Harmincötmilliós stiklire bukkant Budai Gyula országgyűlési képviselő az Altus Czeglédy Csaba cégének nyújtott kölcsöneiben. A politikus szerint kijátszották a jogszabályokat és nemcsak Czeglédy Csaba, hanem a kölcsönszerződéseket aláíró, de az Altus felelős vezetője, Gyurcsányné Dobrev Klára is megvalósította a különösen nagy kárt okozó gazdasági csalást és a tartozás fedezetének elvonása bűntettét. Budai Gyula a napokban kezdte górcső alá venni a az ALTUS-féle kölcsönöket, azt követően, hogy a Kúria megállapította: büntetlenül kimondható, hogy Gyurcsányék családi cége nemcsak pénzügyi tevékenységre való engedély hiányában adott kölcsön a 6 milliárdos költségvetési csalással vádolt Czeglédy Csabának jogosulatlanul, hanem az Európai Bizottságtól kapott megrendeléséből lett olyan bevétele lett, amiből a 80 millió forintnyi pénzt továbbadta. Budai már a minap belengette, hogy további törvénytelenségek történhettek, amiket vasárnap esti posztjában ki is fejtett. Gyurcsányné azzal segítette bűnrészesként Czeglédy gazdasági csalását, hogy a kölcsönszerződéstől eltérően egy másik számlára utalta a kölcsönt, amikor a Human Operator számláit végrehajtás alá vonták és zárolták.
Az ALTUS Portfólió Kft – melynek vezetője, törvényes képviselője Dobrev Klára volt –, négy alkalommal összesen 281,5 millió forintot adott kölcsön Czeglédy Csaba cégének, a Human Operator Zrt-nek. A szerződéseket személyesen Gyurcsányné Dobrev Klára és Czeglédy Csaba írták alá. Dobrev Klára tanúkihallgatási jegyzőkönyvéből az is kiderült, hogy a kölcsönökről személyesen Czeglédyvel állapodtak meg, és az utalásokat Czeglédy kérése szerint teljesítették. A kölcsönök egyikét, 35 millió forintot nem a szerződésben szereplő Human Operator Zrt számlájára, hanem a cég tulajdonában álló Human Operator Service Kft. számlájára utalták át – szúrta ki Budai Gyula Dobrev Klára tanúkihallgatási jegyzőkönyvében, amit korábban maga Dobrev hozott nyilvánosságra. Ebben az is olvasható, hogy az őt kihallgató nyomozó kérdésére, mely szerint miért más cég számlájára utalták a pénzt, Gyurcsányné annyival letudta a dolgot, hogy “Csaba kérése volt, hogy oda utaljanak” és amúgy is “a könyvelő intézte az utalást”. Kérdés, hogy a rendőrség miért érte be ezzel a válasszal és miért nem vitte tovább a dolgot..?
Mint arról korábban részletesen írtunk: az Európai Bizottságtól kapott megrendelésből az Altus Zrt.-nek olyan bevétele lett, amiből Gyurcsány Ferenc 80 millió forintnyi pénzt adott Czeglédy Csabának. Bár ezt korábban sérelmezték, sőt, peres eljárást is indítottak Deutsch Tamás EP-képviselő ellen, aki még 2017-ben beszélt erről. A Kúria ítélete alapján azonban Deutsch Tamás valós állítást fogalmazott meg: az Altus Zrt. valóban kapott uniós megbízást, az Altus Kft. pedig valóban adott kölcsönt Czeglédy Csabának, erről Gyurcsány Ferenc is nyilatkozott korábban. A DK elnöke ebben elismerte, hogy „családi cége” adott kölcsönt Czeglédy Csabának. Mindkét cég Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára tulajdonában volt, mindkét cég ügyvezetője Gyurcsány Ferenc házastársa, Dobrev Klára volt, valamint a közlés időpontjában költségvetési csalás miatt volt folyamatban büntetőeljárás Czeglédy Csaba ellen.
Budai Gyula pénteki posztjában még csak a kölcsönöket vette sorba, “Jogellenes kölcsönök I. rész” címmel, majd vasárnap este fejtette ki, mire bukkant az iratokban:
Trükkök százai…avagy mi húzódik Dobrev Klára és Czeglédy jogellenes kölcsönei mögött?
– tette fel a kérdést közösségi oldalán a politikus. Budai bejegyzésében azt írja:
2017.március 17-én kötött kölcsönszerződés alapján az ALTUS Portfolió Kft. 35 millió Ft kölcsönt adott a HUMÁN OPERÁTOR Zrt. részére olyan módon, hogy 35 millió forintos kölcsön összeget, nem a HUMÁN OPERÁTOR Zrt.-nek utalták el, hanem annak 100%-os tulajdonában álló HUMÁN OPERÁTOR Service Kft. számlájára. A kölcsönszerződést Dobrev Klára( mint kölcsönadó) és Czeglédy Csaba ( mint kölcsönvevő ) írtak alá. Akkor most mi van??? Miért kellett a kölcsön összegét( 35 millió Ft) egy másik gazdasági társaság, a HUMÁN OPERÁTOR Service Kft. számlájára utalni ha ez egy “ tisztességes szerződés “ volt Dobrev Klára és Czeglédy Csaba között?!
Baráti kölcsön uniós forrásból, átvert szállodatulajdonos és a sor korántsem véges
Ez nem volt szép dolog “ Kedves Dobrev Klára “, ilyen módon kijátszani a jogszabályokat, és a már folyamatban levő végrehajtási eljárást. Czeglédy Csabán már nem is csodálkozom, hiszen őt már jogerősen elítélték korábban költségvetési csalás miatt. Nála már rutinból megy a jogszabályok kijátszása. Teljesen egyértelmű, mind Dobrev Klára mind pedig Czeglédy Csaba tudott ezen körülményekről a kölcsönszerződés megkötésekor! Ezáltal mindketten megvalósították a különösen nagy kárt okozó gazdasági csalást és a tartozás fedezetének elvonása bűntettét. Innen már a nyomozó hatóságokon ( rendőrség, ügyészség ) a sor !! Folytatás következik …
A PestiSrácok.hu birtokában vannak azok a dokumentumok, amelyek jól mutatják, 2017. február 21-től végrehajtás alatt állt a Human Operator Zrt, a végrehajtó hiába zároltatta a cég összes számláját, egyetlen forintot sem sikerült realizálni.
Ha viszont Gyurcsányék családi cége uniós pénzt helyezett ki kölcsön formájában, azzal költségvetési csalást is megvalósíthattak – erről Budai Gyula a TV2 reggeli műsorában, a Mokkában beszélt.
A Magyar Nemzeti Bank is büntetőfeljelentést tett az Altus Portfólió Kft pénzkölcsönei miatt
Az MNB a piacfelügyeleti eljárás során feltárt bizonyítékok alapján megállapította, hogy az Altus Portfólió Kft. a vizsgált időszakban összesen 390,8 millió forint összegben nyújtott pénzkölcsönt, vagyis visszafizetési kötelezettséggel bocsátott pénzösszegeket – jellemzően kamat ellenében – több magán- és jogi személy részére. Megállapítást nyert továbbá, hogy a társaság a kamatkikötés mellett folytatott pénzkölcsönnyújtási tevékenységét üzletszerűen: rendszeresen, nyereség- illetve vagyonszerzési céllal, előre egyedileg meg nem határozott ügyletek megkötésére irányulóan végezte.
Kiemelték: az üzletszerű hitel- és pénzkölcsönnyújtás Magyarországon – a vonatkozó hitelintézeti törvény alapján – az MNB engedélyéhez kötött pénzügyi szolgáltatási tevékenységnek minősül. Az Altus Portfólió Kft. ugyanakkor nem szerepel a jegybanki nyilvántartásokban, így az MNB engedélyéhez vagy bejelentéshez kötött tevékenység végzésére nem jogosult. Mindezek nyomán az MNB által publikált határozatában 15 millió forint bírság megfizetésére kötelezte az Altus Portfólió Kft.-t. A bírságösszeg alapját az engedély nélküli pénzkölcsönnyújtással jogellenesen – közvetlenül vagy közvetett módon – elért anyagi előny képezte. Az MNB emellett azonnali hatállyal megtiltotta, hogy a társaság jegybanki engedély nélkül pénzügyi szolgáltatási – különösen pénzkölcsönnyújtási – tevékenységet végezzen, továbbá büntetőfeljelentést tett az ügyben.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS