltak a szövetségi minisztérium bejelentésére.

Az Egyesült Államok nagyvárosaiban a 46 éves afroamerikai George Floyd egy májusban, rendőri intézkedés közben bekövetkezett halála óta egymást érték a rendőri erőszak ellen szervezett tömegmegmozdulások. Ezek jó része fosztogatásokba és erőszakba torkollott, az elkövetőket azonban gyakran nem vonták felelősségre, még a beazonosított, illetve letartóztatott elkövetőket is szabadon bocsátották. Az igazságügyi minisztérium a múlt héten arra sürgette a szövetségi ügyészeket, hogy fontolják meg a vádemelést az épületeket felgyújtó és erőszakot elkövető tüntetők ellen.

Forrás: MTI

Facebook hozzászólások

  •  
  •  
Kapcsolódó témákAmerikai Egyesült Államokamerikai zavargásokanarchistákBlack Lives MatterBLMNew YorkPortlandSeattle
8 hozzászólás

8 Comments

  1. István Barnabás

    2020-09-22 at 15:40

    Nem nagyon léphetett Trump ,egyes államok hatásköre lenne, de ott meg a demokraták vannak. Azonban túllőttek a célon a hülyék.

    Válasz
  2. Manó

    2020-09-22 at 13:08

    Kedves Naprózsa! Mindig élvezettel olvasom hozzászólásait, mert egyformán látjuk a dolgokat, és úgy érzem, tehetsége okán , sokkal jobban mond véleményt, mint én. A mostani sorai is származhatnának akár tőlem is.
    De mondandójával kapcsolatban az jutott eszembe, hogy tanácsát a miniszterelnökünknek is figyelmébe ajánlhatná, mert az ő ideje is vészesen fogy. Az átlag nemzeti érzelmű ember meg csak azt látja, hogy a ballib horda egyre arrogánsabban, most már a látszatra sem adva támadja a kormányt, árulja Brüsszelben az országot. Nagyon sokan érezzük úgy, hogy most már erőt kéne mutatni. Nehogy 2022-ben ” pipogya, erőtlen ” miniszterelnöknek lehessen minősíteni.

    Válasz
  3. Gábor lovag

    2020-09-22 at 08:55

    Már réges-régen meg kellett volna tenni … meg még sokkal keményebb lépéseket is !!!
    A fejjel azaz az elítélt bűnöző világterrorista Soros Györggyel és bűntársaival kell kezdeni az eltakarítást és rendrakást !!!

    Válasz
  4. bl

    2020-09-22 at 05:11

    Majd beperli Trumpot egy 1000 fős jogászcsapat, hogy csak ez a három város szorul rá a szövetségi pénzekre és megnyerik. Majd ugyanez a jogászcsapat beperli a szövetségieket, hogy tulajdonképpen nem is ők a szövetségiek, hanem ők(mármint a jogászcsapat) végül pert indítanak azért, hogy tegnaptól a szubjektív legyen az objektív, és azt is megnyerik. Hehehe.(Kínkeserves.)

    Válasz
  5. Tanú

    2020-09-22 at 00:10

    Egyszerű ez, nem kell túl gondolni, elzárni a vizet, lekapcsolni az áramot, elzárni a gázcsapot, senki se be, se ki, se áru se semmi és várni, hát ilyen világot akarnak, legyen meg.

    Válasz
  6. obsitos

    2020-09-21 at 23:20

    Ez már olyan, mint amikor az adóst nem vegzálják az első milliós hátralék miatt, hanem hagyják 500 meg 1000 milliósra duzzadni a hátralékot, aztán közzéteszik !
    A felsorolt városokban rendőrség ellenes, oszlatásos hangulatot teremtettek, engedtek a tömegeknek, akik nem siettek a munkahelyeikre valamiért.

    Válasz
  7. Namond

    2020-09-21 at 23:18

    Milyen okos ötlet. Praktikus népség ez a jenki.

    Válasz
  8. Naprózsa

    2020-09-21 at 22:18

    A rendőrség de facto felszámolása na, az az alkotmányellenes, libsi polgármester. De Turmpnak is épp ideje lépnie, mert ha nem kezd először így fenyegetéssel, majd helyenként erővel rendet tenni, akkor még van másfél hónap addig, amikor pipogya, erőtlen elnöknek lehet majd leminősíteni.
    Tehát kezdjen el visszatámadni, és jelezze, hogy következő elnökségében már teljes hatalommal felvértezve rendet fog tenni.

    Válasz

Szóljon hozzá!

Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Forró drót
2020-09-21
PestiSrácok.hu

Kapcsolódó témákAmerikai Egyesült Államokamerikai zavargásokanarchistákBlack Lives MatterBLMNew YorkPortlandSeattle

Több Forró drót

Mianmari puccs – A politikai foglyok szabadon engedését követelték az ASEAN országok

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Hollandiában a kereskedők, a vendéglátósok és a szexiparban dolgozók tüntetnek a lezárások ellen

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Szijjártó: a kormány az Autóflex-Knott Kft. kecskeméti és amerikai beruházását is támogatja

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Elindult az előjegyzési lehetőség a falusi kisboltok támogatása iránt érdeklődők számára

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Romániában március 15-től bárki feliratkozhat az oltásra

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Magyar rendőri kontingens indult Észak-Macedóniába és Szerbiába

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Vukovich Gabriella lett az ENSZ statisztikai bizottságának alelnöke

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Srí Lankán külön szigetet jelöltek ki a koronavírus halottainak temetésére

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Dömötör Csaba: tömeges oltás lesz a hétvégén

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Franciaországban módosítanak az oltási stratégián

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Hét év fegyházbüntetésre ítéltek egy unokázós csalót

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Szijjártó: a magyar gazdaság biztosan támaszkodhat az autóiparra

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Országos kórház-főigazgató: az egészségügyi dolgozók több, mint 95 százaléka aláírta az új szerződését

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Újabb, csaknem 115 ezer adag Pfizer–BioNTech-vakcina érkezett Magyarországra

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Család a hálózatban: Lédererék jól járnak Erzsébetvárosban

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Kigyulladt egy migránsokat szállító autó Bács-Kiskun megyében

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Kocsis Máté: ha Gyurcsány nem akar gyurcsányozást hallgatni, távozzon végre a közéletből!

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Felrobbant egy családi ház Mátranovákon

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Kásler Miklós: hamarosan újabb szigorítások válhatnak szükségessé

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Menczer Tamás: már az unió vezető államai szerint is a magyarhoz hasonló vakcinabeszerzést kellett volna folytatni

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Egy szerb szakértő szerint tenni kell valamit, különben kártyavárként omlik össze az ország

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Szlávik János szerint elképzelhető, hogy szigorítani kell az intézkedéseket

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Szijjártó Péter: Magyarország a kölcsönös tisztelet alapján akarja fejleszteni a kapcsolatait Oroszországgal

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Ebolát kívánt Orbánnak egy balmazújvárosi képviselő, aki mentősként is dolgozik

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Orbán Viktor fogadta Oroszország távozó nagykövetét

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Csehországnak is elege lett a brüsszeli totojázásból, engedélyeznék az orosz vakcinát

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Jelentősen csökkent az új fertőzöttek száma, a halottaké viszont nőtt

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Karácsonyék lenyelik a budapesti vendéglátósok állami bértámogatásait

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Végrehajtotta az első tesztrepülését Ausztráliában egy pilóta nélküli vadászgép

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

A Twitter fellép az oltásokkal kapcsolatos téves információk közlése ellen

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Az új egészségügyi jogszabály miatt kell távoznia a győri polgármester feleségének

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

A szaúdi hatóságok csak a beoltott hívőket engedik a zarándoklatokra

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Több, mint két és fél millió áldozatot követelt a koronavírus-járvány eddig a világon

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Hatalmas fényjelenség kíséretében csapódott be egy meteor Nagy-Britannia felett (Videó!)

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

A Wizz Airnél abban reménykednek, hogy a pandémia után hamar visszatér az emberek utazási kedve

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Spanyolországban tovább mérséklődik a harmadik járványhullám

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Kovács Zoltán a CNN-nek: Orbán Viktor példát mutatott, hogy az országban minden elérhető oltás megbízható és hatékony

PestiSrácok.hu2021-03-02
Több

Toroczkai László lesz a Mi Hazánk Mozgalom miniszterelnök-jelöltje

PestiSrácok.hu2021-03-01
Több

Navalnij-ügy: Moszkva szerint az EJEB bíróinak többsége Soros György szervezeteit képviseli

PestiSrácok.hu2021-03-01
Több

Vona Gábor nagy bejelentésre készül

PestiSrácok.hu2021-03-01
Több

Varga Judit: A német gazdasági szereplők is megismerték a magyar álláspontot

PestiSrácok.hu2021-03-01
Több

Magyarországon oltották be a legtöbb embert Európában a múlt héten

PestiSrácok.hu2021-03-01
Több

Fidesz: ki és milyen célból fizet „tartásdíjat” Czeglédy Csabának?

PestiSrácok.hu2021-03-01
Több

Szlovákia kétmillió adag orosz vakcinát vásárolt

PestiSrácok.hu2021-03-01
Több

Katalán EP-képviselőkkel vállal szolidaritást a Székely Nemzeti Tanács

PestiSrácok.hu2021-03-01
Több
Gördítsen többért
Blogok
  • 061

  • “Hello, I’m Johnny Cash” – 10+1 érdekesség a 20. század egyik legnagyobb hatású zenészéről
    0612021-02-26
  • Viszlát pavilon, helló fólia! – Így “óvja” a Főváros a Vörösmarty-szobrot
    0612021-02-23
  • Tutiblog

  • Ferink
    Magyarisztáni rögvalóság2021-03-02
  • Úgy kell a Jobbik az összefogásnak, mint egy falat kenyér…
    Magyarisztáni rögvalóság2021-02-28
  • Az Öreg

  • Nem mindenki élte túl a médiaháborút: OKA személyében az egyik legjobb, legkedvesebb kollégánkat vesztettük el
    Az Öreg2021-02-08
  • „Ki egyszer rúgott magyarba, szinte kedvet kap a rúgáshoz” – A Médiaháború végjátéka és az új remény
    Az Öreg2021-01-10
  • Nem mindenki élte túl a médiaháborút: OKA személyében az egyik legjobb, legkedvesebb kollégánkat vesztettük el
    Az Öreg2021-02-08

(x) PestiSrácok.hu Filmklub

  • Aristo

  • A körmös
    Aristo2021-02-28
  • A népbarátság gyengéd bája
    Aristo2021-02-20
  • Ki ette meg a misszionáriust?

  • Köszönjük meg Gyurcsány Ferencnek és társainak, hogy mindent megtesznek a normális emberek átoltottságának növeléséért!
    Ki ette meg a misszionáriust?2021-03-02
  • Nagyapám kommunista tömeggyilkos volt, a házában lakom, de én demokrata vagyok
    Ki ette meg a misszionáriust?2021-02-25
  • Erdélyi levelek

  • Romániai különnyugdíjak: nincs az az isten, aki megszüntethetné
    Erdélyi levelek2021-02-21
  • Lehet bezzegromániázni
    Erdélyi levelek2021-02-16
  • VBT blog

  • Vajlingban fürödni? Még ez is…
    Blog2021-02-24
  • Kedvencem, Gulácsy
    Blog2021-02-24
  • Bezzegnemzetek

  • Nem adhatok mást, csak mi lényegem – Így kezeli Európa a járványt
    Bezzegnemzetek2020-03-30
  • A magyar sporttörténelem kisantant dézsmálói – II.
    Bezzegnemzetek2019-09-30
  • Máté T. - kávé mellé

  • Egy év múltán…
    Máté T. - kávé mellé2019-09-16
  • Máté T. Gyula feleségének üzenete
    Máté T. - kávé mellé2018-09-24
PestiSrácok

I M P R E S S Z U M

A PestiSrácok.hu kiadója az Insider Media Lapkiadó Kft.
A lap NMHH nyilvántartásba vételének száma: CE/185-2/2016
A szerkesztőség és a kiadó postacíme: 1536 Budapest, Pf. 246.
A kiadásért felel: Szenvedi Zoltán Ügyvezető
Főszerkesztő: Huth Gergely
Lapigazgató: Stefka István
Hírigazgató: Szarvas Szilveszter
Főszerkesztő-helyettes: Bálint Botond
Lapszerkesztők: Jurak Kata, Pámer Dávid, Szentkirályi András 
Főmunkatársak: Ferkó Dániel , Füssy Angéla, Mező Gábor,Pilhál Tamás, Lakatos-Szabó Fruzsina
Újságírók: Ambrózy Áron, Bokor Gábor,Csibra Tibor, Dezse Balázs, Juhári Andrea , Susánszky Mátyás, Szabó Gergő, Szalai Szilárd, Vésey Kovács László, Vincze Emília
Fotóriporter: Horváth Péter Gyula
PS Mozi: László Petra, Ragács András, Tihanyi Rita
Szerkesztőségvezető Mézes Gabriella
Szerkesztőségi titkár: Venczel Eszter
Informatikai vezető: Bori Zsuzsanna
és sokan mások...
Kontakt: [email protected]

PestiSrácok.hu

Ahol alacsonyan szállnak a sallerek. És ahol nincs íróasztalfiók. Mert ami odakerülne, az itt megjelenik.

Írásaink a közmegegyezéses hazai sajtóetika és a Médiaalkotmány szellemisége szerint készülnek. Forrásainkat minden körülmények között megóvjuk, szivárogtasson bátran! Szerzőink neve olykor "írói név".

Adatkezelési Tájékoztató

*Kell még valamit mondanom Ildikó? - Az őszödi beszéd utolsó mondata.

Médiaajánlat


A PestiSrácok.hu multiszájton és társoldalain, a 061.hu, a Tutiblog.com, AzÖreg.hu, az Aristo blogol, a Ki ette meg a misszionáriust? és az Erdélyi Levelek blogokon exkluzív hirdetési felületeket kínálunk.

Ajánlja termékeit, szolgáltatásait a Gemius Hungary Kft. által hitelesített több-százezres olvasóközönségünknek!

Kontakt: hirdetes@pestisracok.hu

Puskás Bence

Sánta Annamária

PestiSrácok.hu ÁSZF

Copyright © 2015 PestiSrácok.hu

Vácra is betört a genderlobbi
Globális összefogást sürget az ENSZ