Pesti Srácok

Böröcz László: A Fidesznek félnivalója nincs, tennivalója viszont annál több

null

Hosszabb interjút adott a Telexnek Böröcz László amit a Mandiner szemlézett. Az I. kerület október elején hivatalba lépő fideszes polgármestere elmondta, 2020-ban azzal a feladattal érkezett a kerületbe, hogy „újraépítse a polgári oldalt”, akkor lesz elégedett, ha a legjobb fideszes önkormányzatot tudja összerakni, és beszélt arról is, szerinte szó sincs arról, hogy gond lenne az az utánpótlással, sőt, rengeteg tehetséges fiatal van a Fidelitasban.

A politikus arra a kérdésre, hogyan tudta a Fidesz Budapesten egyedül az I. kerületet visszahódítani az ellenzéktől, úgy válaszolt, a titok nyitja a korán elkezdett építkezés, aminek az alapja a még a Fidelitasban tanult közösségépítés és azt támogató motivált csapat volt. Ennek eredményeként „2023-ban már 2000-2500 emberrel voltunk aktív kapcsolatban a kerületben, akik heti szinten vettek részt a programjainkon”, mert

A Fővárosi Közgyűlésben történt fideszes generációváltással kapcsolatban elmondta, mivel pártja gyakran kap kritikákat a fiatalítás hiánya miatt, most pont ennek ellenében mennek Budapesten, és majd a következő években eldől, „ez egy jó lépés volt-e”. A közgyűléssel kapcsolatban, amelynek a többség hiánya miatt még most is bizonytalan a jövőbeli működése, szóba került, a Fidesz érdekelt-e emiatt egy új, időközi választás kiírásában. Böröcz szerint az ezzel járó káosz senkinek nem hiányzik, hasonló ok miatt, a helyiek érdekeit nézve ők sem oszlatták fel az I. kerületben a képviselő-testületet, amikor két éve többségbe kerültek.

PestiSracok facebook image

A patthelyzet lehetséges megoldásával kapcsolatban, ami a főpolgármester-helyettes megválasztását jelentené, úgy vélekedett, nem az ő tiszte eldönteni, hogy például Vitézy Dávid alkalmas lenne-e erre a posztra, „a frakció egységesen fog szavazni. Lefolytatjuk a vitákat belül, és a közgyűlésben már mindenki a közös döntést fogja képviselni.

Hogy a Fidesz kivel fog tudni együttműködni a közgyűlésben, arra ugyancsak azt mondta, nem feladata ez ügyben sem állást foglalni, hiszen „a Fidesz fővárosi frakcióját Szentkirályi Alexandra vezeti, alapvetően ő fog dönteni ebben a kérdésben”.

Arra a felvetésre, helyes-e a központosítás, azaz hogy a kormány „elvette az önkormányzatoktól az iskolákat, a kórházakat és számos más döntési jogkört”, úgy felelt,„minden központosítást érdemes időről időre felülvizsgálni, és megnézni, hogy milyen gyerekbetegségei vannak. A tankerületi rendszer bevezetése után is megtörtént ez, és jóval decentralizáltabb lett, mint korábban.”

Az I. kerületi nagy építkezésekkel kapcsolatban elmondta, hogy a főépítészek komoly hatáskört kaptak az új törvényben, az meg inkább szakmai kérdés, hogy az önkormányzatnál vagy a kormányhivatalnál van jobb helyen. A leendő polgármestert a parkolással kapcsolatban felvetett javaslatairól szintén faggatták. E szerint a jövőben valóban kitiltják a turistabuszokat a kerületből, helyette „az a tervünk,

– egy év alatt ez összeállhat. Az országos politikára áttérve Böröcz László egyáltalán nem tart attól, hogy a Fidesznek ne lenne utánpótlása:

A generációváltás különben sem azt jelenti szerinte, hogy le kellett volna váltani azokat a vezetőket, akik most vannak pozícióban: „Az tény, hogy egyelőre nincs magasabb pozícióban a fiatal generáció, de miért is lenne, amikor a jelenlegi vezetés még elég fiatal ahhoz, hogy ne kelljen a visszavonuláson gondolkodnia.” Azt sem tapasztalta a környezetében, hogy Magyar Péter elszipkázta volna a Fidesz fiatal szavazóit, és amúgy sem érzi olyan nagyon stabilnak a Tisza Pártot:

Hogy van-e félnivalója a Fidesznek, úgy válaszolt, „félnivalója nincs, tennivalója igen”: „El kell végezni a munkát. Jól kell kormányozni, ami szerintem az elmúlt 14 évben kifejezetten sikeres volt Magyarországon. Mindemellett el kell tudni mondani az embereknek, hogy a magyar kormány mit tesz értük. Nem féltem a kormányt és a Fideszt ebben sem. Nyilván ez egy verseny, ilyen a demokrácia.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Hegedüs Róbert