Volt egy-két biztató jel, hogy az Ursula von der Leyen vezette új Európai Bizottság más politikát képvisel majd bevándorláskérdésben, mint az előző; az Európai Néppárt új vezetőjének, Donald Tusknak a nyilatkozata viszont aggasztó, ugyanis egyértelműen a bevándorlásellenes tagállamokat támadta, kritizálta a kerítést, a határvédelmet, ami viszont azt mutatja, hogy a néppárt mit sem változott. Erről beszélt Hollik István csütörtökön este az M1-en. A kormányszóvivő úgy vélekedett, hogy összezárni látszanak a bevándorláspárti erők, de Magyarország akkor sem enged migrációs politikájából.
Hollik István úgy fogalmazott: “fájdalmas azt látni”, hogy az Európai Néppárt továbbra sem gondolja, hogy elsődleges feladata lenne Európa megvédése. Ennek kapcsán megjegyezte: örülnének, ha tagja lenne a néppártnak Matteo Salvini, aki a legnépszerűbb olasz párt vezetője, és a bevándorlás kérdésében egyértelmű álláspontot képvisel, amely azonos a magyar állásponttal. A kormányszóvivő kitért arra is, hogy már Trócsányi László biztosi jelölése ellen is “politikai boszorkányüldözés, bosszúhadjárat” folyt.
A bevándorláspártiak összezártak, és mindent megtettek a magyar jelöltek ellen. A kritikák hátterében az állt, hogy a bevándorlásról máshogy gondolkodunk, mint ők
– vélekedett Hollik István. A kormányszóvivő hozzátette: Várhelyi Olivér ellen is próbálkoztak, de nem jártak sikerrel.
Az ő kezében jó helyen lesz a bővítés- és szomszédságpolitika
– mondta, kiemelve: teljesen egyértelmű, hogy az európai biztonság garanciája a bővítés, a balkáni bővítés. Hangsúlyozta: az Európai Unió nem teheti meg, hogy államokkal tárgyal, elvárásokat támaszt, majd “elképesztő otromba módon” bizonyos vezetők azt mondják, “húzzuk be a kéziféket”. Hozzátette: bíznak abban, hogy a következő bizottság más politikát folytat majd, és beindul a bővítés.
Hollik István kitért a második gazdaságvédelmi akciótervre is. Azt mondta: a munka elkezdődött, a konkrét javaslatokat a Pénzügyminisztérium dolgozza ki. Úgy fogalmazott: “gyülekeznek a viharfelhők”.
A német gazdaság – Magyarország legfontosabb külkereskedelmi partnere – növekedése tulajdonképpen nullára csökkent. Ez előbb vagy utóbb be fog gyűrűzni Magyarországra is
– tette hozzá.
Mindeközben Magyarország tartani akarja a célt, hogy az uniós növekedés legalább 2 százalékát meghaladó gazdasági növekedést tudjon produkálni
– folytatta a kormányszóvivő, kiemelve: a gazdasági növekedés sem önmagáért van, azzal a magyar emberek járnak jól; a bérek növekednek és minden embernek lesz munkája.
Kérdésre válaszolva azt is elmondta: a kormány továbbra sem támogatja a dugódíjat, de arra kérik a Fővárosi Közgyűlést, hogy mondja el a konkrét terveket, mennyibe kerülne az a budapestieknek. A kormányszóvivő elmondta: a kormányülésen, amelyen Karácsony Gergely is részt vett, az új főpolgármester nem hozta szóba a dugódíjat.
Forrás: MTI/M1; Vezető kép: Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS