Pesti Srácok

baloldali sivalkodás

Elképesztően fájnak a magyar politikai sikerek a hazai baloldalnak – Vörös Tamás a Karanténvlogban

Magyar ugar 2022 május 14.
Magyar politikus elvileg a saját hazája érdekeit nézi, még akkor is, ha nem az ő oldala van kormányon. Ez lehet, hogy szinte minden országban így van, de ahogy a mondás tartja, nekünk kommunistából is a legrosszabb fajta jutott. Ezt bizonyította Balázs Péter, Bajnai korábbi külügyminisztere is, aki csak hebegett-habogott, amikor Ursula von der Leyen látogatásáról kérdezték az ATV-ben, és sziszegve próbált kihátrálni az egyértelmű válasz elől, miszerint ez valóban magyar diplomáciai siker. A Karanténvlogban Szabó Gergő Szalai Szilárddal karöltve beszélgetett a józsefvárosi állapotokról is a péntek esti vendéggel, Vörös Tamással, a VIII. kerület fideszes frakcióvezetőjével, hiszen a jobb sorsra érdemes kerületet két és fél év alatt szinte teljesen tönkretette Pikó András és az egymással is hadakozó baloldal. Szóba került a műsorban az Országgyűlésbe kerülő Momentum is, akik nem voltak képesek az üres, tartalom nélküli lózungokon kívül semmi másra most sem: ezt Hajnal Miklós bizonyította, akinek ostobaságait ki is elemezték a srácok. Természetesen a Jobbik sem maradhatott ki, akik 4 százalékos népszerűséget mondhatnak már csupán magukéknak, de a végső szétesés közepette vidéki bástyákról és kormányzásról hadováltak. Nézzétek most is a Karantént, most is megéri!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!