Pesti Srácok

anonymous

Kocsis Máté a PS-nek: "Bárhogy zsarolnak, fenyegetőznek, a gyermekvédelmi törvény marad" (Videó)

Magyar ugar 2021 július 21.
"Amíg az országnak nemzeti kormánya van, a gyermekvédelmi törvény biztosan marad, mert a gyermekek védelmét mindennél fontosabbnak tartjuk, és azért is, mert annak elfogadása nemzeti hatáskör. Szuverenitás-kérdés is. Ha az unió azt gondolja, hogy ilyen lopakodó módszerekkel, zsarolással, hasonló módszerekkel újabb hatásköröket tud majd elvonni a tagállamoktól, akkor rossz úton jár. Ez az unió szétverésének a legrövidebb útja" – mondta a PestiSrácoknak adott interjúban Kocsis Máté annak kapcsán, hogy rögtön két kötelezettségszegési eljárást is kapott Magyarország a nyakába, amiért a kormány egy olyan törvényt alkotott, amely a nyugaton egyre erőszakosabban terjesztett LMBTQ-propagandát távol akarja tartani az oktatás-nevelési intézményektől. A Fidesz frakcióvezetője hangsúlyozta, hogy méltánytalan, jogtalan és primitív hozzáállás az uniós források megvonásával zsarolni, Brüsszel pedig pontosan ezt teszi. Kocsis Mátét az Európában egyedülálló gyermekvédelmi törvény céljain és gyakorlati alkalmazásán, valamint az újabb nemzetközi irányított támadás hullámokon túl napjaink aktuális botrányairól is kérdeztük. A legnagyobb kormánypárt frakcióvezetője az Anonymous-, illetve most már Cseh Katalin-ügyet úgy kommentálta, hogy az nemcsak az EP-képviselőnek és pártjának, a Momentumnak, hanem az egész hazai baloldalnak és az Európai Uniónak is roppant kínos lehet. Láttunk már olyat – utalt az ALTUS-ügyre –, hogy a baloldal politikai érdekérvényesítő képességét Brüsszelből erősítik, ha kell, pénzzel. "Itt az újabb bizonyíték, hogy Brüsszel az adófizetők közös pénzén baloldali politikát finanszíroz" – fogalmazott Kocsis Máté. A politikus a balliberális sajtó által az évszázad világbotrányának tartott kémügyre pedig azt mondta: egyes újságírók szerinte túl sok krimit néznek...

Cseh Katalint cáfolják a céges iratok – Váci és sziráki céghálós birodalommal vadásztak az uniós pénzekre

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2021 július 21.
Ordasat kamuzott a momentumos Cseh Katalin az érdekeltségénél és üzleti partnereiknél landolt 4,8 milliárd forintnyi közpénzbotrányról, Fekete-Győr András szekértolója és EP-képviselője ráadásul ellenzéki politikusokat is magával rántott a hazugságcunamiba, miután mások mellett Hadházy Ákos is védelmébe vette a minden jel szerint EU-s források rabjává vált hálózat politikusát. A PestiSrácok.hu utánanézett és kiderítette, Cseh Katalin és a mögötte álló, ügyeskedésben és trükközésben érdekelt hálózat cégeihez ömlött az uniós pénz, hovatovább Vác és a Nógrád megyei, mindössze 1200 lakosú Szirák volt a cégháló két központja, minden érintett és az ügyletekben részt vevő cég ugyanoda volt bejegyezve: Vácra, a Nádas utcába és Szirákra, a Jókai út 41-be. Portálunk oknyomozása bizonyítja: Cseh Katalin és hálózatának cégei a váci és sziráki telephelyen hozták létre uniós pénzekre vadászó birodalmukat, a cégek EU-s pályázatokat vettek célkeresztbe, együttesen váltogatták a telephelyeket és a fióktelepeket, amellyel több milliárd forintnyi uniós pénzt tettek zsebre. A céges iratok bizonyítják: a botrányban érintett vállalkozások mindegyike jelenleg is folytat tevékenységet Szirákon, de a hálózat Svájcig és Szerbiáig is szőtte a pókhálóját.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!