Pesti Srácok

Böröcz László: Megtisztítjuk folyóinkat és városaink levegőjét (Videó!)

Böröcz László: Megtisztítjuk folyóinkat és városaink levegőjét (Videó!)
Székesfehérvár, 2017. május 20. Böröcz László, a Fidelitas elnöke a kormánypárt ifjúsági társszervezetének XIV. tisztújító kongresszusán a székesfehérvári Vörösmarty Színházban 2017. május 20-án. MTI Fotó: Kovács Attila

Megtisztítjuk folyóinkat és városaink levegőjét – jelentette be a Facebookon csütörtökön közzétett videójában Böröcz László.

A Fidesz parlamenti frakcióvezető-helyettesének beszámolója szerint a kormány és a kormánypártok számára a környezetvédelem nem üres szavakban merül ki; felelősen cselekednek Magyarország és a Kárpát-medence természeti értékeinek megóvása érdekében. Az idén három nagy területen is előrelépést tettek annak érdekében, hogy gyermekeink és unokáink is egy tiszta és élhető hazában nőhessenek fel. Magyarország fellép a folyókon a területünkre érkező szemétáradattal szemben, jövő júliustól pedig betiltják az egyszer használatos műanyagokat. Videójában Böröcz László arról is beszélt, hogy 2050-re Magyarország eléri a teljes klímasemlegességet, és csak annyi szén-dioxid kerül majd a légkörbe, amennyit a növények képesek feldolgozni. A cél, hogy a megújuló energiaforrások részaránya tíz év múlva meghaladja a huszonegy százalékot, ezért a kormány a következő két esztendőben harminckétmilliárd forinttal támogatja a kis-és középvállalkozások megújuló energiatermelését, miközben 2030-ra a hatszorosára emelkedik a naperőművek kapacitása; ezzel a magyar családok olcsó, és biztonságos jutnak. A levegőminőség javítását szolgálja, hogy 2022-től már csak elektromos buszokat lehet majd forgalomba hozni a településeken, emellett a kabinet támogatja az elektromos autók beszerzését is. A kormány vállalja, hogy mindegyik, Magyarországon született gyermek után tíz fát ültetnek, ami a következő tíz évben több százezer hektár erdő telepítését jelenti. A kormány álláspontja szerint a klímaváltozás elleni küzdelem árát nem az embereknek, hanem a környezetünket szennyezőknek kell megfizetniük.

Forrás: Facebook; Fotó: MTI/Kovács Attila

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Dobrev Klára, az orléans-i szűz? – Gav Duncan, Szalai Szilárd, Stefka István és Huth Gergely a Polbeatben (visszanézhető)

‎Polbeat 2023 május 13.
"És azt hallottad, hogy Gyurcsányné Dobrev Klára fehér ruhában tüntetett a rendőri erőszak ellen?" – hullámzik végig a közösségi médián a pesti vicc múlt vasárnap óta, amikor is az ország közéleti témákra és balos valóságshow-kra fogékony része a Karmelita előtt készült fotókon szembesülhetett a nem mindennapi látvánnyal. Közben az is kiderült, hogy a guruló dollároknak is van "ára", hiszen David Pressman és az USA nagykövetsége most olyan pályázatot írt ki magyarországi "független" szerkesztőségek számára, amelyben a támogatási összeg attól függően módosulhat, hogy a szerkesztőség mennyiben szolgálja az Egyesült Államok érdekét. Mondhatni, szerződésbe foglalják a hazaárulást. Minderről a momentumos őrjöngő tüntetők támadását elszenvedő Szalai Szilárd kollégánkkal és a patrióta médiatér legmagyarabb skótjával, azaz Gav Duncannal beszélgetett a Polbeatben Huth Gergely és Stefka István.