Pesti Srácok

a halál népbiztosa

Resetár Dániel, A halál népbiztosának alakítója a Pesti TV-n: számos Szamuely él közöttünk! (videó)

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2021 március 21.
Március 21-én, a vörösterror bevezetésének 102. évfordulóján mutatta be a Duna TV Stefka István és Csurka Dóra kreatív dokumentumfilmjét, A halál népbiztosát. Ennek apropóján többek között a film főszereplője, a kegyetlen tömeggyilkos Szamuely Tibor alakítójával, Resetár Dániellel beszélgetett a Pesti TV-n Vincze Emília. A színész azt mondta: a forgatás előtt nagyon belemerült a témába, rengeteget olvasott és őt is meghökkentette az a hihetetlen kegyetlenség, amivel a Lenin-fiúk ártatlan embereket gyilkoltak, teljesen rabja lett a szerepnek és a 102 évvel ezelőtti események hatása alá került. "Azokat a párhuzamokat, amiket le lehet vonni Szamuely, mint ember és a mostani kor szamuelyjei között, azt le kell vonni, Így, hogy jártam benne, pontosan látom, hogy számos Szamuely él közöttünk"– állapította meg Resetár Dániel. Ferkó Dániel, a film történész-narrátora, a Pesti TV műsorvezetője pedig arról beszélt: a vörösterror következménye, hogy Magyarország végzetesen legyengült, így jelentős részben Szamuelyéknek köszönhető, hogy ennyire tragikus végkifejlete lett a trianoni döntésnek. A balliberális oldal azóta is igyekszik relativizálni a vörösterror pusztítását és ellensúlyozni azt a megtorlás, azaz a fehérterror folyamatos kihangsúlyozásával.

Szentkirályi Alexandra a Pesti Riporterben: A baloldal ilyenkor is a "minél rosszabb az országnak, annál jobb nekik" elvet vallja (VIDEÓ)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2021 március 20.
Pontról pontra cáfolta a vakcinákkal kapcsolatos ellenzéki hergelést Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Pesti TV Pesti Riporter című műsorában, pénteken. A kormányszóvivő elmondta: rendkívüli politikai indíttatás kell ahhoz, hogy a az európai összehasonlításban is kiemelkedő magyar védekezést ne tudja valaki sikerként elkönyvelni. Szentkirályi Alexandra szerint a baloldal politikai játszmája azonban sokkal többet jelent puszta pártpolitizálásnál, hiszen bizonytalanságot keltenek, amely emberi életekbe is kerülhet, ha valaki miattuk nem kéri az oltást. A Pesti Riportert is foglalkoztatta ez a gondolat, ezért ellátogattunk Pestszentlőrincre (a beágyazott videón 06:52-től), ahol a DK oltásellenes őrülete máris óriási problémákat okozott. Ennek kapcsán Szentkirályi Alexandra úgy fogalmazott: létezik egy vörös vonal, ami az emberi életek veszélyeztetése, ezt pedig egy politikus sem lépheti át. A kormányszóvivő szerint azonban ebből az esetből is látszik: a baloldal szerint minél rosszabb a helyzet, annál jobb. A műsor második részében Vejkey Imre KDNP-s országgyűlési képviselőt kapcsoltuk Skype-on, akit a magyarországi templomrongálásokról kérdeztük. A harmadik részben pedig itt volt velünk Resetár Dániel színész és Ambrózy Áron, a PestiSrácok.hu újságírója, akiket A halál népbiztosa című film bemutatója kapcsán kérdezett Vincze Emília.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!