balázs péter
Újabb balliberális kifizetőhely megalapítását jelentette be Karácsony Gergely
Városdiplomáciai akadémiát indít ősszel a főváros - jelentette be a főpolgármester hétfőn Facebook-oldalán. Ezzel a Heller Ágnes hagyatékának kezelésével megbízandó intézet mellett egy újabb balliberális kifizetőhely megalapítását harangozta be az elvileg a pénzügyi összeomlás szélén táncoló főváros.Balázs Péterrel és Czeglédy Csabával jön igazi lendületbe Gyurcsányék EP-kampánya (PS-videó!)
Kipróbált állampárti besúgóvalrendszerezgetővel, jelentgetővel és a vád szerint csalással bűnszervezetben hatmilliárd forintot elsíboló ügyvéddel erősít a DK a májusi EP-választásokra a minél nagyobb arányú győzelem érdekében – egyebek mellett ez derült ki Gyurcsány Ferenc és a V21 nevű csoport csütörtöki megállapodásának sajtótájékoztatóján. A DK elnöke Balázs Péterrel írta alá azt a szerződést, amelyről a sajtó kitartó kíváncsiskodása ellenére sem derült ki igazán, hogy miről szól. A két politikus válaszai szerint az EP-választás érdekében tett ellenzéki összefogásról, amelyről Gyurcsány szinte ugyanazzal a levegővétellel mondta ki, hogy az ellenzéki pártok külön indulnak, nincs közös lista. Balázs Péter a legszélesebb társadalmi, politikai bázisúnak nevezte egyletüket, de ha Kedves Olvasóink most elszégyellnék magukat, mert még hírét sem hallották a V21-nek, nyugodjanak meg, restellkedésre semmi okuk, itt a megoldás: Bajnai Gordon külügyminisztere maga mondta el, hogy rajta kívül, mások mellett például Bod Péter Ákos, Mellár Tamás, Göncz Kinga, Andor László és Bozóki András is a társaság tagja, és nemrég azt a történelmi tettet hajtották végre, hogy Gyurcsányhoz hasonlóan a Momentummal is megállapodtak valamiről, de arra talán már Balázs Péter sem emlékezett, hogy miről. Rejtély, hogy ki, és milyen okból finanszíroz sértődött, kiérdemesült, sokadvonalbeli volt politikusokat, szobatudósokat, hogy azok néha összegyűlve hosszasan locsogjanak a semmiről. A megoldás valószínű egy rég elfeledett, de még hatályban lévő jogszabály lehet, amely lehetővé teszi, hogy a hasonló egyletek költségvetési pénzből repülhessenek rá politikai ügyekre, és a pártoknak kötelességük együttműködni velük.Balázs Péter: „Nem annak szurkolok, hogy Vona Gábor legyen a miniszterelnök”
Kormányozni program alapján lehet, és a parlamenti döntésekhez szükséges többség birtokában. Ez két szigorú feltétel. A Jobbik gondolkodásában van európaizálódás, de ez még nem érte el azt a szintet, hogy közös programot tudnának alkotni a többi ellenzéki párttal – mondta Balázs Péter az ATV Egyenes beszéd című műsorában.Egy asztalhoz ültetné Orbánt az ellenzékkel Balázs Péter
Miniszterelnök-jelölti vitát kezdeményez a Válasszunk! 2018 (V18) nevű mozgalom, szerintük ugyanis anélkül elképzelhetetlen egy demokratikus választás. Balázs Péter, a mozgalom egyik alapítója pár napja az ATV-ben azt mondta, a vitán Orbán Viktornak, Karácsony Gergelynek, Vona Gábornak, Szél Bernadettnek és Gyurcsány Ferencnek kellene részt vennie.Egy ágyban az ellenséggel: A baloldal és a Jobbik frigyre lépését egyengetik Balázs Péterék
Szaloncukorpapírba csomagolt Jobbik-bonbont akar lenyomni a Vona Gábortól még ódzkodó baloldali, ellenzéki pártok torkán a Balázs Péter vezette, tizenegy jobb- és baloldali egykori kormánytagból, miniszterből, államtitkárból álló „Válasszunk! 2018” (V18) nevű csoport. Miközben még baloldali, liberális véleményformálók sem értik a V18 újévi zászlóbontásának valódi okát, a PestiSrácok.hu összerakta a kirakóst és kiderült, a korábban odakozmált politikusok a Jobbik és a baloldali, liberális ellenzék Fidesz elleni olajfa-koalíciója előtt tárták szélesre az ajtót az ellenzéki oldalon. Eddig elhallgatott V18-tervről ráadásul az áprilisi futamon jobbikos lóra tett Simicska Lajos televíziójában, a Hír TV-ben szólta el magát a Momentum finanszírozójaként is ismert Raskó György. Portálunk megtudta, a Jobbik és a baloldal összeboronálásáról már egy decemberi háttérbeszélgetésen éles vita bontakozott ki a V18 több tagjai és más, kormányváltást akaró értelmiségi között, de a mostani zászlóbontással végül mégis Vonáék előtt egyengetik az utat.Mesterházy Attila a PS-nek: Az LMP és a Momentum jöhet, a Jobbik nem!
Bízik a kormányváltásban és abban, hogy a választásokig hátralévő néhány hónapban még létrejöhet egy szélesebb körű ellenzéki összefogás; ebben az LMP és a Momentum szívesen látott, a Jobbik viszont nem kívánatos vendég. Erről Mesterházy Attila beszélt a PestiSrácok.hu-nak. Az MSZP volt elnöke azt is mondta, szerinte Karácsony Gergely képes leváltani Orbán Viktort, s Gyurcsány Ferenc nem fog bejelentkezni a miniszterelnök-jelölti szerepre.Már meg is bukott Orbán, az új (árnyék)kormányfőt Karácsony Gergelynek hívják
Balázs Péter volt külügyminiszterrel és volt önjelölt miniszterelnök-jelölttel készített interjút a 24.hu, amelyben a magyarországi ellenzéki pártok lehetőségeiről, valamint az Európai Unió és Magyarország viszonyáról is tájékoztatta az olvasókat. A 168 Óra csütörtökön megjelenő számából – az előzetesek szerint – azonban az is kiderül, miként formálódik árnyékkormány "Válasszunk!2018" néven Karácsony Gergely megsegítésére, amelynek nem csak Balázs Péter, de jobboldali tagjai is lesznek, mint például Bod Péter Ákos és olyan állítólag jobboldali tagjai, mint Mellár Tamás.Ajánljuk még
















