Pesti Srácok

Végül összeállt Karácsonnyal a Tisza Párt, megszavazták a kamuköltségvetést a Fővárosi Közgyűlésben

null
Fotó: Hatlaczki Balazs

A Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülésén lehullott a lepel a Tisza Pártról. Magyar Péter képviselői ugyanis megszavazták a főváros következő féléves, jogellenes költségvetését, írja a Magyar Nemzet. Karácsony Gergely megint megúszta, mehet tovább a csődköltségvetés és irány a szakadék.

A főváros balliberális pártjaival karöltve megszavazta a Tisza Párt a Fővárosi Közgyűlés második féléves költségvetését. Az ülésen komoly vita alakult ki a költségvetés bizonyos elemei kapcsán. A feszültség a vita során a tetőfokára hágott, Karácsony jobbkeze, Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója kijelentette, 

Amennyiben nem szavazzák meg a főváros költségvetését, én legyek a racionalizálás első áldozata, és lemondok.

Karácsony újabb menekülése a felelősség elől

A politikus Bujdosó Andrea, a Tisza Párt képviselőjének kijelentéseire reagált. Bujdosó ugyanis több ízben is kritizálta a főváros következő féléves költségvetési rendeletét, és kijelentette, 

a Tisza Párt csak akkor támogatja a javaslatot, hogyha abban komoly módosításokat eszközölnek. 

Azonban erre jól láthatóan sem ideje, sem pedig pénzügyi lehetőségei nincsenek a fővárosnak, legalábbis Kiss Ambrusék ehhez ragaszkodnak. 

Amint arról már korábban is beszámoltunk, rendkívüli ülést hívott össze hétfő 18 órára Karácsony Gergely főpolgármester, amelynek a legfontosabb témája a főváros következő féléves költségvetése volt. A megszavazása érdekében a fővárosi munkavállalók szakszervezetei is tüntetést szerveztek a Városházára a Fővárosi Közgyűlés idejére, 

így próbálva nyomást helyezni a képviselőkre, illetve Karácsony Gergely főpolgármesterre. 

A testület ülésén nem tárgyalták a Fidesz-frakció pride kapcsán beadott javaslatát, amelyet múlt héten szerdán sem volt hajlandó Karácsony Gergely főpolgármester napirendre venni. Így a Tisza Párt is megjelent a Fővárosi Közgyűlés ülésén. Magyar Péter pártja ugyanis múlt szerdán inkább kihagyta a Fővárosi Közgyűlés ülését, minthogy állást kelljen foglalnia a kérdésben. 

A testület emellett az ügy komolyságára való tekintettel nem az ülés végén, hanem az egyes napirendi pontok után szavazott a javaslatokról. Így ugyanis az elsőként tárgyalt költségvetési javaslat még időben hatályba léphet, ezzel elkerülve a csődöt. 

A nap folyamán a Fővárosi Közgyűlés kormánypárti frakciója részt vett a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete által kezdeményezett fővárosi egyeztetésen. Szepesfalvy Anna, a Fidesz-frakció képviselője kifejtette, 

nem válhatnak a Karácsony Gergely főpolgármester, a Tisza Párt és a Podmaniczky Mozgalom alkotta koalíció felelőtlen gazdálkodásának áldozataivá a főváros által működtetett cégek, illetve a hivatal huszonhétezer dolgozója.

Mint elmondta: azt tapasztalják, hogy a Karácsony Gergely, a Tisza Párt és a Podmaniczky Mozgalom alkotta koalíció politikája egy év alatt csődbe vezette a fővárost. – A csődhelyzetben pedig – annak kezelése helyett – bevonták a politikai játszmába, politikai zsarolás alanyává tették a fővárosi társaságoknál dolgozó huszonhétezer embert is. 

Ez elfogadhatatlan, hiszen a felelőtlen költségvetési politikának nem ihatják meg a levét a Budapest-család dolgozói. Nem ők állították elő ezt a helyzetet, hanem Karácsony Gergely és a Tisza Párt – hangsúlyozta. Közölte, ebben a helyzetben döntöttek úgy, hogy részt vesznek a szakszervezet által kezdeményezett egyeztetésen. Ugyanis fontosnak tarják, hogy megvédjék őket attól, hogy politikai csatározások áldozataivá váljanak. – Hasonlóan a kormányhoz, amely szintén jelezte, hogy a budapestiek nem lehetnek kárvallottjai a helytelen költségvetési politikának – mondta a képviselő, aki megjegyezte, 

a főváros vezetésétől tájékoztatást kértek arról, hogy mennyibe került a Budapest Büszkeség menet megrendezése, de kielégítő, pontos választ nem kaptak, ezért további kérdéseket fognak feltenni.

Gulyás Gergely Kristóf, a Fidesz-frakció másik képviselője a sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy a főváros működését a Tisza Párt–Karácsony Gergely városvezető koalíciónak kell garantálnia. Ugyanakkor – folytatta – miközben a város vezetői csődhelyzetről beszélnek, a Fidesz számára teljes mértékben átláthatatlan a főváros gazdálkodása. Ugyan az elmúlt időszakban több javaslatot is tettek a gazdálkodás átvilágítására, ebben sem Karácsony Gergely, sem a Tisza Párt nem voltak partnerek – mondta. Ezért üdvözlik, hogy a kormánnyal folytatott tárgyalások eredményeként Domonkos László volt számvevőszéki elnök személyében kineveztek egy szakértőt az átvilágítás elvégzésére. Abban bíznak, hogy ennek nyomán kiderül: hogyan juttatta el Karácsony Gergely és a Tisza Párt a fővárost a csőd szélére – fűzte hozzá. A továbbiakban úgy vélekedett, hogy 

a Tisza Párt működése a közgyűlésben teljes mértékben felelőtlen, hiszen elfogadták Budapest csődköltségvetését, és úgy döntöttek, hogy ötvenmilliárd forintért megveszik Budapest legdrágább szeméttelepét, Rákosrendezőt. Ezek a lépések pedig folyamatosan tolták a fővárost a csőd irányába.

– A Fidesz a fővárosi dolgozók és a budapestiek mellett áll, a béreik, illetve a közszolgáltatások nem lehetnek alku tárgyai – mondta Gulyás Gergely Kristóf.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.