
Az olasz Corriere della Sera lapnak adott nagyinterjút a korrupcióval vádolt görög szocialista politikus, aki most szabadult. Az a célja, hogy részt tudjon venni az Európai Parlament következő, júniusi plenáris ülésén. Ha visszatér, ő is szavazhat a jövőben Magyarországról, ahogy Marc Tarabella is – számolt be a Mandiner.
Nagyinterjút adott a Corriere della Sera lapnak Eva Kaili, aki a decemberben kirobbant európai parlamenti, főleg balos köröket érintő korrupciós botránysorozatnak lett a legismertebb arca. Kaili akkor őrizetbe került, és csak most, fél év után engedték ki, hogy házi őrizetben tartsák tovább ellenőrzés alatt.
Az olasz lapnak adott interjú elején Kaili örömét fejezte ki, hogy végre együtt lehet a kislányával. Emellett kifejtette, milyen rossz körülmények között tartották fogva: szerinte állandóan fel volt kapcsolva a cella lámpája és be is volt kamerázva a helyiség, ráadásul szenvedett a fagyos hidegtől. Kaili szerint az első napokban nem is hívhatta fel az ügyvédjét és a családját. Eva Kaili elismerte, hogy pánikba esett, amikor az ügy kirobbant, és elkezdték őrizetbe venni az ismerőseit. Azt állította, nem tudta, mi az a hétszázezer eurónyi készpénzt tartalmazó táska az otthonában, amit saját apjával vitetett el a házából, és ami szerinte Antonio Panzeri korábbi EP-képviselőé volt valójában. Kaili most elhatárolódott Panzeri korábbi NGO-s tevékenységétől, mondván, neki nem volt köze hozzá és nem volt ismerete az ügyeiről. Igaz, Kaili élettársa Panzerinek dolgozott, asszisztensként és személyes tolmácsként dolgozott. A görög politikus leszögezte:
A titkosszolgálatok is megerősítették, hogy nem vagyok bűnszervezet tagja. Senki nem tud lefizetni.
Azt is kijelentette:
Egy évnyi vizsgálódások után a számláim és az ingatlanjaim kristálytisztának bizonyultak. Az ujjlenyomataim nincsenek rajta a megtalált bankjegyeken. Az ártatlanságomat be fogom bizonyítani az ügyvédeimmel.
Arra, hogy Panzeri szerint 250 ezer euró Kailinak járt, a görög politikus azt mondta, ő nem kapott pénzt, Panzeri vallomása pedig fenyegetés hatására születhetett. Kaili úgy látta, ha ő maga megnevezett volna néhány fontos személyiséget, akkor rögtön visszaengedték volna őt a lányához, de ehhez hazudnia kellett volna. Eva Kaili a katari kapcsolataira vonatkozó kérdésekre úgy reagált: az EP alelnökeként saját területe volt a közel-keleti államokkal való kapcsolattartás, ezért számos nagykövettel és miniszterrel találkozott, és minden Öböl-menti országba tervezte a hivatalos utazásait. Ez szerinte európai parlamenti diplomáciai kapcsolattartó feladat volt, és az EU fontos partnerként tekint Katarra is, különös tekintettel az ország LNG-s gázkészleteire. A görög politikus elítélte, hogy riporterek előbb tudtak a vele kapcsolatos információkról, mint a saját ügyvédjei, és szerinte extrém spekulációk láttak napvilágot. Azt pedig még mélyebben elítélte, hogy az Európai Parlament választott képviselői ellen kémkednek titkosszolgálatok, amivel a belga szolgálatok ellene való tevékenységére utalt.
Szerintem ez a valódi botrány
– tette hozzá. Arra vonatkozóan, hogy saját politikai tisztségeit azonnal elveszítette, Kaili azt mondta:
Szomorú azt látni, hogy az ártatlanság vélelmét nem tartják tiszteletben. Sajnálom, hogy egyik európai parlamenti képviselő sem kérdezett meg engem.
Arra, hogy egy hónapig nem tudott találkozni saját kétéves lányával, Eva Kaili azt válaszolta: ez szerinte a kínzás egyik formája, ami a nemzetközi jogot is sérti.
A lányomat felhasználni arra, hogy nyomás alá helyezzenek engem, az kegyetlen tett volt
– mondta. Végül a kérdésre, hogy visszatér-e az Európai Parlamentbe, úgy reagált:
Szeretnék már hétfőn, 12-én a bíróságon lenni, de még tisztáznom kell az ügyvédeimmel, hogy hogyan kell viselkednem.
A Politico egyik friss cikkéből az derül ki: Kaili szeretné a szabad mozgását is mihamarabb visszaszerezni, és az a célja, hogy részt tudjon venni az Európai Parlament következő, júniusi plenáris ülésén Strasbourgban.
Mint a Mandiner korábban írta, a brüsszeli korrupciós botrány kapcsán letartóztatták Marc Tarabella szocialista EP-képviselőt is. Marc Tarabellát azzal vádolják, hogy legalább 140 ezer eurót (48 millió forintot) fogadott el Antonio Panzeri egykori szocialista olasz európai parlamenti képviselőtől, hogy a testületben jobb színben tüntesse fel Katart. Tarabellát áprilisban engedték ki a börtönből, házi őrizetbe került, szabadlábon védekezhet. Tarabella megszavazta azt az EP-határozatot, amely szerint hazánk többek közt a korrupció miatt nem alkalmas az EU elnökségének ellátására.
Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Dzsalal Morsidi
Tara Bella Balerynna
2023-06-07 at 11:09
Nem is tudtam, hogy az ügyvédek viselkedési tanácsokat adnak az ügyfeleiknek. Megmondják talán, hogy mikor sirjon, mikor kacagjon, mikor rejtse orcáját a rózsaszín sáljába? Mikor már semmi sem segít, hogy kell élettelenül a földre rogyni?
lesi
2023-06-06 at 12:37
nem lennénk meg lepve ha vissza tér
Szankci Manci
2023-06-06 at 11:20
Ha újra beülhet a tisztségébe, akkor végre ő is felszólíthatja Magyarországot, hogy tisztázzuk magunkat a korrupció vádja alól.
Már csak azért is, mert ez az a valami, amit joggal kérhetnek tőle.
huda
2023-06-06 at 03:47
évike kalinyikta ,vagy szopott vagy megszopatták ,egy biztos itt a dominó hatás nem érvényesül ,gondolom minden második prüsszeli buzi korrupt , igy kéz kezet mos, iskola példa lehetne ,hogy legyél korrupt következmények nélkül.
Z
2023-06-05 at 17:47
„Sajnálom, hogy egyik parlamenti képviselö sem kérdezett meg engem .“ Látod de büdös ribanc, erre gondolj mielött még több kenöpénzért gombokat nyomogatsz, melyikötök járt a magyar kormánynál kérdéseket feltenni?
SZJ
2023-06-05 at 17:28
Ezt hol lehet előadni az EU.-n kívül ?
Be vannak sza..va ,gyorsan itt van 2024.
Tudományos libsizmus
2023-06-05 at 16:53
Abból kiindulva, hogy Brüsszelben orrba-szájba zaklatják a gyakornokokat, megnézném magamnak, hányan baszták meg ezt a görög luvnyát az EU-ban, hogy még a böriből is kiengedték. Ha nem lenne pedofil buzi, még Fogtündér is megbaszta volna, fogadni mernék.
Hogy aztán zsírdisznó Dobrevvel mire mennek, az egy másik kérdés. De legalább addig is ott van a férjének az a karcagi cigány, aki zsidónak akarja magát beállítani.
Tudományos libsizmus
2023-06-05 at 16:40
Mondjuk annyi esze még egy brüsszeli belsevista kurvának is lehet, hogy kesztyűvel nyúl a lopott pénzhez, nem puszta kézzel. Na mindegy.
Tudományos libsizmus
2023-06-05 at 16:37
Ezen a nem beállított fotón már mindjárt nem az az édibédi tündérke.
Inkább egy leharcolt kis kurva, már elnézést a kifejezésért.
Dodo
2023-06-05 at 16:35
A nyálas liberalizmus az EU-ban a segítségére siet Kailinak. Vissza a munkás, korrupt hétköznapokhoz! Mindenki azt csinálja, amihez ért! Verjék fogukhoz a garast, mint Kaili és maguknak is lesz!
Matu
2023-06-05 at 16:31
Az egész EU-t a legnagyobb korrupt alak igazgatja. Őt ugyan “lobbistának” titulálják, de hát az azért azt jelenti, hogy ilyen-olyan módszerekkel befolyást szerez a parlamenti képviselők felett, hogy az ő (és köreinek) érdekeit képviseljék. Van akit pénzzel, van akit máshogy vesz rá, hogy mindenben a “nyílt társadalmat” szolgálják.
egon samu
2023-06-05 at 16:19
Egy bevált korrupt ejus bünözö mafiát nem lehet csak úgy feloszlatni.
A háttérben ügyezö milliárdosokat kell elöször elpucolni a színröl….
sorry
2023-06-05 at 15:52
Ezt a luvnyát ki kéne b@szni a Parlamentből, nem engedni visszaülni a régi helyére. Még azt is megérhetjük, hogy a bőröndnyi pénzt visszaadják neki és elnézést kérnek az okozott kellemetlenségekért. Esetleg kártérítést is kaphat.
Hova tart ez a világ?
Közvetlen demokrácia
2023-06-05 at 15:48
Mindig ez történik amikor valaki hatalomhoz jut: Visszaél vele. Meg kellene szüntetni az összes brüsszeli meg straszburgi léhűtő intézményeket, mert csak a baj van velük. Amikor a huszonhány tagállamnak közös dolga akad, oldják meg online meeting keretében otthonról. Így sokkal nehezebb lenne megkenni a politikusokat.
Máté
2023-06-05 at 15:28
“de még tisztáznom kell az ügyvédeimmel, hogy hogyan kell viselkednem”
Ez nekem nagyon tetszik.
marci
2023-06-05 at 15:26
Általános hétköznapi eset. Nem tudom miért fújják fel ennyire.
Teljesen megszokott, hétköznapi dolog, minden háztartásban van néhány bőrönd 300 millióval megtömve. Hát hol a fenébe tárolná ezt egy hétköznapi ember.
bl
2023-06-05 at 15:15
A bőröndöt is visszakapja a pénzzel együtt, mert nincs rajta az ujjlenyomata, tehát nem korrupcióval szerezte. Hehehe.