
Hivatalosan elbúcsúztatták Kim Dzsongunt az Artyom-Primorszkij–1 vasútállomáson, az észak-koreai vezető páncélvonata elindult az orosz Tengermelléki terület déli részén lévő Haszan határállomás felé – közölte vasárnap a TASZSZ és a RIA Novosztyi orosz hírügynökség.
Kim hat napot töltött Oroszországban. Az állomás peronján az orosz Keleti Katonai Körzet díszőrségének és a Csendes-óceáni Flotta parancsnokságának katonai zenekara, valamint Oleg Kozsemjako, a Tengermelléki terület kormányzója búcsúztatta. Kozsemjako előzőleg egy golyóálló mellényt és hat drónt ajándékozott az észak-koreai látogatónak.
Kim Dzsongun szeptember 12-én érkezett Oroszországba. Másnap az amuri régióban lévő Vosztocsnij űrközpontban fogadta Vlagyimir Putyin orosz elnök. Később Gyenisz Manturov miniszterelnök-helyettes társaságában Komszomolszk-na-Amure városban katonai és polgári repülőgépgyárakat keresett fel. Ezután Vlagyivosztokba utazott, ahol Szergej Sojgu védelmi miniszter katonai repülőgépek mellett megmutatta neki a Kinzsal hiperszonikus rakétát. Kulturális programja részeként Kim Dzsongun a Marjinszkij Színház tengermelléki színpadán megtekintette a Csipkerózsika balettet, meglátogatta a vlagyivosztoki Tengermelléki Óceánáriumot, a Távol-keleti Szövetségi Egyetemen pedig észak-koreai diákokkal találkozott.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium
Zelenszkijedéknek.
2023-09-17 at 15:56
És cserébe Kim Dzsong Un mit ajándékozott – avagy a jövőben mit fog ajándékozni – Pulyinnak? Majd ez lehet hogy részben az ukrajnai fronton dől – majd – el.
Orientál
2023-09-17 at 13:56
Oroszok okulva a régi katonai vezetés elavult hadászati képességeiből mára ügyesen kihasználják az ukrajnai hadsereg igaz hogy lassú de teljes felőrlését. Ez propaganda céljából az ukránok részéröl az mint az egér és az elefánt átmegy a hídon …… , Zelenszkij maga az egér.
Királytigris
2023-09-17 at 12:47
Dagi kap majd Kindzsálokat, amivel az USA Észak-Korea közelébe pofátlankodó hadiflottáját, remélhetőleg kilövi.