A Hír TV Címlap című műsorában meglehetősen heves szavak hangzottak el, hiszen nemcsak az újratöltött kultúrharcról volt szó, amely annak kapcsán lángolt fel újra, hogy a Színművészetit átalakítják és ez komoly vitákat okozott a szakmán belül, hanem arról is, hogy a Magyarországon élő afroamerikaiak abban bíznak, hogy a BLM-mozgalom itthon is csökkenti az idegengyűlöletet. Jó kérdés, van-e egyáltalán rasszizmus Magyarországon? M. Dobos Marianne műsorvezető vendégei Timkó Eszter színésznő, Párkányi Eszter elemző, Tisóczki Flóra, a PestiSrácok újságírója és Tóth Loretta, a Magyar Nemzet újságírói voltak.
Timkó Eszter színművészt arról kérdezte a műsorvezető, hogy nem fél-e attól, hogy a NER kiszolgálójaként bélyegzik amiatt, hogy most vendégként elmondja a véleményét a műsorban. Az Újszínház művésze leszögezte, hogy
cseppet sem fél, de nincsenek illúziói sem, és készen áll az esetleges támadásokra.
Párkányi Eszter, az Alapjogokért Központ elemzője szerint biztos, hogy nem rossz dolog a Színművészeti átalakítása, inkább szükséges. Az elemző emlékeztett arra, hogy évekkel ezelőtt ugyanilyen nemzetközi visszhang övezte a CEU átvilágítását is. Párkányi szerint a baloldalnak most azért fáj ez az átalakítás, mert a Színművészeti évtizedeken keresztül az ő kis fészkük volt. Timkó Eszter erre azt reagálta, hogy az egyetemen belül a filmeseknél nincs hisztéria, szemben a színi képzősökkel. M. Dobos Marianne arra is kíváncsi volt, hogy ebben a hatalmi harcban mi lesz a jobboldali, keresztény művészekkel. Timkó Eszter erre azt válaszolta, hogy úgy tudja, biztonságban vannak, az viszont véleménye szerint antidemokratikus lett volna, ha minden maradt volna a régiben. A színművész kiemelte, hogy ha a színháza nem ahhoz a fenntartóhoz került volna, ahova, akkor ő most munkanélküli lenne. Párkányi Eszter az elhangzottakhoz hozzáfűzte azt is, hogy bátor az, aki a mai világban jobboldali művészként coming out-ol.
Mint arról korábban írtunk, az a politikai erő, amely tíz éve nem tudja megemészteni, hogy nem ő van hatalmon, minden lehetőséget megpróbál a hatalomra visszajutás érdekében – erről vélekedett Vidnyánszky Attila, aki megjegyezte, hogy éppen a jelenlegi Nemzeti Színház a példa arra, hogy mennyire nyitottan és szabadon lehet működni. Vidnyánszky kitért arra is, hogy nagyon sok embertől, köztük a keresztény értelmiségiek körétől kapott támogatást, segítséget, kiállást, bátorítást abban, hogy ezt most végig kell csinálnia.
A műsor második felében a Politico Magyarországról szóló cikkét elemezték ki. Tóth Loretta, a Magyar Nemzet újságírója elmondta, hogy az írás több túlkapást is tartalmaz, hiszen azt olvasva rá sem lehet ismerni az országra. Tisóczki Flóra, a PestiSrácok.hu újságírója pedig arról beszélt, hogy a nemzetközi térben megvannak azok a berögződések, kulcsszavak, amelyek alapján támadható a magyar kormány. Az is komoly ferdítés volt Tisóczki Flóra szerint, hogy idehaza rendszerszintű rasszizmus van. Az újságírónő megjegyezte:
olyan, mintha emberkísérlet zajlana, hogy bizonyos országokban miként reagálnak olyan eszmékre, amelyeket vissza akarnak hozni a régmúltból.
Tisóczki kiemelte, hogy a magyar emberek a rend pártján állnak és nem a balhé pártján. Az, hogy bizonyos pártok szavazatszerzés reményében próbálják meg behozni a BLM-mozgalmat hazánkba, nem egyszerű, hiszen a magyar társadalom nagy része nem fogékony erre.
A teljes adás megtekinthető itt:
Forrás: Hír TV; Kiemelt kép: Youtube
Facebook
Twitter
YouTube
RSS